Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Czy to, jak zostałem gangsterem, to prawdziwa historia?  źródło filmu

Czy to, jak zostałem gangsterem, to prawdziwa historia? źródło filmu

Jak zostałeś gangsterem? to polski film mafijny wydany w 2020 roku i niedawno pokazany na platformie Netflix. Szybko stał się popularny na platformie streamingowej, a ludzie od razu zastanawiali się, na ile prawdziwa jest historia filmu: informacja, której Internet nie ujawnia łatwo, ponieważ wiele stron internetowych potwierdza jedynie, że film jest oparty na prawdziwych wydarzeniach. Ale widzowie chcą zrozumieć, czy prawdziwy gangster przemawia i podaje wszystkie fakty, czy też autorzy filmu stworzyli fikcyjną historię opartą na prawdziwych wydarzeniach: w tym artykule podamy prawdziwą odpowiedź.

Możesz obejrzeć oficjalny zwiastun Jak zostałeś gangsterem? Tutaj na YouTube.

on Jak zostałeś gangsterem? Prawdziwa historia? Jakie jest źródło filmu?

Jak zostałeś gangsterem? Napisał go polski pisarz Krzysztof Gureczny: w 2019 roku napisał książkę i scenariusz do filmu, co pozwoliło na ich niemal równoczesną premierę. Jeśli będziecie mieli okazję przeczytać książkę, przekonacie się Pisarz przeprowadził obszerny wywiad z prawdziwym polskim gangsterem, który najwyraźniej chciał pozostać anonimowy. Tak więc historia podana w książce i filmie jest przedstawiona jako dokładny opis życia tego gangstera na przestrzeni czterech dekad. Możesz znaleźć W tym polskim artykule Kilka fragmentów z książki, bo będziecie mieli pojęcie, jak przebiegała rozmowa Gurecznego z gangsterem (być może z automatycznym tłumaczem).

Czy to oznacza Jak zostałeś gangsterem? Czy to prawdziwa historia? Cóż, to zależy od tego, jak bardzo jesteś gotów uwierzyć w słowa prawdziwego gangstera, który postanawia podzielić się swoim punktem widzenia z pisarzem. W książce w pewnym momencie o tym mówią „Masa”, przezwisko Jarosław Sokołowski, najsłynniejszy zbrodniarz we współczesnej historii Polski. A nieznany gangster go krytykuje: staje się świadkiem koronnym, zdradzając wszystkich swoich przyjaciół, którzy zaufali mu w gangu, więc nieznany człowiek stojący za filmem i książką pyta pisarza: Jak możesz ufać, jako czytelnik jego książki, kogoś, kto zdradził już swojego najbliższego przyjaciela? Z tego samego powodu każdy z nas decyduje, na ile chce wierzyć słowom prawdziwego gangstera, który bez wyraźnego powodu podzielił się swoją historią: nie siedzi w więzieniu, nie zarabia na tym, i ma wszelkie powody, by ukryć wszelkie szczegóły, które mogłyby doprowadzić do jego identyfikacji. Czy podoba Ci się pomysł przestępcy mówiącego prawdę całemu światu tylko dlatego, że chce wyglądać jak jakiś bohater, który nigdy nie chce zdradzić swoich bliskich przyjaciół?

READ  Aby Nita mogła śpiewać z zamkniętymi ustami - Nita "Secret Talent Test"

W tym momencie możesz zadać sobie pytanie, czy naprawdę możemy uwierzyć, że ten gangster, który podzielił się całą swoją historią z Krzysztofem Gurecznym, naprawdę istnieje. Gureczny złożył swoją książkę w wyniku rzeczywistego wywiadu z tym gangsterem (możesz to potwierdzić na Jego prezentacje wideo są w języku polskim), więc w tym przypadku pojawia się pytanie, czy polski pisarz rzeczywiście rozmawiał z mafijnym gangsterem, czy też udało mu się sfabrykować tak autentyczną historię w formie wywiadu, że wszyscy pomyślą, że ma prawdziwe źródło. Najprawdopodobniej wywiad w książce jest prawdziwy.

Podsumowując, możemy zaufać i uwierzyć autorowi filmu Jak zostałeś gangsterem? Oparta jest na historii opowiedzianej przez prawdziwego szefa polskiej mafii, przedstawionej jako prawdziwa, oczyszczone ze wszystkich szczegółów, które mogłyby prowadzić do identyfikacji. Jeśli gangster powiedział prawdę, to jest to prawdziwa historia. I tutaj decydujesz, komu zaufać: trudny wybór, jak pokazuje sam film.

Przeczytaj inne prawdziwe historie związane z filmami i serialami telewizyjnymi na Auralcrave