Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Covid Victoria: zasady dotyczące masek, łatwość redukcji tłumu; Tydzień bez nowego przypadku lokalnego

W Wiktorii ogłoszono nowe zasady dotyczące masek i limitów tłumu, gdy stan osiągnął siódmy dzień z rzędu bez lokalnie nabytego przypadku Covida.

Ten artykuł na temat koronawirusa jest otwarty i można go bezpłatnie przeczytać z korzyścią dla zdrowia i bezpieczeństwa społeczności. Kliknij tutaj, aby uzyskać pełny cyfrowy dostęp do zaufanych wiadomości z Herald Sun i Leader za jedyne 1 USD tygodniowo przez pierwsze 12 tygodni.

Victoria osiągnęła zadziwiający wyczyn dla Covid od czasu wybuchu choroby, która zmusiła stolicę Melbourne do zamknięcia.

Stan minął już tydzień bez nowego przypadku zarejestrowanego z lokalnej transmisji po ogromnej frekwencji testowej prawie 27 500 osób.

Obecnie są 24 aktywne sprawy.

Minister zdrowia Martin Foley ogłosił, że od 23:59 w czwartek 8 lipca ograniczenia w stolicy Melbourne zostaną dostosowane do regionalnej Wiktorii.

• Maski będą nadal wymagane w pomieszczeniach i w miejscach publicznych, chyba że ma zastosowanie wyjątek تطبيق

• Nie będzie potrzeby noszenia masek w szkołach dla uczniów i personelu

• Maski nie będą wymagane w miejscach pracy, zwłaszcza w sytuacjach, w których pracownicy nie wchodzą w interakcje z publicznością

• Maski będą nadal wymagane w rolach, w których dana osoba wchodzi w interakcje z ogółem społeczeństwa, na przykład w przypadku obsługi klientów w środowisku detalicznym

• Sale balowe będą dozwolone z pracownikiem odprawy COVID, ale w dowolnym momencie na parkiecie nie może przebywać więcej niż 50 osób

• Miejsca pracy, w tym rozrywka, handel detaliczny, gościnność, siłownie, rekreacja ruchowa, obiekty społecznościowe, przestrzenie kreatywne, galerie i miejsca kultu mogą pomieścić jedną osobę na 2 metry kwadratowe, pod warunkiem, że ochroniarze Covid-19 są na miejscu

• W domu może przebywać do 15 osób dziennie

• Stadiony zewnętrzne mogą zwiększyć swoją pojemność o 75% – do 40 000 osób

• Kryte stadiony mogą być otwierane w 75% ich pojemności, do 7500 osób

• Teatry będą również mogły otwierać się w 75 procentach swojej pojemności, maksymalnie dla 2000 osób

Zgodnie z zaleceniami dotyczącymi zdrowia publicznego nowe ustawienia będą obowiązywać przez 14 dni.

Foley powiedział, że wiktorianie nie muszą szukać dalej niż transgraniczna epidemia koronawirusa w dużych zgromadzeniach w pomieszczeniach. Dlatego władze postanowiły utrzymać maksymalną liczbę prywatnych spotkań.

„Wydaje się to trochę nielogiczne… (ale) podczas tej pandemii nauczyliśmy się, że nasze domy… to miejsca, w których zakładamy, że jesteśmy najbezpieczniejsi, a także miejsca, w których pozwalamy nasi strażnicy idą – powiedział.

READ  Powrót usług dla wszystkich klientów, przyczyna nieznana

„Dzisiejsze zmiany pokazują, jak daleko zaszliśmy – dzięki ciężkiej pracy wszystkich wiktorianów możemy znów mieć te same ustawienia dla całego stanu” – powiedział Foley.

„Widzimy w całym kraju, jak szybko zmienia się szczep Delta – dlatego musimy zachować czujność i postępować zgodnie ze wskazówkami, aby chronić osiągnięte przez nas zyski”.

Profesor nadzwyczajny Deb Friedman, który jest częścią zespołu dyrektora ds. zdrowia, podkreślił trwające ryzyko wariantu delta, mówiąc, że „wystarczy tylko jeden przypadek”, aby wywołać epidemię w Victorii.

