Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Dlaczego Australijczycy uwielbiają oprogramowanie do jazdy na rowerze stacjonarnym Zwift?

Dlaczego Australijczycy uwielbiają oprogramowanie do jazdy na rowerze stacjonarnym Zwift?

Witamy w cotygodniowej serii fitness na news.com.au, zawierającej historie i spostrzeżenia prawdziwych kobiet, które próbowały tego wszystkiego.

Jazda na rowerze charakteryzuje się pewną intensywnością, przez co ćwiczenia mogą wydawać się wyczerpujące.

Jednak urządzenie wprowadzone na rynek w 2015 roku pozwala ludziom ćwiczyć na własnych warunkach, w zaciszu własnego domu.

Zwift jest w swej istocie oprogramowaniem rowerowym, ale ma kilka funkcji, które odróżniają go od przeciętnej klasy spinowej.

Na przykład wymaga stacji dokującej pasującej do Twojego roweru. Australijczycy mogą jeździć na rowerze dowolnym szlakiem z całego świata, doświadczać każdego stoku na szlaku, jeździć z przyjaciółmi, śledzić ich podróże i budować społeczność – a to jedna z największych atrakcji.

Jedną z kluczowych cech jest to, że działa jako gra wieloosobowa, umożliwiając graczom gromadzenie punktów w celu zdobycia specjalnych odblokowanych funkcji.

Wes Sulzberger, były zawodowy kolarz, jest starszym dyrektorem firmy ds. globalnego marketingu produktów i zarządzania krajami w Australii i Nowej Zelandii.

„Właściwie to tylko internetowa społeczność rowerowa, ale teraz jest jeszcze szersza i dzięki kwarantannie więcej osób wsiada na rowery” – Wes powiedział news.com.au.

„To była naprawdę dobra mieszanka grup społecznych, które jeździły na rowerze i które zaczęły się rozwijać, oraz osób, które nigdy nie jeździły na rowerze po ulicy, a które przesiadły się na Zwift, a potem poszły w drugą stronę”.

Skoro takie rzeczy jak jedzenie i rozrywka są na żądanie, nie ma powodu, dla którego sprawność fizyczna nie miałaby być również potrzebna – stwierdził.

Emily Watts jest fanką Zwifta. Odkryła tę platformę w wieku 18 lat i po poważnym wypadku rowerowym, w wyniku którego straciła ortezę pleców i szyi i przez trzy miesiące nie mogła jeździć na świeżym powietrzu.

Ale Zwift odczuwa tę samą ekscytację, co kiedyś, a teraz jeździ w grupach lub w wyścigach.

READ  Clint Gutherson, Attacking Rangers, Manly Sea Eagles, Runda 16, Regan Campbell-Gillard

„Moje treningi na Zwift zazwyczaj różnią się z dnia na dzień. Kiedy byłam młodsza, używając Zwifta, codziennie rano ćwiczyłam na Zwift, bo musiałam dostać się do autobusu o 7:15” – powiedziała.

„Ale kiedy podrosłem i ukończyłem szkołę średnią, mogłem wygospodarować znacznie więcej czasu w ciągu dnia na jazdę na świeżym powietrzu.

„Jednak zazwyczaj korzystam z Zwifta w tygodniu, gdy pada deszcz lub mam do zrobienia łatwą 30-minutową przejażdżkę i mogę obejrzeć odcinek Zwifta. przyjacieleale treningi, które lubię wykonywać na Zwift, to podjazdy wymagające dużego wysiłku o dużej energii.

„Są one często specyficzne dla terenu wyścigu, w którym mam zamiar wziąć udział, i wymagają specjalnego wysiłku wzdłuż wzniesień, które mogą znajdować się w wyścigu. Nazywa się to „symulatorem wyścigu”.

Powiedziała, że ​​poleciła tę platformę wszystkim, niezależnie od tego, czy obecnie jeżdżą, czy nie.

„To jak gra wideo, ale musisz fizycznie wzmocnić awatara” – powiedziała.

Tim Searle przeszedł na Zwift i odkrył go za pośrednictwem mediów społecznościowych, gdy był w fazie testów beta w 2015 r., i podobnie jak Emily zwiększył jego użycie po wypadku.

„Na cześć naszej kultowej przejażdżki stworzyłem grupę o nazwie Aussie Hump Day Ride (AHDR), która stała się największą grupą kolarstwa halowego na półkuli południowej” – powiedział Tim.

„Aussie Hump Day Ride (ADHR) prowadzi w piątkowe poranki grupowy trening jazdy zwany „Progressive Bacon Rolls”, który zaczyna się od półgodzinnej umiarkowanej jazdy, następnie zwiększa intensywność przez 15 minut, przed dodatkowym opcjonalnym 15-minutowym zjazdem na wyższej intensywność.”

Powiedział, że treningi zwykle odbywają się w samotności, ale naprawdę podobało mu się koleżeństwo, jakie zapewnia Zwift i Aussie Hump Day Ride.

Z Zwift wiążą się stałe koszty – uczestnicy muszą zakupić trenera, a za dostęp do programów pobierana jest roczna opłata członkowska.

READ  Kanada kończy swój powrót, by pokonać Niemcy w światach siatkówki kobiet

Istnieją również opcje zakupu nie tylko stacji dokującej, ale inteligentnego roweru, a koszty znacznie spadły w ciągu ostatnich ośmiu lat, zauważył Weiss.

Powiedział, że istnieją plany sprowadzenia do Australii urządzeń już dostępnych w USA i Europie, aby poprawić komfort użytkowania.