Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Choroba wrzodowa cytrusów zniknęła z Australii po resekcji NT

Wrzody cytrusowe zostały oficjalnie wytępione w Australii, trzy lata po odkryciu choroby roślin na Terytorium Północnym.

Choroba bakteryjna powoduje brązowe plamy na owocach cytrusowych, defoliację, a niedojrzałe owoce spadają na ziemię i jest łatwo przenoszona przez zainfekowane owoce i liście.

To były wrzody cytrusowe Znaleziony w Darwin w kwietniu 2018 r14 lat po kolejnym wybuchu wrzodu cytrusowego w Australii zniszczył 500 000 drzew cytrusowych w pobliżu Emerald w stanie Queensland.

Wysiłki mające na celu wykorzenienie raka cytrusów z Nowego Testamentu obejmowały zniszczenie ponad 6000 roślin, a przemysł cytrusowy i szkółkarski pociągnął za sobą miliony dolarów kosztów. Krajowy zakaz produktów cytrusowych NT.

Ann Walters, główny urzędnik ds. Zdrowia roślin w NT, powiedział, że wyeliminowanie choroby z góry było korzystne dla plantatorów cytrusów w całej Australii.

„[The eradication] Naprawdę krytyczne, ponieważ Australia może powiedzieć, że jesteśmy wolni od owrzodzeń cytrusowych, co oznacza, że ​​w całym kraju wszyscy nasi rolnicy mogą ubiegać się o wyższą cenę za nasz produkt, ponieważ nie mamy tej choroby ”- powiedział dr Walters.

Dr Walters powiedział, że wczesne wykrycie owrzodzeń cytrusowych bardzo pomogło w wysiłkach na rzecz ich zwalczania.

„Na zewnątrz, gdzie choroba została wykryta po raz pierwszy, znaleźliśmy tylko około 16 dotkniętych nią cech, więc była ona bardzo mała” – powiedziała.

Dochodzenia przeprowadzone przez rząd Terytorium Północnego nie były w stanie potwierdzić, w jaki sposób wrzody cytrusowe dostały się do kraju.

READ  Polska nie opuści Unii Europejskiej. To jest największy problem
Zbliżenie rośliny z cytrusową canka pokazuje plamę na liściach.
Ponad 6000 roślin cytrusowych zostało zniszczonych w celu wyeliminowania owrzodzeń cytrusowych z NT.(

W dostawie: DPIRD

)

Świetne wyniki

Wiele roślin cytrusowych zniszczonych podczas programu zwalczania owrzodzeń cytrusowych było własnością podmiejską Darwina.

Nathan Hancock, dyrektor generalny Citrus Australia, powiedział, że wsparcie lokalnej społeczności dla programu eliminacji ma zasadnicze znaczenie dla jego sukcesu.

„To imponujący wynik branży cytrusowej, w dużej mierze dzięki zaangażowaniu rządu NT, przestrzeganiu przez lokalne firmy cytrusowe, w tym szkółki i farmy, a co najważniejsze, wsparciu społeczności” – powiedział.

Pomelo sprawdzone przez personel ochrony biologicznej
Badanie przesiewowe NT metodą Pomelos przez personel ochrony biologicznej.(

ABC Rural: Matt Bran

)

„Przyglądamy się temu od lat”.

Han Xiong Siah, hodowca cytrusów z wiejskiego Darwin, powiedział, że nie może się doczekać tego ogłoszenia przez ostatnie trzy lata.

Chociaż jego majątek nie był zarażony chorobą, którą zrobił Musi spełniać surowe wymagania bezpieczeństwa biologicznego.

„Oprócz tego musieliśmy chlorować nasze owoce, a także sprawdzać je, zanim zostaną zapakowane i wysłane do innych stanów i regionów”.

Hodowcy cytrusów z Terytorium Północnego będą mogli wysyłać owoce między stanami bez żadnych formalności, gdy tylko inne jurysdykcje dowiedzą się o skutecznej eliminacji i usuną odpowiednie protokoły bezpieczeństwa biologicznego.