Hurkacz niweczy francuskie nadzieje, że Ponzi zdobędzie tytuł Marsylii

Polscy półfinaliści Wimbledonu zdobyli 6:3, 7:6 (7-4), serwując 19 asów, uzasadniając swój status pierwszego rozstawionego turnieju.

Hurkacz przełamał serwis w czwartej partii pierwszego seta i przejął kontrolę nad meczem, po czym w drugim secie odparł zdecydowane uderzenie Bonziego i wyeliminował zwycięzcę.

Szóste zwycięstwo w siedmiu finałach ATP przypadło 26-letniemu Hurkaczowi, kiedy Ponzi posłał forhendem obok bramki.

Wynik sprawił, że Bonzi, grając po raz drugi w finale ATP, po raz kolejny czekał na pierwszy sukces pucharowy na tym poziomie, przegrywając także w meczu o tytuł Pune z Talonem Grikspurem na początku roku.

Urodzony w pobliskim Nîmes Ponzi ma nadzieję zostać pierwszym mistrzem Francji w tej imprezie od 2017 roku, kiedy Jo-Wilfried Tsonga pokonał w finale swojego rodaka Lucasa Pouille’a.

Hurkacz pochwalił Ponziego w wywiadzie na korcie, mówiąc publiczności: „Zagrał naprawdę dobrze. Zasłużył na zwycięstwo w drugim secie. Po prostu starałem się walczyć jak mogłem”.

„Myślę, że moja gra jest coraz lepsza i jestem bardzo zadowolony ze sposobu, w jaki dziś rywalizowałem.

„Wiem, że chciałeś, żeby Benjamin wygrał”.