Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

COVID-19: Lekarze zachęcają kupujących w Australii Zachodniej do zachowania spokoju w obliczu zbliżającego się wirusa

Surowe ograniczenia dotyczące produktów ogarniają supermarkety w stanie Waszyngton, gdy panika się pogłębia i załamuje się łańcuch dostaw w związku z niepokojem związanym z COVID firmy Omicron.

Woolworths wprowadził ograniczenia dotyczące dwóch opakowań papieru toaletowego, środków przeciwbólowych i mięsa, w tym kiełbasy, mielonej wołowiny i drobiu.

Ogłoszenie nastąpiło po środowym posunięciu konkurenta Colesa, który zakładał papier toaletowy i wybierał leki, po tym, jak konsumenci zwiększyli popyt na niezbędne artykuły, a półki zaczęły się opróżniać.

Ponieważ limit dwupakowego mięsa wymagałby codziennego robienia zakupów przez większe rodziny, a tym samym zwiększałby ryzyko narażenia, Mark Duncan Smith, prezes Australijskiego Stowarzyszenia Medycznego, wezwał ludzi do zaprzestania paniki przy zakupach i „robienia mądrych zakupów”.

Ludzie powinni mieć możliwość kupowania przedmiotów, które spełniają ich potrzeby. „WA nie jest w sytuacji, w której ludzie muszą panikować podczas zakupów, musimy robić zakupy rozsądnie” – powiedział dr Duncan Smith.

ikona aparatuPuste półki we Floreat Coles. kredyt: Zachodnia australia/Zachodnia australia

Dyrektor generalny Coles, Stephen Kane, ogłosił w czwartek, że supermarketowy gigant „dostarcza miliony” tygodniowo testów RAT do sklepów, ale przyznał, że to nie wystarczy, aby zaspokoić popyt.

Zarówno Coles, jak i Woolies wprowadzili limit pojedynczych pakietów dla RAT.

Woolworths miał limity zakupu pojedynczych zestawów szybkich zestawów antygenowych, odkąd po raz pierwszy zaczął je sprzedawać w zeszłym roku, po dużym popycie w związku z epidemiami w Nowej Południowej Walii, Wiktorii i Queensland.

Zestawy RAT stały się legalne dopiero w poniedziałek w Waszyngtonie, a chemicy oferowali jeden zestaw zgodnie z polityką klienta.

Niezależni sprzedawcy żywności również uważnie monitorują sytuację, a Kinross IGA ostrzega kupujących, że pracownicy będą rozprawiać się z „kupowaniem hurtowym – do odwołania”.

READ  Wielka rezygnacja: miliony Australijczyków mogą zrezygnować z pracy