Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ciech SA: Halvetic rozpoczyna kolejny rok globalnej ekspansji – w planach jest wejście na rynek włoski i brytyjski

Halvetic – innowacyjny i zrównoważony środek ochrony roślin, rozpoczyna trzeci rok ekspansji na rynki światowe. Produkt został już wprowadzony na rynek w 13 krajach, a CIECH Sarzyna planuje w 2023 roku rozszerzyć swoją dystrybucję na Włochy i Wielką Brytanię. Halvetic opiera się na opatentowanej przełomowej formule, której skuteczność została potwierdzona w 500 próbach i testach terenowych przeprowadzonych w wielu strefach klimatycznych i na czterech kontynentach. Przy zachowaniu wysokich plonów sukces produktu i dalsza ekspansja rynkowa przynosi również ogromne korzyści w zakresie dbałości o środowisko. W rzeczywistości stosowanie Halvetic na rynkach UE może zmniejszyć zużycie aktywnych składników herbicydów nawet o 20%.1.

Halvetic przeznaczony jest do nieselektywnego zwalczania chwastów jednoliściennych i dwuliściennych. Innowacyjny herbicyd oparty na zaawansowanej technologii BGT („Better Glyphosate Technology”)®), pozwala na utrzymanie dotychczasowej wysokiej siły działania substancji czynnej, przy jednoczesnym zmniejszeniu jej dawki na hektar o połowę (w porównaniu z obowiązującymi normami). Wysoka skuteczność produktu, osiągnięta pomimo zastosowania znacznie mniejszej dawki glifosatu, pozostaje istotną przewagą konkurencyjną.

Grupa CIECH podjęła zdecydowany krok w kierunku wspierania rozwoju zrównoważonego rolnictwa i ograniczania wpływu środków ochrony roślin na środowisko, wprowadzając technologię BGT – pierwszą przełomową innowację na światowym rynku formulacji glifosatu od 45 lat. Ponadto Halvetic pozostaje w zgodzie z założeniami unijnej strategii „od pola do stołu”. Według szacunków CIECH zastosowanie produktu na wszystkich rynkach UE przyczyniłoby się do zmniejszenia zużycia substancji aktywnych o 6% (w herbicydach nawet o 20%)2) w całym sektorze środków ochrony roślin. Tym samym Halvetic przybliży Unię Europejską do realizacji celów wspomnianej strategii, która przewiduje 50% redukcję zużycia substancji aktywnych stosowanych w pestycydach.

Halvetic wykazuje wysoką wydajność niezależnie od twardości wody, pH czy opadów. Jego skuteczność została potwierdzona przez ponad pół tysiąca badań, które dotyczyły specyfiki różnych warunków pogodowych, przeprowadzonych w testach terenowych w Europie, Ameryce Północnej i Południowej, Australii i Oceanii.

READ  Sound Music News: Kultowy australijski sprzedawca detaliczny zamyka swoje podwoje w całym kraju

Zaledwie rok po niezwykle udanym debiucie w Polsce (wiosną 2021 roku) Halvetic jest zarejestrowany m.in. na Słowacji, w Rumunii, Grecji, Portugalii, Bułgarii, Czechach i Hiszpanii, gdzie należąca do Grupy CIECH spółka Proplan zarządza dystrybucją. Globalna obecność tej hiszpańskiej firmy pozwoli w przyszłości na ekspansję preparatu w Afryce Północnej i Ameryce Południowej. W 2023 roku Halvetic będzie dostępny również dla hodowców w Wielkiej Brytanii i we Włoszech. Zakres zastosowań produktów również stale się rozszerza; W Grecji i Portugalii herbicyd można stosować na uprawach oliwek, owoców cytrusowych i winogron.

