Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Chris Pratt nie użyje włoskiego akcentu w Super Mario Bros.

według Super Mario Bros. Współproducent filmu Chris Meldandry, Chris Pratt nie będzie używał włoskiego akcentu w swojej tytułowej roli w Mario. W niedawnym wywiadzie z TooFabMeledandri zapewnia fanów, że głos Pratta w nadchodzącym filmie animowanym jest „wyjątkowy” — może nie brzmieć tak, jak można by się tego spodziewać.

„Wszystko, co mogę powiedzieć, to to, że głos, który daje nam w Mario, jest fenomenalny” – powiedział Meledandri. „Tak, nie mogę się doczekać, aż ludzie to usłyszą”. Jednak mocno zasugerował, że Pratt nie pozwala sobie na „To a-me, Mario!” Dźwięk, który widzowie kojarzą z postacią włoskiego hydraulika z gier Endless Nintendo.

Akcent zostanie jednak wkomponowany w film w inny, bardziej autoreferencyjny sposób. Zajmujemy się [that accent] w filmie, więc zobaczysz, że na pewno to zauważymy – ale nie ma gwarancji, że wystąpi w całym filmie”.

Decyzja o obsadzeniu Pratta jako Mario spowodowała podziały. Ponieważ Pratt nie jest Włochem, może mieć skłonność do grania w wysłużone stereotypy. „Cóż, jako włoski Amerykanin rozumiem to. Wiesz, rozumiem komentarze” – stwierdził Melandri. „Charlie Day, który gra Luigiego, faktycznie pochodzi z włoskiego dziedzictwa. Tak, to jest nasz gest”.

Dołączyli do Pratt Day jako Luigi, Anya Taylor-Joy jako Beach, Jack Black jako Bowser, Keegan Michael Key jako Todd, Seth Rogen jako Donkey Kong, Kevin Michael Richardson jako Kamik, Fred Armisen jako Cranky Kong i Sebastian Maniscalco jako Foreman Spike. Producentem filmu jest Melidadri Light and Entertainment Super Mario Twórca Shigeru Miyamoto również uczestniczył jako producent.

Obecnie bez tytułu Bracia Mario. Film trafi do kin 21 grudnia 2022 roku.