Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Masywne plecy Logana Paula wywracają się po raporcie „oszustwa” Coveseli

Gwiazda YouTube, Logan Paul, usunął wściekły film, który opublikował w odpowiedzi na dochodzenie w sprawie kontrowersyjnej gry NFT CryptoZoo.

Miał też rzekomo powiedzieć, że nie podejmie żadnych działań w sprawie zniesławienia po ujawnieniu jego pracy.

Dziennikarz śledczy Stephen Vendesen, lepiej znany jako „Coffeezilla”, od miesięcy bada coś, co Paul opisuje jako „zabawną grę blockchain, która może zarobić pieniądze”. Ale Covesela ujawnił poważne problemy.

Kovezilla opublikował kilka filmów oskarżających Paula i zespół twórców gry o podejrzane praktyki, co skłoniło Paula do odpowiedzi własnym gniewnym filmem – i zagroził pozwem o zniesławienie.

Obecnie niedokończona gra, CryptoZoo, wprowadza nową kryptowalutę, a gracze kupują i sprzedają jajka, z których „wylęgają się” NFT oparte na zwierzętach, które następnie można wykorzystać do generowania nowych NFT.

Paul opisał tę grę jako „grę do wygrania” i zasugerował, że gracze powinni zarabiać pieniądze po prostu grając w nią normalnie.

NFT to cyfrowe tokeny, które są „wybijane” w łańcuchu bloków, który jest cyfrową księgą, której nie można zmienić, po prostu pisząc do niej.

Są bardzo kontrowersyjne, ponieważ tradycyjnie zużywają dużo energii do przetwarzania i zwykle nie poprawiają wrażeń z gry.

Po drodze gra napotkała kilka przeszkód, a Paul mówi, że on i jego zespół zainwestowali do tej pory w projekt ponad 1 milion dolarów. Jeden z takich problemów dotyczył dewelopera Zecha Kellinga, który rzekomo skłamał na temat liczby osób pracujących nad grą, a następnie uciekł do Szwajcarii z kodem gry.

Covezilla, którego treści specjalizują się w kontrowersjach wokół kryptowalut i NFT, opublikował serię filmów poświęconych grze i jej twórcom, w tym serię badającą „największe oszustwo” Logana Paula.

Jednym z twierdzeń zawartych w filmach jest to, że gra nigdy nie ożyła, a gracze nie mogli wykluć jaj zgodnie z przeznaczeniem.

Innym jest to, że Paul wprowadził na rynek grę opartą na kryptowalutach, która okazała się niestabilnym rynkiem, skierowaną do dzieci.

READ  Recenzja Leave No Trace - Gęsta i szczegółowa rekonstrukcja morderstwa polskiego nastolatka | Film

Najbardziej potępiającym twierdzeniem Findelsena jest to, że Paul i inni współtwórcy gry wydali ją kilka miesięcy przed poinformowaniem o tym fanów. To rzekomo pozwoliło zespołowi kupić jak najwięcej kryptowaluty, co według Fendelsena zawyżyło wartość.

Paul opublikował w zeszłym tygodniu wideo, próbując obalić twierdzenie, że gra nie działa, pokazując materiał filmowy innych osób, które z powodzeniem używają i grają w CryptoZoo. Paul twierdził, że filmy Findelsena „nie są tak naprawdę udowodnione” i „często spekulacyjne”, a filmy nie są dobrze zbadane i zawierają wiele błędów.

Zagroził również, że pozwie Kovezillę za zniesławienie.

Ale teraz wycofał się i usunął swoje wideo, obiecując zamiast tego „rezygnację z pozwów”, według Kovezilli.

„Logan zadzwonił do mnie” – napisał Kovezilla na Twitterze.

Powiedział, że usuwa dwie odpowiedzi i wycofuje groźby pozwu. Myślę, że udziela trzeciej odpowiedzi, a ja opóźnię osadzenie mojego filmu.

„Mam nadzieję, że tym razem weźmie odpowiedzialność i zwróci pieniądze ofiarom CryptoZoo. To się liczy.”

Kierownik zespołu Poole, Jeffrey Levine, powiedział, że projekt ma problemy prawne, które uniemożliwiają zespołowi mówienie dogłębnie o grze. Paul potwierdził to w usuniętym filmie, mówiąc, że „nie został uniewinniony” za wypowiadanie się na temat postępowania.

Jednak Paul twierdził, że proces tworzenia CryptoZoo wciąż trwa, a zespół programistów zamierza dostarczyć grę zgodnie z obietnicą. Paul powiedział, że zniechęca dzieci do inwestowania w projekt i ekosystem gry.

Nie zaprzeczył również, że on i jego zespół kupowali monety przed ogłoszeniem uruchomienia projektu, ale twierdził, że ani on, ani jego menedżer nie sprzedali ani jednej monety.

Gry NFT były dość kontrowersyjnym tematem wśród graczy, a wielu twierdziło, że technologia ta nie jest przydatna w grach. Wydawca Final Fantasy Square Enix ostatnio podwoiło liczbę gier NFTa prezydent Yosuke Matsuda zobowiązał się do dalszych inwestycji w tej dziedzinie.

READ  Żona mówi, że wojna pokazała wszystkim prawdziwe cechy Zełenskiego

Firma Pokemon również niedawno pozwała swoją grę NFT do sądu, z powodu tego, co mówi, że jest to nieautoryzowane użycie postaci Pokémon. Adwokat The Pokemon Company powiedział, że Nintendo i TPC „podjęły celową decyzję”, aby nie wchodzić na rynek NFT.

– Oliver Brandt w imieniu GLHF

– z zespołem pisarzy