Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Chińska gospodarka walczy z obawami przed deflacją, ponieważ ceny konsumpcyjne spadają

Chińska gospodarka walczy z obawami przed deflacją, ponieważ ceny konsumpcyjne spadają

Witamy z powrotem w World Brief, ponieważ przyglądamy się problemom deflacyjnym w… ChinyI NiemcyStarania o wprowadzenie produkcji półprzewodników w Europai rozłożyć siły wzdłuż białoruski polski granica.

Witamy z powrotem w World Brief, ponieważ przyglądamy się problemom deflacyjnym w… ChinyI NiemcyStarania o wprowadzenie produkcji półprzewodników w Europai rozłożyć siły wzdłuż białoruski polski granica.


Niesławne słowo na „D”.

Narodowe Biuro Statystyki w Pekinie ogłaszać W środę ceny konsumpcyjne na kontynencie spadły w lipcu o 0,3 procent po raz pierwszy od ponad dwóch lat. Chociaż może się to wydawać niewiele, spowolnienie ostrzega przed szerszą recesją, obawą, która może poważnie zaszkodzić chińskiej gospodarce w czasie, gdy Pekin już doświadcza jeszcze większego spowolnienia. duży kryzys zadłużenia.

Deflacja występuje, gdy naród doświadcza długotrwałego spadku cen kosztem majątku netto gospodarstw domowych. Ale tak samo było z chińskim rządem bagatelizować Obawy przed deflacją. „Ogólnie rzecz biorąc, w chińskim społeczeństwie nie ma kurczenia się i nie będzie w przyszłości”, powiedział Fu Lingwei, urzędnik Narodowego Biura Statystycznego, 17 lipca.

Teraz jednak Pekinowi coraz trudniej jest obalić dowody deflacji. Ceny żywności i samochodów spadły w ciągu ostatnich kilku miesięcy, w dużej mierze z powodu głębokich obniżek w czasie wojen cenowych w przemyśle motoryzacyjnym. Nieruchomości pobiły. W 100 chińskich miastach ceny domów spadły średnio o 14% w stosunku do szczytowego poziomu w sierpniu 2021 r., a czynsze spadły o około 5%. Eksport spadł wraz ze spadkiem popytu krajowego na towary wyprodukowane w Chinach.

„Rzeczywistość wygląda coraz bardziej ponuro” – powiedział ekonomista Eswar Prasad. Polityka zagraniczna za pośrednictwem poczty elektronicznej, sugerując, że „podejście rządu do minimalizacji ryzyka deflacji i zahamowania wzrostu może przynieść odwrotny skutek i utrudnić wyciągnięcie gospodarki ze spirali spadkowej”.

To nie pierwszy raz, kiedy Chiny zmagają się z deflacją w ostatnich latach. Pekinowi udało się uniknąć spadku cen podczas światowego kryzysu finansowego w 2009 r., a także w okresie słabego popytu na chińskie towary w 2012 r. Jednak walka Chin o wyjście z surowej polityki antykoronawirusowej, która zakończyła się prawie osiem miesięcy temu, może utrudnić jej zdolność do pełnego przetrwania kryzysu. Jednak chińscy urzędnicy nie tracą jeszcze nadziei. W zeszły poniedziałek, Pekin wydany Samorządy wymieniają środki, które należy wdrożyć, aby spróbować wstrzyknąć więcej pieniędzy do gospodarki. Obejmowało to zniesienie opłat za wstęp do malowniczych miejsc w celu promowania turystyki i oferowanie dotacji osobom, które wymieniają stare samochody na nowsze modele lub remontują swoje domy w celu poprawy efektywności energetycznej.

