Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Cue sport: gracze z Singapuru Aloysius Yap, Tuh Lian Han zdobywają duże skalpy na US Open, wiadomości sportowe i najważniejsze historie

SINGAPUR – Gracze Republiki oskalpowali podczas US Open 9-Ball Billiard Championships w Atlantic City w środę (15 września).

Aloysius Yap, najlepszy krajowy zawodnik, pokonał drugiego mistrza świata w Niemczech Joshuę Weilera 11-4, aby przenieść swoją imponującą formę z mistrzostw świata w Las Vegas w zeszłym tygodniu, gdzie zajął trzecie miejsce.

Tam pokonał w ćwierćfinale numer trzy na świecie Jason Shaw ze Szkocji.

Dzięki jego występowi w zawodach – najlepszy dla Singapurczyka w światowym spotkaniu 9 lub 10 powtórzeń – Yapp awansował z 20. na 8. miejsce w rankingu.

Powiedział, że kluczem do jego zwycięstwa nad mistrzem świata 2018 Fellerem było zachowanie spokoju, nawet po dwukrotnym lądowaniu.

„Poprosiłem siebie, abym skupił się na własnej grze i zaakceptował ją tylko wtedy, gdy szczęście nie jest po mojej stronie” – powiedział 25-latek Straits Times. „Najważniejszą rzeczą jest nie dać się zwieść rzeczom i podejmować ryzyko, gdy je dostanę”.

Z pewnością to zrobił.

Wracając do 2-2, potem 3-3, Yapp następnie pękł, wygrywając siedem z rzędu, aby objąć prowadzenie 10-3, opisując to jako „wszystko ułożyło się na swoim miejscu”.

Villier cofnął jednego, ale Jaap wykorzystał błąd swojego 23-letniego przeciwnika, aby odnieść zwycięstwo w wyścigu 11-11 Tour.

W swoim smutku, pokonując Shawa i Fillera w ciągu kilku tygodni, Yapp powiedział: „Szczerze mówiąc, przez cały ten czas wiedziałem, że mogę ich pokonać, ale zawsze dusiłem się, gdy ich grałem.

„Ale zanim przyjechałem do Stanów Zjednoczonych, dużo pracowałem nad tym, aby stać się silniejszym psychicznie… i myślę, że to pomogło mi pokonać tę barierę”.

A potem zmierzy się z Duńczykiem Mickey Krause w meczu zaplanowanym na około 23:00 w czwartek. Zwycięstwo wyśle ​​go do ostatnich 16 turniejów z wpisowym 300 000 $ (40 2 913 $).

READ  Stuart Dulles odpadł z eliminacji z Irlandii Północnej przeciwko Litwie z powodów osobistych | wiadomości piłkarskie

Kolega z drużyny Yapa, zajmujący 175. miejsce na świecie, Tuo Lian Han, również miał powody do radości po pokonaniu byłego mistrza świata Kanady i Filipin, Alexa Pajulayana 11-8.

Mimo że przegrał swój kolejny mecz 11-2 z Amerykaninem Rodrigo Jeronimo, 49-letni Toh nadal jest w rywalizacji, ponieważ rywalizacja wciąż trwa w formie podwójnego nokautu. Gra z Konradem Joszczynem około godziny po meczu Jaapa z Krause.

Po pokonaniu Bagulayan, Toh powiedział: „Oboje nie złamaliśmy się dobrze, więc było wiele gier o bezpieczeństwie… Wygrałem z nim pojedynki bezpieczeństwa i to pomogło mi wygrać mecz”.

Trzeci Singapurczyk, partner Syeda, również grał w US Open, ale odszedł po przegranej z Chorwatką Ivicą Putnik (11:3) i amerykańskim numerem jeden na świecie Shane Van Buring (9:6).