Deceuninck znowu przyzwoity Evenepoel dla wyścigu Giro

Decounink’s Quick Step potwierdził w poniedziałek, że belgijski kolarz Remco Evenbueil, który nie ścigał się od niebezpiecznego upadku podczas ubiegłorocznego Lombardy Tour, wystartuje w wyścigu Giro d’Italia.

21-latek, który został nazwany spadkobiercą legendy Eddiego Merckxa, złamał miednicę po uderzeniu w ścianę mostu i spadnięciu z 10 metrów do wąwozu podczas wyścigu we Włoszech w sierpniu ubiegłego roku.

We wrześniu młodzieniec zszedł o kulach, ale jego powrót do wyścigów trwał dłużej, niż początkowo oczekiwano.

„To mój pierwszy wyścig od sierpnia zeszłego roku i musimy zobaczyć, jak reaguje moje ciało” – powiedział Evenbueil na stronie internetowej swojego zespołu przed wyścigiem z żyroskopami, który rozpocznie się w Turynie w sobotę.

„Będziemy ścigać się dzień po dniu. Najważniejsze jest to, że wróciłem z kolegami z drużyny i personelem, co bardzo mnie cieszy”.

Będzie to pierwsza duża trasa koncertowa Evenepoel.

Na Mistrzostwach Europy Juniorów 2018 Evenbuell wygrał demo 2019, zanim wygrał wszystkie cztery wyścigi etapowe, w których brał udział w poprzednim sezonie, w tym wyścig Polski.

Został zaplanowany na start w Giro w zeszłym roku z powodu koronawirusa w październiku, zanim katastrofa w Lombardii wylądowała go w szpitalu.

W belgijskiej drużynie pojawią się również Joao Almeida z Portugalii, który w zeszłym roku przez dwa tygodnie nosił różową koszulkę lidera, zanim zajął czwarte miejsce, oraz Francuz Remy Cavagna, zwycięzca niedzielnego Tour de Romandi.

Zespół Decouninka: Joao Almeida (Bauer), Remy Kavagna (Francja), Rymco Evenbueil (Belgia), Mikel Honoré (Den), Ilgo Kesse (Belgia), James Knox (Wielka Brytania), Fausto Masnada (Włochy), Peter Serry (Belgia)