Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Upadły zawodnik AFL Tarryn Thomas został wymazany z historii wraz ze zniknięciem hołdu na ścianie

Upadły zawodnik AFL Tarryn Thomas został wymazany z historii wraz ze zniknięciem hołdu na ścianie

Upadła gwiazda AFL, Taryn Thomas, z pasją mówiła o byciu wzorem do naśladowania.

Stojąc dumnie przed dużym muralem przedstawiającym siebie, były zawodnik z numerem 8 wydaje się przoduć w procesie odbudowy North Melbourne i jest zawodnikiem, którego fani Kangaroos mogą podziwiać zarówno na boisku, jak i poza nim.

Obejrzyj wideo powyżej: Policja Wiktorii jest teraz zaangażowana w sagę Taryn Thomas.

Analiza transmisji na żywo, lokalna piłka nożna i najważniejsze wydarzenia za darmo 7plus

„Moja kultura jest dla mnie ważna – podobnie jak dla mojej rodziny i mojej drugiej rodziny w północnym Melbourne” – powiedział Thomas w listopadzie 2020 r.

„Chcę być wzorem do naśladowania dla młodych rodzimych dzieci”.

Mural, na którym widnieją słowa „traktat” i „szacunek”, przedstawia Thomasa klęczącego przed ruchem Black Lives Matter, gdy ten globalny ruch na krótko stał się częścią meczów NFL w sezonie 2020 dotkniętym pandemią Covid-19.

Thomas przed nieistniejącym już muralem.
Thomas przed nieistniejącym już muralem. kredyt: Facebook

Trzy lata później obiecująca kariera Thomasa w AFL zakończyła się po tym, jak został zwolniony z North Melbourne za grożenie kobiecie i inne niewłaściwe postępowanie.

W związku z najnowszymi z serii zarzutów 23-latek został objęty dochodzeniem przez Wydział ds. Integralności AFL.

Jeszcze zanim kangurom zabrakło cierpliwości do utalentowanej, ale zmartwionej opiekunki w ubiegły czwartek, usunięto dzieła sztuki ulicznej z Our Community House w północnym Melbourne.

Początkowe plany zakładały, że oszałamiający mural, zlokalizowany przy ruchliwej ulicy Curzon Street, będzie widoczny zaledwie przez rok po jego odsłonięciu w listopadzie 2020 r.

Jednak w obliczu zbliżającego się referendum w sprawie głosu rdzennej ludności w parlamencie podjęto decyzję o pozostawieniu muralu na zewnątrz budynku.

READ  Dowiedz się, którzy byli wielcy Hawkeye postanowili zapuścić swoje korzenie biznesowe w Iowa City

Grafika pozostała na swoim miejscu co najmniej do końca ubiegłego roku, po referendum, które odbyło się 14 października.

Kierownictwo twierdzi, że planowało przemalowanie całego budynku, co zbiegło się w czasie z pracownią artystyczną Thomasa.

North będzie nadal zapewniać Thomasowi wsparcie medyczne i psychiczne, podobnie jak Stowarzyszenie Graczy AFL.

Wódz kangurów, Sonia Hood, pochwaliła kobietę znajdującą się w centrum ostatnich oskarżeń „za jej odwagę i godność, z jaką się zachowywała”.

„Czuję całą gamę emocji – frustrację, złość, rozczarowanie – ale ogólnie rzecz biorąc, smutek” – napisał Hood w liście do członków.

Jeśli Thomas ma dodać do swoich 69 meczów w NFL, będzie musiał wdrożyć kolejny program zmiany zachowania i za to zapłacić.

Program ten wymagałby zgody AFL, która potrzebowałaby zapewnień o postępach Thomasa, zanim mógłby zostać zatwierdzony jakikolwiek powrót do sportu.

Odsiaduje zakaz na 18 meczów i podczas tego wyroku nie może grać w piłkę nożną na żadnym poziomie.

Ponieważ North Melbourne wypuści zawodnika po nałożeniu zakazu, Thomasa nie będzie można zobaczyć w tym roku na boisku AFL.

„Zachowanie Taryn nie jest zachowaniem akceptowalnym dla kogokolwiek w naszej grze lub naszej społeczności, a jego działania nie odpowiadają oczekiwaniom gry lub opinii publicznej” – stwierdził w oświadczeniu główny radca prawny NFL Stephen Mead.

„Chociaż rozumiemy i sympatyzujemy z wyzwaniami, przed jakimi stała Taryn w życiu osobistym, nie ma usprawiedliwienia dla zachowania lub krzywdy, jaką wyrządził młodej kobiecie, jest to całkowicie niedopuszczalne”.

– Z Cameronem Noakesem