„W ciągu ostatnich dwóch tygodni mieliśmy dwa wtargnięcia, które spowodowały setki podstawowych kontaktów w pobliżu, a następnie dziesiątki miejsc narażenia… jeden przypadek zakaźny niewykryty w społeczności przez kilka dni, czego tak naprawdę nie chcemy do przemyślenia w tej chwili.”

Friedman powiedział, że nie byłoby konieczne noszenie masek na weselach.

„W miejscu, w którym wszyscy rejestrują się na wydarzenie i możemy łatwo śledzić kontakty, a ludzie spożywają jedzenie i napoje, oczekujemy, że zwycięży zdrowy rozsądek, a maski do noszenia nie zwyciężą w tego rodzaju scenerii… Jeśli masz wszystko te ustawienia, które są bezpieczne dla Covid, nie będziesz musiał nosić masek na weselach.

Rzecznik opozycji David Davis wezwał rząd stanowy do wydania porad zdrowotnych, które umożliwiłyby złagodzenie ograniczeń, mówiąc, że nadal istnieje wiele „niespójności” między niektórymi przepisami.

„Możemy spojrzeć na te rzeczy z perspektywy zdrowego rozsądku, ale nadal powiedzielibyśmy, że nie ma to większego sensu” – powiedział Davies.

„Możesz mieć określony numer na parkiecie, ale niższy numer w twoim domu… ​​to nie ma sensu”.

Tymczasem pan Foley dodał, że Victoria zobaczy prawdziwy spadek szczepionek przeciwko Covid-19 w ciągu najbliższych sześciu do ośmiu tygodni.

„W maju i czerwcu znacznie przyspieszyliśmy i dziękujemy w szczególności Wspólnocie Narodów za przydzielenie szczepionki Pfizer… Nieuniknionym faktem jest to, że w nadchodzącym okresie przed wiosną Victoria będzie miała zmniejszoną liczbę szczepionek w naszym stanie ”.

Odzyskiwanie misji państwowych jest nadal powolne

Odzyskiwanie miejsc pracy w Wiktorii wciąż pozostaje w tyle za resztą Australii, około połowy średniej krajowej.

READ  Trump bagatelizuje konsekwencje niewypłacalności USA: „Prawdopodobnie nic”

Chociaż wszystkie stany i terytoria w Australii szczycą się obecnie większą liczbą miejsc pracy niż przed pandemią, zyski w Wiktorii były bardziej stłumione niż w stanach, w których w dużej mierze uniknięto długich blokad.

Najnowsza aktualizacja Australijskiego Biura Statystycznego pokazuje, że w połowie czerwca w Wiktorii było 1,9 procent pracowników zatrudnionych na liście płac w porównaniu z połową marca ubiegłego roku.

Ale wzrost zatrudnienia w Wiktorii jest znacznie mniejszy niż krajowy wzrost o 3,4 procent w tym samym okresie.

Daleko mu też do wzrostu na poziomie 3,9 procent w Queensland i 5 procent w Australii Południowej.

Według danych ABS w okresie od połowy marca 2020 r. do połowy czerwca liczba miejsc pracy w NSW wzrosła o 3,4 procent.

Australia odnotowała swoją pierwszą śmierć z powodu Covid na początku marca zeszłego roku i weszła w pierwszy okres blokady pod koniec tego miesiąca.

Główny ekonomista AMP Capital, Shane Oliver, powiedział, że chociaż krajowa gospodarka odnotowała znaczne ożywienie po Covid, było jasne, że Victoria odczuwa utrzymujące się skutki ogromnego 112-dniowego zamknięcia.

„Victoria pozostaje w tyle i myślę, że głównym powodem tego jest zamknięcie, które miało miejsce we wrześniu ubiegłego roku” – powiedział dr Oliver.

„Blokady wywarły dalszy wpływ na wiktoriańską gospodarkę – im więcej czasu spędzasz w zamknięciu, tym więcej firm zostanie zamkniętych”.