Jednak nie wszyscy są gotowi pomóc w zwiększeniu inwestycji w Chinach. W środę Stany Zjednoczone ogłaszać Nowe rozporządzenie wykonawcze zakazuje firmom private equity inwestowania w wrażliwe chińskie technologie. W szczególności zakazane zostaną bezpośrednie inwestycje w półprzewodniki, obliczenia kwantowe i sztuczną inteligencję. Naruszenie tych zasad może skutkować karami pieniężnymi i zmuszeniem do rezygnacji ze swoich stawek.Niemcy łamią ambicje. Tajwańska firma produkująca półprzewodniki (TSMC) zaangażowany We wtorek 3,8 miliarda dolarów na budowę fabryki w Dreźnie w Niemczech – pierwszej takiej fabryki w Europie. Planowany obiekt o wartości 11 miliardów dolarów – wspólne przedsięwzięcie z trzema europejskimi firmami technologicznymi, a także wsparcie ze strony niemieckiego rządu i Unii Europejskiej – jest częścią szerszego dążenia do zwiększenia łańcuchów dostaw dla przemysłu chipów na kontynencie. Do tej pory TSMC, największy na świecie producent półprzewodników, ograniczał swoje fabryki do lokalizacji na Tajwanie lub w Chinach.

Berlin ma nadzieję, że ta nowa umowa pomoże Niemcom przewodzić w podwojeniu zdolności produkcyjnych półprzewodników w UE do 2030 r., ofertę złożoną w kwietniu, kiedy UE uchwaliła Europejskie prawo chipowe. W czerwcu Niemcy rozpoczęły ten proces, podpisując umowę z amerykańskim producentem mikroukładów, Intelem, w sprawie otrzymania wartego tego pakietu dotacji 10,9 miliarda dolarów Założyć fabrykę we wschodnich Niemczech. Berlin wierzy, że łącząc więzi z TSMC i Intelem, może uwolnić kontynent od uzależnienia od importu zaawansowanych technologii z Indo-Pacyfiku.

napięcia graniczne. Polska nie ryzykuje. W środę Warszawa ogłaszać że wyśle ​​2000 żołnierzy na wspólną granicę z Białorusią – dwukrotnie więcej niż początkowo żądała straż graniczna tego kraju. Rozmieszczenie ma na celu zakłócenie nielegalnych przejść, do których przyczyniła się wojna Rosji na Ukrainie, a także zapewnienie większej stabilności w regionie. Białoruś pozostaje jedynym krajem europejskim, który aktywnie opowiada się po stronie Moskwy w wojnie.

Decyzja Polski przyszła po Białorusi wydaje się Ćwiczenia wojskowe w pobliżu granicy w tym tygodniu niepokoją polskich urzędników, że rosyjska grupa paramilitarna Wagnera próbuje zaatakować Polskę, mimo że prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko powiedział, że nadal uniemożliwia bojownikom Wagnera robienie tego. Łukaszenka początkowo zaprosił siły Wagnera na Białoruś w zeszłym miesiącu po tym, jak lider grupy Jewgienij Prigożyn poprowadził nieudany zamach stanu przeciwko Kremlowi 23 czerwca.

Tęczowi sojusznicy. Bank Światowy zajął stanowisko w sprawie praw LGBT we wtorek, kiedy to zrobił ogłaszać Nie rozważy nowych pożyczek dla Ugandy po tym, jak Kampala uchwaliła w maju ustawę antygejowską. Organizacja stwierdziła w. Naszym celem jest ochrona mniejszości seksualnych i płciowych przed dyskryminacją i wykluczeniem w finansowanych przez nas projektach. oświadczeniedodając, że prawo tego kraju „zasadniczo zaprzecza wartościom Grupy Banku Światowego”.

Chociaż prawo Ugandy nie penalizuje osób identyfikujących się jako LGBTI, ustawodawstwo stanowi, że każdy, kto angażuje się w „Zaostrzony homoseksualizm„- które polegają na stosunkach seksualnych z udziałem osób zakażonych wirusem HIV, nieletnich lub wrażliwych populacji – może być karane śmiercią. Próba homoseksualizmu kwalifikowanego podlega karze do 14 lat więzienia.


Kanada walczy ze zmianami klimatycznymi jeden po drugim. W centralnej prowincji Manitoba pracują hodowcy bydła mlecznego Hodowla selektywna Krowy emitują mniej metanu, który jest jednym z największych źródeł gazów cieplarnianych na świecie. Eksperci genetyczni mają nadzieję na zmniejszenie emisji metanu z krajowych stad bydła mlecznego o 1,5% rocznie – i do 30% do 2050 r. Sposób na uczynienie planety czystszym i mniej śmierdzącym miejscem.

READ  Nowa era niedrogiego podróżowania