Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Dasha zdobywa dziką kartę, ale czołowy Australijczyk zostaje zignorowany

Dasha zdobywa dziką kartę, ale czołowy Australijczyk zostaje zignorowany

Ulubiona przez fanów Daria Saville zdobyła miejsce w Australian Open, ale zlekceważona Australijka ostro zareagowała na jej afront w mediach społecznościowych.

Tenis: Alex de Minaur po raz pierwszy pokonał Novaka Djokovica w poważnym zdenerwowaniu przed Australian Open w tym miesiącu.

Numer 113 na świecie, Arina Rodionova, nie dostała się bezpośrednio do piątkowego losowania głównego, a ulubienica fanów Daria Saville zakończyła swój powrót po poważnej kontuzji kolana, zajmując jedno z ostatnich miejsc.

Rodionova może stać się najstarszą zawodniczką, która w ciągu kilku tygodni zadebiutuje w pierwszej setce świata po tym, jak we wtorek na turnieju Brisbane International pokonała w prostych setach mistrzynię Australian Open 2020 Sofię Kenin, ale 34-latka stwierdziła, że ​​nie jest zaskoczona. To. Została przeoczona podczas wyszukiwania Tennis Australia w mediach społecznościowych.

„Chciałbym móc powiedzieć, że byłem zaskoczony… ale szczerze. „Satysfakcja z osiągnięcia tego wszystkiego samodzielnie, pomimo tych wszystkich rzeczy… warto” – napisała Rodionova w X.

„Do zobaczenia w AO za kilka dni i jestem tym podekscytowany”.

Arina Rodionova jest o krok od debiutu w pierwszej setce świata, ale nie otrzymała dzikiej karty w głównym losowaniu Australian Open. Zdjęcie: Chris Hyde/Getty Images

Saville została wybrana, ponieważ jej światowy ranking spadł z 322 do 209 w drugiej połowie roku po powrocie ze zerwania więzadła krzyżowego przedniego, którego doznała we wrześniu 2022 roku.

Była 20. zawodniczka światowego rankingu, która w sezonie 2016–2017 dwukrotnie z rzędu doszła do czwartej rundy na stadionie Melbourne Park, upadła z powodu kontuzji zaledwie siedem minut przed meczem Pan Pacific Open z Naomi Osaką w Tokio.

29-letni Saville również grał w tym tygodniu w Międzynarodowych Mistrzostwach Brisbane i został wyeliminowany w drugiej rundzie przez rozstawioną z 11. pozycji Anastasię Potapową w trzech setach.

Naomi Osaka (z prawej) pomaga Darii Saville po zerwaniu więzadła krzyżowego przedniego na początku meczu w Tokio we wrześniu 2022 r. Zdjęcie: Kiyoshi Ota/Getty Images

W piątek dziewięciu graczy płci męskiej i żeńskiej uzyskało bezpośredni udział w losowaniu głównym w ostatniej rundzie dzikich kart, w tym cztery wymienne dzikie karty przyznane graczom francuskim i amerykańskim w zamian za otrzymanie przez Australijczyków dzikich kart w swoich turniejach Wielkiego Szlema w zeszłym roku.

READ  Gerhard Zeller z Warner Bros. Discovery Mianowany międzynarodowy zespół kierowniczy — termin

Była ćwierćfinalistka Australian Open Alize Cornet znalazła się w czwórce zawodniczek, które otrzymały wzajemne dzikie karty, a kolejną kartę w losowaniu mężczyzn otrzymał 18-letni Shang Junqing.

Mistrz Australian Open w grze podwójnej Jason Kuebler otrzymał dziką kartę po wyeliminowaniu go z turnieju Brisbane International w 1/8 finału przez Rafaela Nadala.

W losowaniu głównym do Queensland dołączy urodzony na Filipinach Australijczyk James McCabe, co zwiększy liczbę australijskich zawodników w grze pojedynczej mężczyzn do 13, a w losowaniu głównym wystąpi pięć kobiet.

Rodionova ma udać się do Melbourne, aby od poniedziałku wziąć udział w kwalifikacjach gry pojedynczej, a losowania zawodów mężczyzn i kobiet nie zostały jeszcze ogłoszone.

W czwartek została wyeliminowana z Brisbane International w prostych setach przez rosyjską nastolatkę Mirę Andreevą.