Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Cricketers II: Australijczycy zbierają się wokół wodza Cumminsa

Rolki, stopy i stalowe płyty: niekonwencjonalne sesje terenowe Aussie

Rankiem w dniu finału mistrzostw świata przeciwko RPA pod drzwiami pokoju hotelowego na każdą członkinię australijskiej kobiecej drużyny krykieta czekały osobiste liściki zachęty napisane przez członków rodziny, którzy nie mogą sami przybyć do Kapsztadu.

Osoba, którą Alyssa Healy zrobiła przed świtem w niedzielę, należała do jej męża, australijskiego rozjemcy Mitchella Starka. O ile zaczęło się od typowego żartu („Hey Boofhead”), to wiadomości na większą skalę były szczerym wyrazem wsparcia, jakie otrzymali z domu.

Lub z Indore, gdzie Stark obserwował, jak Australijki podnoszą trzecią z rzędu koronę T20 w niedzielę wieczorem (czasu indyjskiego) ze swojego pokoju hotelowego.

W istocie życzenia zdrowia przypomniały również graczom tej wszechpotężnej drużyny, że ich kariera to tylko jedna część ich życia.

W przypadku australijskich mężczyzn w Indiach ta wiadomość została dostarczona w jeszcze bardziej ponury sposób w ciągu ostatniego tygodnia.

Po teście w Delhi ich kapitan, Pat Cummins, poleciał do domu do Sydney, aby być z matką, Marią, która ma raka piersi i jest pod opieką paliatywną.

Jak nikt inny, Starc rozumie, przez co przechodzi jego partner i bliski przyjaciel od czasu przybycia do Indii.

W lutym 2021 roku ojciec Starka, Paul, zmarł zaledwie kilka tygodni po słynnym zwycięstwie Indii w Gabba, kiedy męczący atak Australii w kręgle był bezsilny, aby powstrzymać przeciwników ścigających 328.

„Wszyscy przechodzicie przez różne rzeczy, z różnymi poziomami niepokoju lub trudności”, powiedział Stark reporterom na Endorze przed trzecim testem, w którym ma wrócić po złamanym palcu.

Męska drużyna Australii trenuje w poniedziałek na Holkar Cricket Ground w Indore // Getty

„Trudno jest być w bańce COVID w tym samym kraju, nie mówiąc już o zagranicy i będąc kapitanem międzynarodowego krykieta.

„Pat jest bardzo odpornym i silnym charakterem i jestem pewien, że niektóre rzeczy przechodził w milczeniu.

READ  Ustawodawcy amerykańscy odwiedzają Polskę, apelują o pomoc wojskową Ukrainy

„Właśnie tam musi być teraz, aby zaoferować swoją miłość i wsparcie otaczającej go rodzinie. Mogę sobie tylko wyobrazić, że bardzo trudno było być tutaj, przy tak dużym hałasie w domu”.

„Całkiem wyjątkowy”: Australijczycy świętują swoje ostatnie zwycięstwo na świecie

Latem 2020-21 Starc został wezwany przez swojego ojca do kontynuowania gry podczas walki z rakiem.

„Mitch nie chciał tam grać w krykieta” – powiedział Healy Channel Seven później tego samego roku. „Chciał usiąść obok ojca i spędzić z nim ostatnie trzy miesiące, jakie tylko mógł.

„Paul tego nie chciał, chciał, żeby Mitch wyszedł tam i grał dla Australii i nosił z dumą Baggy Green”.

Australijczycy wyrazili współczucie dla swojego przywódcy.

Starc trenuje w Indore w poniedziałek przed powrotem po kontuzji palca // cricket.com.au
Starc trenuje w Indore w poniedziałek przed powrotem po kontuzji palca // cricket.com.au

Peter Handscombe, którego ojciec John zmarł w 2015 roku, rok przed debiutem jego syna w testach, pochwalił Cumminsa za jego kapitana w pierwszych dwóch testach.

„Możliwość odłożenia tego na bok, gdy jest kapitanem swojego kraju i próbuje wygrać mecze testowe, to niesamowity wysiłek” – powiedział Handscombe.

Myślę, że to wiele mówi o jego osobowości i dlaczego był dla nas tak wspaniałym kapitanem.

Ale Handscombe podkreślił, że było to właściwe wezwanie do odejścia, pomysł, który popiera Starc.

„Opieka jest ważnym czynnikiem w tej grupie iz pewnością w przypadku Pat jest dokładnie tam, gdzie powinna być teraz” – powiedział Stark.

„Miałem ostatnio podobną sytuację i ciężko jest mi się tam znaleźć, próbując kręcić się wokół gry w międzynarodowym krykieta, będąc kapitanem w tym samym czasie, kiedy twój umysł może być w domu lub z rodziną”.

Nie ma poradnika, jak sobie radzić z tragedią.

„Uderzę wszędzie”: podejmij nowe wyzwanie mnożenia

Ojciec Mohameda Siraja zmarł zaledwie kilka miesięcy przed śmiercią ojca Starka, podczas gdy indyjski melonik przebywał w hotelowej kwarantannie przed serią 20-21 w Australii, kiedy przybysze z zagranicy byli zamknięci w swoich pokojach przez dwa tygodnie, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się COVID-19.

READ  Elina Svitolina pokazuje całą swoją duszę, by pokonać sfrustrowaną Simonę Halep | Otwarte Mistrzostwa USA w Tenisie 2021

„Po jego śmierci było ciężko” – powiedział Siraj po emocjonującym ataku z pięcioma bramkami w Brisbane w zaledwie trzecim teście. „Rozmawiałem z moją rodziną i nabrałem sił po rozmowie z moją matką. Skupiłem się na spełnieniu marzenia mojego ojca o rozegraniu meczu testowego dla Indii. „

Cummins i jego rodzina znajdowali ukojenie w mało prawdopodobnych miejscach.

Trębacz z angielskiej grupy kibiców The Barmy Army zagrał ponurą wersję „Marii” z West Side Story podczas ich testu przeciwko Nowej Zelandii w Wellington.

Cummins napisał w poniedziałek na Twitterze, że jego mama cieszy się, widząc ją.

„Jesteśmy dziećmi, partnerami, przede wszystkim rodzicami” – dodał Stark. „Najpierw ludzie, na drugim krykieta”.

Qantas Border Tour w Gavaskar w Indiach 2023

9-13 lutego: Indie wygrały inningiem i 132 biegami

17-21 lutego: Indie wygrały sześcioma bramkami

1-5 marca: Trzeci test, Indore15:00 czasu letniego wschodnioaustralijskiego

9-13 marca: Czwarty test, Ahmedabad15:00 czasu letniego wschodnioaustralijskiego

Wszystkie mecze są transmitowane na żywo i wyłącznie w Fox Cricket i Sport Kayo

Skład Australii: Pat Cummins (c), Ashton Agar, Scott Boland, Alex Carey, Cameron Green, Peter Handscombe, Josh Hazlewood, Travis Head, Usman Khawaja, Matt Kohneman, Marnus Labuschagne, Nathan Lyon, Lance Morris, Todd Murphy, Matthew Renshaw, Steve Smith (vc), Mitchell Stark, Mitchell Swepson, David Warner

Skład Indii: Rohit Sharma (c), K.L. Rahul (vc), Shubman Gill, Chechshwar Pujara, Virat Kohli, Shreyas Iyer, K.S. Bharat, Ishan Kishan, Ravichandran Ashwin, Aksar Patel, Kuldip Yadav, Ravindra Jadeja, Mohd Shami, Mohd Yadraj, Omichan, Suryakumar Yadav, Jaidev Onadkat