Dr Oliver powiedział, że podczas gdy ożywienie gospodarcze kraju było wiodące na świecie, pojawiła się „niepełna” gospodarka, w której niektóre sektory prosperowały, podczas gdy inne, takie jak hotelarstwo i turystyka, robiły to z trudem.

Według danych o zatrudnieniu opublikowanych przez biuro ABS we wtorek, miejsca pracy w Wiktorii wzrosły o 0,4 procent w ciągu dwóch tygodni do 19 czerwca, gdy wygasają ograniczenia blokad.

Przedłużono blokadę Sydney

Siedmiodniowa blokada Sydney zostanie przedłużona do 16 lipca, a dzieci będą zmuszone uczyć się w domu w przyszłym tygodniu, ponieważ władze zdrowotne walczą o powstrzymanie epidemii Covid-19.

Nowa Południowa Walia odnotowała 27 nowych lokalnych infekcji, z których tylko 13 było już w izolacji.

Jednak uczniowie ze społeczności wiejskich wrócą na zajęcia osobiste 13 lipca.

Zgodnie z planem, obecna blokada w Greater Sydney, Blue Mountains, Central Coast, Wollongong i Shelharbour zostanie przedłużona do 23.59 w dniu 16 lipca. We wszystkich innych częściach NSW istniejące ograniczenia będą kontynuowane.

READ  Nowe ciastka Mac & Cheese Crispbakes firmy Aldi wywołują szał wśród kupujących

Premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian ostrzegła, że ​​rząd stanowy rozważa „dalsze działania” dla trzech obszarów samorządu lokalnego, ponieważ liczba spraw rośnie.

Obszary rządowe Liverpoolu, Fairfield i Canterbury-Bankstown, w tym 110 przedmieść Sydney, zostały postawione w stan pogotowia.

Szczególnie niepokojące jest osiem przedmieść: Bosley Park, Smithfield, Fairfield, West Hoxton, Bass Hill, St. John’s Park, Canleyville i Greenfield Park.

„Czy mogę powiedzieć społecznościom w tym rejonie, z których wiele ma podobne pochodzenie do mojego, proszę, nie mieszajcie się z rodziną” – powiedziała Berejiklian.

„To naprawdę trudny czas dla społeczności, w której los jest w twoich rękach” – powiedział dyrektor ds. Zdrowia NSW, dr Kerry Chant.

Wiktoriański premier Daniel Andrews powiedział, że nie spodziewa się obniżki ratingu czerwonej strefy Sydney „w najbliższym czasie”.

Podążaj za Najnowsza krajowa aktualizacja Covid tutaj.

Poniżej 40 lat, aby otrzymać darmowy wybór w wyższych dawkach

Oczekuje się, że młodsi Australijczycy otrzymają wybór szczepionek przeciwko Covid-19, gdy od września pojawią się dodatkowe zapasy i nowe opcje.

Chociaż szczepionka AstraZeneca jest obecnie dostępna dla wszystkich osób dorosłych, ograniczone zapasy firmy Pfizer oznaczają, że jest ona traktowana priorytetowo dla niektórych grup.

Szef wypuszczania szczepionki, generał porucznik John Froen, powiedział we wtorek, że spodziewa się, że dorośli w wieku poniżej 40 lat będą zaszczepieni dawkami innymi niż AstraZeneca od września lub października i prawdopodobnie będą mogli wybrać preferowaną szczepionkę.

Oczekuje się, że we wrześniu tygodniowa podaż Pfizera w Victorii wzrośnie do 317 000 dawek, podczas gdy około 30 000 dawek Moderny będzie również częścią wdrożenia, osiągając nawet 148 000 dawek w ostatnim kwartale roku.

„Kiedy mamy wystarczające zapasy obu, myślę, że może to być czas, kiedy będziemy mogli zaoferować ludziom więcej opcji” – powiedział generał Frewin.

Powiedział, że jeszcze nie „wyrobił opinii” na temat tego, czy Moderna – szczepionka mRNA podobna do Pfizera – będzie stosowana jako przypominająca lub jako część pierwszej fali szczepień.