Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Chiński tani elektrolizer wodoru prawdopodobnie stanie się popularny na całym świecie w latach 2025-30: BNEF

Chiński elektrolizer, który jest nawet czterokrotnie tańszy niż jego zachodni odpowiednik, stanie się popularny na całym świecie w drugiej połowie tej dekady, wynika z nowego raportu analityka BloombergNEF (BNEF).

„Chińskie systemy elektrolizy alkalicznej generalnie kosztują 25% ceny tego samego typu projektów w krajach zachodnich, dzięki taniej sile roboczej i dostawom z rynku krajowego” – czytamy w badaniu, które opiera się na badaniu branżowym 20 firm.

Oszacowała cenę chińskiego systemu elektrolizy alkalicznej na 343 dolary za kilowat, w porównaniu do 1200 dolarów za kilowat na Zachodzie.

Badanie wskazuje, że nawet po dodaniu kosztów wysyłki chińskie systemy mogą być dostarczane na całym świecie po znacznie niższej cenie niż systemy zachodnie.

BNEF twierdzi, że spodziewa się, że chińskie elektrolizery będą stanowić mniej niż 30% sprzedaży w Europie i Stanach Zjednoczonych przed 2025 r.

Ale raport dodaje: „Chińscy producenci rozpoczęli swój marsz na rynki międzynarodowe… Produkty elektrolizy wyprodukowane w Chinach prawdopodobnie staną się popularne na całym świecie w latach 2025-30”.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

takie jak ładować zgłoszono w czerwcuBranża elektrolizerów może powtórzyć ten sam schemat, co w sektorze fotowoltaicznym od połowy do końca 2000 roku, kiedy zachodnia dominacja produkcji paneli fotowoltaicznych szybko zniknęła wraz z napływem tańszych jednostek z Chin.

„Istnieje duża szansa, że ​​taka sama lub podobna historia wydarzy się w branży wodorowej, jak ta, którą widzieliśmy w przypadku energii słonecznej” – powiedział Xiaoting Wang, specjalista ds. energii w Bloomberg NEF. ładować w czerwcu.

Nowe badanie BNEF, w którym uczestniczył Wang, dodaje: „Do 2025 r. korzyści skali, ulepszenia technologii, integracja pionowa i zmniejszone marże producentów prawdopodobnie zmniejszą koszty o 30%. Jednak wzrost kosztów pracy i cen towarów, takich jak Minerały mogą zrównoważyć powyższe czynniki.”

READ  Premier Dominic Perrottet opublikował Plan Zielonego Wodoru, aby wesprzeć przyszłość NSW