Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

John McEnroe popiera komentarze Emmy Radokano

Legenda tenisa, który stał się kotwicą, John McEnroe nie zmienił swojej melodii na temat Emmy Radocano – nawet po tym, jak brytyjski nastolatek wygrał w weekend US Open.

„Miałem na myśli dokładnie to, co powiedziałem”, powiedział McEnroe CNN w wywiadzie, odnosząc się do Komentarze, które zrobił na temat zdolności Raducanu do obsługi świateł tenisowych.

McEnroe zasugerował wcześniej – po Raducano wycofał się z Wimbledonu w lipcu, z powodu problemów z oddychaniem – że presja jej debiutu w Grand Slam “trochę wzrosła” dla wschodzącej gwiazdy.

Oglądaj tenis na żywo z beIN SPORTS na Kayo. Relacja na żywo z turniejów ATP + WTA, w tym z każdego finału. Nowy w Kayo? Wypróbuj teraz przez 14 dni za darmo>

„Próbowałem połączyć to w prosty sposób z moim doświadczeniem, kiedy po raz pierwszy pojechałem na Wimbledon, również w wieku 18 lat”, powiedział McEnroe o swojej przegranej w 1977 roku w czterech setach z Jimmym Connorsem w półfinale.

“(Raducanu) poradził sobie lepiej niż ja. Grałem w Jimmy’ego Connorsa, nie byłem na korcie centralnym i pamiętam, że potrząsałem nogami, byłem całkowicie wyczerpany doświadczeniem i prawie szczęśliwy, że nie wygrałem. “

McEnroe był mocno krytykowany za swoje wcześniejsze komentarze na temat Raducanu. W tamtym czasie nie było jasne, co dokładnie stało się z Radocano i jej australijską przeciwniczką Aglą Tomljanovic, nazywając komentarze McEnroe „na pewno ostrymi”.

Emma Raducano w siódmym niebie. (Zdjęcie: Kina Bettancourt/AFP)Źródło: Agencja France-Presse

powiedział McEnroe, który w 1978 roku poprowadził zespół Stanford do mistrzostwa kolegialnego i zdobył tytuł singli NCAA.

“Jest wiele dużych plusów, ale są też presje, które nakładasz na siebie i oczekiwania, jakie stawiają Ci inni. To znaczy, że dla mnie było jak wanilia… Bardzo mi się to podobało, pomyślałem wtedy .

„Znasz gazety w Anglii. Czasami robią dużo, dla mnie, nic,

„Nie sądzę, że możesz zrobić to lepiej niż ona (na US Open). To szalone, że była w stanie to zrobić. Oczywiście, presja jest z tym, a z tym wiążą się oczekiwania. Pewnie, że spodziewa się dużo wygrać w przyszłości” .

W swoich poprzednich komentarzach McEnroe powiedział, że ma nadzieję, że Raducano wyciągnie wnioski ze swojego pierwszego doświadczenia z Wimbledonu.

„Wydaje się, że jest za dużo, co jest zrozumiałe, szczególnie biorąc pod uwagę to, o czym rozmawialiśmy przez ostatnie sześć tygodni z (Naomi) Osaką, a nawet nie tutaj” – powiedział w lipcu.

“Ile mogą sobie poradzić faceci? To sprawia, że ​​patrzysz na facetów, którzy od dawna są wokół ciebie i dziewczyny. Jak dobrze sobie z tym poradzą. “

John McEnroe podtrzymuje swoje oryginalne komentarze. (Zdjęcie AAP/Michael Dodge)Źródło: AAP

Po zwycięstwie w Nowym Jorku, Raducanu wspięła się w tenisowych rankingach z 336 miejsca na świecie do 150. Jest elitą Anglii, a teraz jest jedną z wschodzących gwiazd tego sportu.

Kilka dni przed tym, jak pokonała koleżankę z drużyny Leilę Fernandez, 6-4, 6-3 podczas US Open, Radocano pojawiła się w brytyjskim Vogue. Kilka tygodni wcześniej skończyła szkołę średnią i uczęszczała na bal jak każdy inny tradycyjny nastolatek.

Kilka dni po wielkim zwycięstwie w Flushing Meadows w Nowym Jorku, Raducanu wzięła udział w gali Met, ubrana w Chanel – wszystko przed swoimi 19. urodzinami w listopadzie.

Ta historia pojawiła się po raz pierwszy w Poczta w Nowym Jorku Reprodukowano go za zgodą

READ  Milik opuścił kadrę Polski na Euro 2020 z powodu kontuzji