Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Covid-19: Nowe strony z ekspozycją SA powiązane z pozytywnym kierowcą ciężarówki

Nowe miejsca ekspozycji – w tym Big W w Hallett Cove – zostały powiązane z zakaźnym kierowcą ciężarówki, który wjechał do stanu na początku tego tygodnia.

SA Health ujawniło nowe miejsca i czasy ekspozycji związane z pozytywnym kierowcą ciężarówki Covid, który przejechał przez stan w tym tygodniu.

Wiktoriańska ciężarówka wjechała do SA 11 i 13 października, ale od tego czasu wróciła do Victorii.

Każdy, kto odwiedził Keith 24 Seven Shell na Dukes Highway i On the Run Motorsport Park Truckies Lounge o różnych porach w poniedziałek, będzie musiał natychmiast poddać się kwarantannie przez 14 dni z dala od innych, w tym członków rodziny.

Będą również musieli przejść testy od razu oraz w 5. i 13. dniu.

Każdy, kto odwiedził Big W w Hallett Cove Mall, Keith 24 Seven Shell i Tailem Bend On The Run Motorsport Park o różnych porach w poniedziałek i środę, musi natychmiast przejść test Covid i poddać się kwarantannie, dopóki nie uzyska wyniku negatywnego. Testy należy przeprowadzić piątego i trzynastego dnia.

Pojawia się po tym, jak górnik FIFO z Victorii uzyskał pozytywny wynik testu na obecność Covid-19 po tym, jak poleciał do Adelajdy w niedzielę wieczorem.

Kobieta, lat 30, przybyła na Jetstar JQ778 o godzinie 16:00 w niedzielę z Melbourne, powiedział w poniedziałek dyrektor ds. zdrowia publicznego Nicolas Spurrier.

Wymieniono nowe miejsca ekspozycji dla lotu Jetstar, lotnisko Adelaide, hotel Quest przy King William Street, gdzie górnik miał spędzić 14 dni w kwarantannie.

Każdy, kto odwiedził lotnisko, powinien tylko „wypatrywać objawów”.

Na odprawie późnym popołudniem na początku tego tygodnia profesor Spurrier powiedział, że w najbliższych dniach na lotnisku zostanie zaoferowany specjalny test na „szybki antygen” na Covida.

Powiedziała, że ​​taksówkarz i pracownik hotelu wraz z pracownikiem FIFO zostali poddani kwarantannie.

Powiedziała, że ​​kobieta, która robiła wszystkie „właściwe rzeczy”, w tym nosiła maskę i „szybko” przechodziła przez lotnisko, była „oczywiście bardzo zaraźliwa”, ale właśnie zachorowała.

READ  Polska: CPI potwierdzony w czerwcu na poziomie 4,4% | Muzyka pop

„Pomimo tego, że jest naprawdę zaraźliwa, jest w naszym stanie od krótkiego czasu, więc mamy czas, aby przez to przejść” – powiedziała.

„Ale niestety oznacza to okres kwarantanny dla wielu mieszkańców Australii Południowej”.

Odmówiła podania nazwy kopalni i nie była w stanie podać szczegółów dotyczących liczby pasażerów, którzy muszą teraz udać się do Karnaten.

Powiedziała, że ​​górnicy mieli pozwolenie na poddanie się kwarantannie w hotelu Quest, ale nie mogli ustalić, czy w locie byli inni górnicy.

Narzędzia do śledzenia kontaktów będą teraz skanować Twoją kamerę CCTV, aby śledzić inne pobliskie kontakty.

Przeprowadzono rozmowy kryzysowe między SA Zdrowia a Ministerstwem Kopalń i Energii na temat skutków, jakie jakiekolwiek wybuchy Covid miałyby dla branży.

Profesor Spurrier, która powiedziała, że ​​chce uniknąć epidemii nieszczepionych, namawiała ludzi do szczepienia.

„Najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić jako mieszkaniec Australii Południowej, jest po prostu zaszczepienie się na Covid” – powiedziała.

Wiąże się to z uruchomieniem nowych witryn informacyjnych powiązanych z kierowcami ciężarówek, którzy w weekend uzyskali pozytywny wynik testu.

Górnik był jednym z trzech przypadków, które pojawiły się w poniedziałek. Wśród nich jest czterdziestoletni pilot, kierowca promu i podróżnik zagraniczny, lat 30.

Więcej spraw dotyczących Covid wjeżdżających do SA drogą lądową i powietrzną

Wymienione miejsca narażenia zostały sprawdzone przez SA Health i dodano trzy nowe miejsca narażenia po tym, jak kierowca ciężarówki i jego asystent uzyskali pozytywny wynik testu na obecność Covid w weekend.

Stacja serwisowa Port Augusta On The Run, na rogu Augusta Hwy i Northern Power Station – oficjalnie wymieniona jako Port Augusta BP Nullabor Truckstop – jest teraz hotspotem drugiego poziomu, podobnie jak stacja serwisowa Yamba Caltex.

Trzy nowe miejsca ekspozycji zostały również zidentyfikowane w Renmark i Sedona.

READ  Qantas układał mapę drogową wznowienia lotów międzynarodowych w 2022 r.

