Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Discovery Sports Events kończy kadencję jako promotor ERC, skupiając się na rozwoju elektrycznych sportów motorowych – FIA ERC

Discovery Sports Events zakończyło swoją kadencję jako promotor ERC i skoncentrowało się na rozwoju elektrycznych sportów motorowych

Rajd Wysp Kanaryjskich, który zakończył się w niedzielę, nie tylko reprezentował decydującą rundę Rajdowych Mistrzostw Europy FIA 2021, ale także Discovery Sports Events (dawniej Eurosport Events) pełniło funkcję promotora ERC na podstawie długoterminowej umowy z władzami świata sportów motorowych organ, FIA.

Podczas gdy Discovery Sports Events przygotowuje się do przekazania pałeczki promotorowi WRC, aby napisać ekscytujący kolejny rozdział w długiej i pełnej sukcesów historii FIA Rally Championship, koordynator ERC Jean-Baptiste Lee zastanawia się nad tym, co zostało osiągnięte i celebrowane od tego czasu 2013.

„To był wielki zaszczyt mieć Eurosport Events mianowany przez FIA promotorem ERC, ale także odzwierciedlenie wspaniałej pracy, jaką wykonaliśmy w Intercontinental Rally Challenge z siedmioletnim wyprzedzeniem.

„Z prawdziwą dumą i satysfakcją spoglądamy wstecz na minione dziewięć lat. Wyznaczyliśmy sobie wiele celów i osiągnęliśmy więcej we wszystkich obszarach dzięki niesamowitym wysiłkom naszego zespołu, ale także dzięki współpracy tak wielu osób i organizacji, takich jak FIA, zespoły, kierowcy, dostawcy, producenci, ASN, organizatorzy rajdów, partnerzy i dziennikarze Fotografowie i nadawcy.

„Od samego początku zbudowaliśmy silne i udane partnerstwo z FIA, dostarczając wysoce spójny, bardzo atrakcyjny produkt sportowy, komercyjny i rynkowy, który był również ekonomicznie opłacalny dla szerokiej gamy konkurentów i doskonałą platformę dla klientów wyścigowych i dywizje firm oponiarskich.

„Daliśmy ponad 150 młodym talentom możliwość wzniesienia się z poziomu krajowego i doświadczenia międzynarodowej rywalizacji – często po raz pierwszy – w utworzonych przez nas w 2014 roku kategoriach ERC Junior iz przyjemnością obserwowaliśmy, jak wyznaczają nowe standardy w sport dzięki ich dostępności i zachętom.Widzieliśmy również wielu kierowców, którzy po zdobyciu doświadczenia w ERC wspinali się po Rajdowych Mistrzostwach Świata lub awansowali na wyższy poziom w serii.

READ  Podgląd: Polska vs Albania - prognozy, wiadomości drużynowe, składy

„Podpisując kontrakt po dziewięciu niezapomnianych sezonach, chcielibyśmy podziękować FIA za zaufanie, jakim obdarzyli nas i wszystkich, którzy przyczynili się do ogromnego sukcesu IER. Teraz życzymy promotorowi WRC wszelkich sukcesów w budowaniu na czym został już osiągnięty przy jednoczesnym utrzymaniu pozycji ERC W zgodzie z Rajdową Piramidą Sportową FIA, promowanie rajdów międzynarodowych pod jednym dachem ma wiele sensu i mamy pełne zaufanie do Promotora WRC i pracy, którą będą wykonywać przez wiele sezonów, aby chodź.

„W przypadku Discovery Sports Events skupiamy się na rozwijaniu elektrycznych sportów motorowych”.

Oto przypomnienie tego, co zostało osiągnięte i celebrowane w ciągu ostatnich dziewięciu sezonów.

Od 2013 do 2021: Eurosport Events promotorem ERC na sezon 2013

80 rund: W tym czasie Eurosport Events nadzorowało promocję 80 rund ERC

20 Rajd: Eurosport Events współpracowało z organizatorami 20 różnych rajdów

17 krajów: Wydarzenia te miały miejsce w 17 krajach

9 manifestacji: Rajd Lipawy odbywał się w każdym z dziewięciu sezonów, ponieważ wydarzenia Eurosport były promowane przez ERC, jedyne wydarzenie, które to odbyło się po pandemii COVID-19, w wyniku której kilka rajdów zostało odwołanych

1210 Drużyna: Łącznie 1210 zespołów dołączyło do kierowców lub pilotów podczas imprez ERC w latach 2013-2021

1207 unikalnych sterowników: Liczba unikalnych kierowców i pilotów to 1207

6 bohaterów: Wydarzenia Eurosportu świętują sześciu różnych mistrzów ERC

6561 godzin emisji: W latach 2013-2019 nadawcy na całym świecie pokazali 6561 godzin relacji ERC

Mistrzowie Egipskiego Czerwonego Półksiężyca 2013-2021
2013: Jan Kubic (Czechy)
2014: Esapekka lappi (Finlandia)
2015: Kajitan Kajitanovic (Polska)
2016: Kajitan Kajitanovic (Polska)
2017: Kajitan Kajitanovic (Polska)
2018: Aleksiej Łukjanuk (Rosja)
2019: Chris Ingram (Wielka Brytania)
2020: Aleksiej Łukjanuk (Rosja
2021: Andreas Mikkelsen (Norwegia) *
*Z zastrzeżeniem potwierdzenia wyników przez FIA

READ  Trener USA Greg Popovich buczy reportera po przegranej z Australią