Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rynki na żywo, poniedziałek, 12 kwietnia 2021 r

Dyrektor generalny Santos, Kevin Gallagher, otrzymał nagrodę w wysokości 6 milionów dolarów za kontynuację realizacji dużych projektów rozwojowych dla giganta naftowo-gazowego do 2025 roku.

„Stymulacja wzrostu”, ogłoszona przed corocznym spotkaniem inwestorów Santosa w czwartek, pokazuje, że zarząd chętnie zatrzymał pana Gallaghera w obliczu spekulacji branżowych, że może on być kandydatem do zastąpienia Petera Colemana na stanowisku następnego dyrektora generalnego konkurencyjnej ropy i gazowy gigant Woodside Petroleum. .

Prezydent Santos Kevin Gallagher.Przypisuj mu: Ben Cersei

„Kevin ma kluczowe znaczenie dla pomyślnego wdrożenia strategii firmy i głównych projektów rozwojowych oraz dla kierowania transformacją energetyczną w ciągu najbliższych pięciu lat” – powiedział w poniedziałek prezes Santos Keith Spence.

Akcje Santosa wzrosły o 0,5 procent do 7,105 USD w porze lunchu, przezwyciężając szerszy spadek w sektorze energetycznym. Firma dodała dotychczas w tym roku 13,2 proc. Wartości.

Rada Dyrektorów zatwierdziła jednorazową zachętę, z zastrzeżeniem zgody akcjonariuszy, dla pana Gallaghera w celu obejrzenia głównych projektów, w tym projektu gazowego Barossa o wartości 4,7 miliarda dolarów na północ od Darwin, morskiego pola Dorado w Australii Zachodniej oraz wychwytywania dwutlenku węgla. i składowanie w Bombaju (CCS) w Australii Południowej.

Gallagher wskazał, że zamierza pozostać w Santos.

„Zrobiliśmy duży postęp na drodze transformacji, ale misja jest daleka od zakończenia” – powiedział.

„Jestem podekscytowany zobowiązaniem do dalszego kierowania naszą strategią wzrostu, przejścia na lidera w dziedzinie czystych paliw i osiągnięcia naszych celów bezemisyjnych.

Santos i inne spółki naftowe i gazowe notowane na ASX zostały w zeszłym roku zmuszone do cięcia budżetów, operacji wiertniczych i wstrzymania planów wzrostu, ponieważ ograniczenia związane z koronawirusem zaczęły osłabiać popyt na energię i jej ceny.

Podejmując swoją największą decyzję inwestycyjną od czasu spowolnienia, firma w zeszłym miesiącu dała zielone światło dla projektu gazowego Barossa North Darwin.

READ  2 akcje ASX, które warto zignorować

Ten ruch rozpoczyna się od zainwestowania 600 milionów dolarów (786 milionów dolarów) w przedłużenie żywotności terminalu LNG Darwin i projektów rurociągów, co wydłuży żywotność obiektu o około 20 lat.