Pilne dochodzenie jest w toku po tym, jak kierowca ciężarówki został przechwycony w drodze do Australii Zachodniej po pozytywnym teście w Yampa.

Dwudziestokilkuletni pracownik transportu komercyjnego z epoki wiktoriańskiej przystąpił do testu w Yampa, przejeżdżając do SA z Wiktorii i kontynuował podróż do Waszyngtonu, gdy wynik wywołał alarm.

SAPOL przechwycił mężczyznę, gdy jechał przez SA, i został eskortowany do Adelaide, gdzie został poddany kwarantannie w hotelu Midi. Wynik testu jego asystentki okazał się pozytywny w niedzielę wieczorem. Obaj kierowcy są teraz poddani kwarantannie w Tom’s Court medi.

Tymczasem nastolatek, który leciał tym samym lotem, co członek personelu pokładowego Virgin, zarażonego Covid-19, zaraził się wirusem podczas podróży z Melbourne do Adelaide.

Nastoletni mężczyzna poleciał z Melbourne do Adelaide lotem VA219 w poniedziałek, 4 października. SA Health potwierdził pozytywny wynik testu w niedzielne popołudnie.

Nastolatek był w hotelu Midi od czasu jego przybycia.

SA Health traktuje lot VA219 jako miejsce narażenia i komunikacji ze wszystkimi pasażerami.

Przypadek nastolatka pojawia się tuż po pozytywnym teście Covida dla stewardesy, mężczyzny po czterdziestce, który uzyskał pozytywny wynik testu w Victorii i pracował nad lotem VA219, gdy był zarażony. Nie wszedł na lotnisko w Adelajdzie.

SA Health ma manifest lotu, a wszyscy 25 pasażerów otrzymało SMS-a. Urzędnicy wzywają cały personel do zlokalizowania miejsca kwarantanny i sprawdzenia wyników badań.

„Ponieważ samolot leciał z Victorii, wszyscy pasażerowie musieli poddać się kwarantannie przez 14 dni po przylocie” – czytamy w oświadczeniu SA Health.

Wiceminister zdrowia Victorii, Kate Mattson, ujawniła, że ​​stewardessa Virgin podróżowała dalej:

4 października: VA219 Melbourne do Adelaide
4 października: VA218 z Adelajdy do Melbourne
5 października VA827 z Melbourne do Sydney 5 października: VA808 z Sydney do Melbourne.
6 października: VA1593 z Melbourne do Newcastle.
6 października: VA1594 z Newcastle do Melbourne.

„Nasi członkowie załogi na tych lotach są w bliskim kontakcie, a większość z nich mieszka w Melbourne i skontaktuje się z nimi kierownictwo” – powiedział dziennikarzom Mattson w sobotę rano.

READ  Awaria Facebooka naraża na ryzyko związane z produktami sieci społecznościowych | Wiadomości z mediów społecznościowych

Z pasażerami tych lotów skontaktowały się również ich odpowiednie jurysdykcje.

Wiktoriańskie władze ds. zdrowia ujawniły, że stan jest na dobrej drodze do osiągnięcia 3000 codziennych przypadków Covid-19.

Jak dotąd w tym tygodniu Victoria trzykrotnie pobiła rekord kraju pod względem liczby codziennych infekcji, ustanawiając go w 1965 r. w sobotę.

Tymczasem pierwsze trzy z planowanej floty 10 „picków” zostały uruchomione w sobotę w ramach wysiłków na rzecz zwiększenia wskaźników szczepień w regionach i grupach kulturowych, które pozostają w tyle za szerszą społecznością.

Każda z wycofanych z eksploatacji karetek pogotowia będzie przewozić 100 dawek szczepionek, w tym szczepionki Pfizera, w specjalnych lodówkach do przechowywania w całym stanie, a także do kieszeni w obszarach miejskich, na podstawie wniosków różnych lokalnych sieci opieki zdrowotnej.

Ich rolą będzie zarówno edukacja, jak i szczepienia – zespoły prowadzone przez wydarzenia społeczne będą uczestniczyć, aby porozmawiać o szczepionkach i odpowiedzieć na pytania.

Minister Zdrowia i Opieki Społecznej, Stephen Wade, powiedział, że ciężarówki „obciążą” istniejący program pomocy do wyskakujących klinik i będą w stanie dotrzeć do grup, w tym odległych społeczności tubylczych.

„Ponad 53 procent naszej kwalifikującej się populacji jest teraz w pełni zaszczepionych przeciwko śmiertelnemu wirusowi” – ​​powiedział. „Chcemy, aby ta liczba nadal rosła, aby osiągnąć nasz cel, jakim jest co najmniej 80 procent populacji w pełni zaszczepionych.

„Będziemy nadal robić wszystko, co w naszej mocy, aby wesprzeć transfer szczepionki do społeczności”.

Powiedział, że dotarcie do kieszeni społeczności z niskimi wskaźnikami szczepień i „najmniej chętnymi do szczepienia” ludzi ciężarówkami ma kluczowe znaczenie dla podniesienia cen w różnych regionach geograficznych i grupach kulturowych w całym stanie.

Pierwotnie opublikowany jako Nowe lokalizacje ekspozycji SA dodane po pozytywnym teście innego kierowcy ciężarówki