Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ciech SA: Ventures pomiędzy inwestorami w MagREEsource, francuski startup zajmujący się recyklingiem pierwiastków ziem rzadkich i produkcją magnesów trwałych

Ciech SA: Ventures pomiędzy inwestorami w MagREEsource, francuski startup zajmujący się recyklingiem pierwiastków ziem rzadkich i produkcją magnesów trwałych

CIECH Ventures jest jednym z inwestorów MagREEsource, francuskiego startupu zajmującego się recyklingiem pierwiastków ziem rzadkich i produkcją magnesów trwałych.

CIECH Ventures, startup technologiczny, został inwestorem w spółkę MagREEsource, która opracowała innowacyjne rozwiązanie do recyklingu i produkcji magnesów trwałych na bazie metali ziem rzadkich – komponentów potrzebnych m.in. w elektromobilności czy energetyce wiatrowej. Startup, założony w 2020 roku, planuje wykorzystać zebrane fundusze na budowę pilotażowego zakładu recyklingu i produkcji magnesów trwałych.

Biorąc pod uwagę ambitny plan UE, by zbudować zrównoważoną, niskoemisyjną gospodarkę z mobilnością elektryczną i odnawialnymi źródłami energii, popyt na magnesy trwałe zawierające te pierwiastki prawdopodobnie wzrośnie wykładniczo. Rozwiązanie MagREEsource to innowacyjna i czysta technologia recyklingu zużytych magnesów za pomocą wodoru. Generuje znacznie niższy ślad węglowy niż wydobycie surowców kopalnych. Technologia ta jest wynikiem 25 lat badań w Centrum Badawczym CNRS w Grenoble i łączy wiedzę z zakresu materiałoznawstwa i metalurgii.

Oprócz CIECH Ventures inwestorami byli: Finindus (belgijski fundusz venture capital utworzony przez ArcelorMittal, największego na świecie producenta stali oraz region flamandzki), Tangent Line (polski fundusz VC działający w ramach programu PFR Open Innovation), EIT RawMaterials i Business Angels z Francji stowarzyszeni z BADGE i Grenoble Angels.

Celem CIECH Ventures jest monitorowanie rynku startupów technologicznych, a także inicjowanie współpracy pomiędzy grupą a obiecującymi firmami (w formie inwestycji, partnerstw biznesowych czy pilotaży) w celu rozwoju technologii związanych z chemią, zrównoważonym przemysłem i rolnictwem. Dzięki wsparciu CIECH młode, innowacyjne firmy poszukujące kapitału i możliwości rozwoju mogą urzeczywistniać swoje unikalne pomysły we współpracy z nowoczesną firmą chemiczną działającą w skali globalnej. Działania CIECH Ventures mają na celu zwiększenie efektywności i konkurencyjności dotychczasowego biznesu Grupy, ograniczenie wpływu Grupy na otoczenie, a także poszukiwanie interesujących obszarów rynkowych i nowych kierunków rozwoju CIECH. Działalność CIECH Ventures uzupełnia działania działającego w ramach grupy profesjonalnego zespołu R&D, odpowiedzialnego m.in. za innowacyjne technologie stosowane w biznesie napojów bezalkoholowych.

READ  Omicron Sparks Wall Street sprzedaje; Kontrakty terminowe ASX niższe

Kontakt:

Mirosław Kok, rzecznik prasowy Grupy CIECH

[email protected], tel. +48 723 66 86 86.

Zapraszamy do śledzenia głównych mediów społecznościowych Grupy CIECH:

Linkedin: https://pl.linkedin.com/company/ciech-sa/;

Świergot: https://twitter.com/RzecznikCIECH.

CIECH to rozwijająca się międzynarodowa grupa chemiczna o silnej pozycji na światowych rynkach. Jest drugim co do wielkości producentem sody kalcynowanej i sody oczyszczonej w Unii Europejskiej, największym producentem soli warzonej w Polsce, największym dostawcą krzemianu sodu w Europie, największym polskim producentem środków ochrony roślin oraz czołowym producentem poliuretanów . pianek w Polsce. Jej fabryki znajdują się w Polsce, Niemczech i Rumunii, aw całej Unii Europejskiej zatrudnia ponad 3000 osób.

Od 2005 roku CIECH SA jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a od 2016 roku jednocześnie na jednej z największych giełd w Europie – Börse Frankfurt. Rozwój grupy wspiera jej inwestor strategiczny – Kulczyk Investments.

Jako jeden z największych polskich eksporterów, CIECH wysyła swoje towary niemal na każdy kontynent. Są one wykorzystywane do wytwarzania produktów, które są niezbędne w codziennym życiu milionów ludzi na całym świecie. Dlatego grupa jest kluczowym elementem wielu sektorów gospodarki – budownictwa, motoryzacji, rolnictwa, przemysłu chemicznego, spożywczego i farmaceutycznego.

CIECH łączy nowoczesne podejście do biznesu z troską o zrównoważony rozwój. Od 2020 roku jest członkiem United Nations Global Compact – największej na świecie inicjatywy zrzeszającej firmy odpowiedzialne społecznie, środowiskowo i ekonomicznie.

Od 2021 roku CIECH realizuje swoją strategię ESG, która obejmuje osiem zobowiązań z zakresu polityki klimatycznej, relacji społecznych i ładu korporacyjnego.

Więcej informacji o Grupie CIECH można znaleźć na stronie www.ciechgroup.com.