Rok 2022 był przełomowym rokiem w międzynarodowym rozwoju marki Halvetic. Entuzjastyczne przyjęcie na polskim rynku szło w parze z pozytywnymi wynikami kilkuset testów terenowych i prób, które przeprowadzono w bardzo zróżnicowanych warunkach klimatycznych i hydrologicznych. Ta zdobyta wiarygodność przełożyła się na niezwykle dobre przyjęcie Halvetic w większej liczbie krajów. Do 2023 roku zamierzamy rozszerzyć zasięg geograficzny naszego produktu i promować go wśród rolników w większej liczbie krajów. W tym roku planujemy po raz pierwszy wprowadzić nasze produkty m.in. na rynek włoski i brytyjski oraz starać się o rejestrację w Argentynie i Urugwaju. Nasz dalszy plan obejmuje wprowadzenie Halvetic w Brazylii, która jest największym na świecie krajem pod względem powierzchni gruntów ornych i największym na świecie eksporterem netto towarów rolnych.3– mówi Wojciech Babski, Prezes Zarządu CIECH Sarzyna i Szef Biznesu AGRO Grupy CIECH.

CIECH Sarzyna i Proplan tworzą biznes CIECH AGRO, który jest drugim co do wielkości obszarem działalności grupy (po produkcji sody i soli). Biznes AGRO Grupy CIECH od kilku lat dynamicznie się rozwija, zwiększając przychody, udział w polskim rynku (obecnie o 7%) oraz udział eksportu w całości swoich obrotów. W ramach strategii grupy na lata 2022-2024 biznes AGRO planuje m.in. oferowanie bardziej innowacyjnych produktów oraz oferowanie rolnikom nowoczesnych usług, rozwijanych we współpracy z partnerami zewnętrznymi.

READ  Australijczycy zwykle chwalą się, że Amazon sprzedaje 65 godzin online

Kontakt:

Mirosław Kok, rzecznik prasowy Grupy CIECH

[email protected], tel. +48 723 66 86 86.

Zapraszamy do śledzenia głównych mediów społecznościowych Grupy CIECH:

Linkedin: https://pl.linkedin.com/company/ciech-sa/;

Świergot: https://twitter.com/RzecznikCIECH.

CIECH to rozwijająca się międzynarodowa grupa chemiczna o silnej pozycji na światowych rynkach. Jest drugim co do wielkości producentem węglanu sodu i sody oczyszczonej w Unii Europejskiej, największym producentem soli warzonej w Polsce, największym dostawcą krzemianu sodu w Europie, największym polskim producentem środków ochrony roślin oraz wiodącym producentem poliuretanów . pianek w Polsce. Jej fabryki znajdują się w Polsce, Niemczech i Rumunii, aw całej Unii Europejskiej zatrudnia ponad 3000 osób.

Od 2005 roku CIECH SA jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a od 2016 roku jednocześnie na jednej z największych giełd w Europie – Börse Frankfurt. Rozwój grupy wspiera jej inwestor strategiczny – Kulczyk Investments.

Jako jeden z największych polskich eksporterów, CIECH wysyła swoje towary niemal na każdy kontynent. Są one wykorzystywane do wytwarzania produktów, które są niezbędne w codziennym życiu milionów ludzi na całym świecie. Dlatego grupa jest kluczowym elementem wielu sektorów gospodarki – budownictwa, motoryzacji, rolnictwa, przemysłu chemicznego, spożywczego i farmaceutycznego.

CIECH łączy nowoczesne podejście do biznesu z troską o zrównoważony rozwój. Od 2020 roku jest członkiem United Nations Global Compact – największej na świecie inicjatywy zrzeszającej firmy odpowiedzialne społecznie, środowiskowo i ekonomicznie.

Od 2021 roku CIECH realizuje swoją strategię ESG, która obejmuje osiem zobowiązań z zakresu polityki klimatycznej, relacji społecznych i ładu korporacyjnego.

Więcej informacji o Grupie CIECH można znaleźć na stronie www.ciechgroup.com.

1 Szacunki CIECH herbicydów-czynników chroniących uprawy przed chwastami.

2 Szacunki CIECH dla całego rynku pestycydów (środków ochrony roślin) w Unii Europejskiej.

3 Brazylia jest największym krajem pod względem powierzchni gruntów ornych, największym na świecie producentem soi, kukurydzy, ryżu, soi i pszenicy oraz największym eksporterem netto towarów rolnych (USDA ERS – Rozmach Brazylii jako globalnego zasobu rolnego stoi w obliczu przeciwności).

READ  Ciche fotografowanie jest odpowiedzią na najnowszy trend wirusowy w biurach związany z epidemią rzucania palenia