Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Daisy Jones & the Six: Riley Keough i Sam Claflin rozmawiają o byciu najlepszym zespołem na świecie

To nie był długi monolog ani pełna emocji scena, która odstraszyła gwiazdy miniserialu Daisy Jones & the Six.

Aktorzy Riley Keough i Sam Claflin zaśmiecają swoje scenariusze i napotykają opisy, które przeraziłyby każdego: „Billy podnosi gitarę i gra najlepszą piosenkę, jaką kiedykolwiek słyszałeś w swoim życiu. Nikt nigdy wcześniej nie słyszał takiej piosenki”.

„Wiele języka wokół naszych programów brzmiało:„ A ona była najlepsza! „Było trochę presji!” Keough powiedziała news.com.au, śmiejąc się, jakby nie była pewna, jak sobie z tym poradzili.

Rzeczywiście istnieje presja związana z adaptacją ukochanej książki z oddaną rzeszą fanów.

Dodajmy do tego fakt, że historia, wzloty i upadki wielkiego aktora na scenie muzycznej Los Angeles lat 70., jest luźno oparta na historii Fleetwood Mac. Wiesz, Fleetwood Mac, który od połowy lat 60-tych znajduje się na szczycie list przebojów i jest powszechnie uważany za jeden z odnoszących największe sukcesy zespołów w historii muzyki.

Tak więc dla każdego aktora, który nie jest wyszkolonym muzykiem — a Claflin i Keogh nie są — granie tak, jakbyś był jednym z nich, a nie byle kim, tylko najlepszym, było trochę zniechęcające.

Obaj zostali obsadzeni na kilka miesięcy przed zakończeniem pierwotnego harmonogramu produkcji przez pandemię Covid. Ale to było błogosławieństwo w przebraniu.

„Na początku, kiedy wszyscy zostaliśmy wybrani jako pierwsi, byłem bardzo zdeterminowany, aby pojechać na kemping” — wspomina Keough. „Mówiłem wszystkim:„ Naprawdę musimy spędzić razem trochę czasu, musimy wybrać się na ten kemping, aby nawiązać więź ”. „

Claflin powiedział, że kiedy pandemia uderzyła po raz pierwszy, obsada wciąż szukała samochodów dostawczych na planowaną podróż.

Gdyby wszystko poszło tak, jak powinno, Claflin, Keough i reszta obsady, w tym Suki Waterhouse, Will Harrison, Josh Whitehouse i Sebastian Chacon, mieliby około miesiąca na nauczenie się piosenek i nauczenie się, jak być zespołem. Ta nieopisana jakość.

READ  Recenzja Survivor — powojenny solidny dramat bokserski Barry'ego Levinsona | Festiwal Filmowy w Toronto 2021

„To było szalone i stresujące” — wspomina Keo, czując się z oryginalną aranżacją. „Z perspektywy czasu myślę, że założylibyśmy, że będziemy musieli wykuć tę pewność siebie i doświadczenie.

„Ale ponieważ mieliśmy wtedy rok prób, a potem kilka miesięcy prób zespołu, pewność siebie i znajomość naszej muzyki stały się tak autentyczne”.

W ostatnim tygodniu prób Keough przypomniał sobie występ w lokalu SIR, kiedy kierownik muzyczny kazał im wrócić, więc go zabili.

Musimy to zrobić jeszcze raz? Powiedziała. A my mówimy: „Uh, okej”. Potem ją zabijamy. Mieliśmy ego. [trip] przez trzy dni.”

Chociaż Keough pochodzi z grupy muzyków, nie byle jakiej grupy muzyków, ale jest przodkiem muzycznych rodzin – a mianowicie jej dziadkiem był Elvis Presley, jej matką była Lisa Marie Presley, a jej ojciec, Danny Keough, był w zespole wspierającym… nigdy nie śpiewała ani nie grała na ekranie.

„Miałem tak duże doświadczenie w tym świecie, że świat nie wydawał mi się obcy” – powiedział Qiu. „Czułem się komfortowo w otoczeniu Daisy ze względu na charakter mojego życia i całą moją rodzinę jako muzyków.

„Tak więc, będąc w klubach i autobusach, będąc na próbach zespołu i tym podobnych, dorastałem.

„Chociaż nie miałem doświadczenia w śpiewaniu ani grze na gitarze. To było zupełnie inne zadanie, które musiałem wykonać samodzielnie.”

Claflin wtrąciłby komicznie, że też zna się na autobusach, ale tylko jako środka transportu do dojazdów do pracy.

Podczas początkowego czytania scenariuszy Claflin pominął wszystkie części muzyczne. „Pomijam wszystkie części”, powiedział, „chyba że mówię!” Potem przeczytałem powieść i nadal nie zauważyłem, ile będzie w niej muzyki. Przebudziłem się nieprzyjemnie.

„Więc to, co mnie przyciągnęło, to wszystko oprócz muzyki. To był jedyny aspekt Billy’ego, z którym nie mogłem się utożsamić. To wszystko było mi bardzo obce. Atrakcją były powiązania między zespołem a podróżą, którą odbywa ta postać. „

READ  The Green Room: Galeria Sztuki Tarnanthi, Miłość i Neon

Claflin powiedział, że dla niektórych aktorów był to ogromny skok.

„To była dla nas wielka podróż, aby stać się najlepszymi, jakimi możemy być, abyśmy przynajmniej mogli być najlepszym zespołem na świecie, który jest wiarygodny. Z pewnością był to zabawny obrót.”

Doszło do tego, że Claflin zaczął wczuwać się w wzloty i upadki prawdziwych muzyków.

„Puszczę to, ale teraz trochę rozumiem, jak niektóre zespoły zaczynają się nudzić graniem piosenki, którą grają każdej nocy od 20 lat” – powiedział. „Zdecydowanie były momenty, w których słuchałem niektórych piosenek tak wiele razy w ciągu półtora roku, że doszedłem do punktu, w którym pomyślałem:„ Cóż, nie wiem, czy możemy już to robić ”.

„Jestem sfrustrowany. To są prawdziwe rzeczy, przez które przechodzą muzycy. Są też chwile, w których odrywasz się od piosenki, wracasz do niej i mówisz:„ O nie, właściwie zapomniałem, jak bardzo kocham tę piosenkę lub za nią tęsknię .'”

To jest coś, o czym wiedziałby nawet najlepszy zespół na świecie.

Daisy Jones & the Six jest teraz transmitowana na Amazon Prime Video