Tucker West wygrywa ogromny konkurs powitalny |  Wiadomości, sport, praca

Tucker West wygrywa ogromny konkurs powitalny | Wiadomości, sport, praca

Tucker West rozpoczyna w piątek w siedzibie drużyny przy Church Street jeden ze swoich biegów w grze pojedynczej mężczyzn podczas Mistrzostw USA w saneczkarstwie. (Zdjęcie korporacyjne – Andy Flynn)

LAKE PLACID — Tucker West, trzykrotny olimpijczyk olimpijski w saneczkarstwie, zajął pierwsze miejsce w piątkowych zawodach startu w saneczkarstwie w ośrodku USA Luge Start Facility w Lake Placid.

West i jego koledzy z drużyny Team USA Luge rywalizowali ze światowej klasy sportowcami z całego świata. Impreza, której gospodarzami są Stany Zjednoczone i Międzynarodowa Federacja Bobslejów, inauguruje nadchodzący sezon Pucharu Świata w wiosce w piątek i sobotę na górze Van Hoevenberg.

Pierwsza runda zawodów rozpoczęła się tradycyjnie. Tylko ośmiu najlepszych saneczkarzy przeszło do drugiej serii, w której zastosowano start reaktywny, podobny do systemu stosowanego w sztafecie drużynowej. Każdy kraj mógł wystawić po dwa sanki w każdej dyscyplinie.

Singiel mężczyzn

West z Ridgefield w stanie Connecticut uzyskał w sumie 7,42 sekundy w dwóch przejazdach, pokonując Gentsa Berzinsa z Łotwy, który uzyskał siedem setnych sekundy za Westem z czasem 7,49 sekundy. Trzecie miejsce zajął Polak Mateusz Sochowicz z czasem 7,52 sekundy.

Jonny Gustafsson z Masseny zremisował z Antonem Dukacem z Ukrainy i zajął 12. miejsce, tracąc 0,01 sekundy do kwalifikacji do następnej rundy. Srebrny medalista olimpijski z 2018 r. Chris Mazdzer, który dorastał w Saranac Lake, a obecnie mieszka w Salt Lake City w stanie Utah, nie wziął udziału w zawodach.

„Mam tu pewną przewagę na własnym boisku, ale spędziłem wspaniałe lato na treningach i na początku było to fajne wydarzenie”. West powiedział. „Wiedziałem, że boisko będzie mocne i wypadł dobrze. Wspaniale było dzielić się tym nowym obiektem z resztą świata”.

West, który na przestrzeni lat zdobył trzy zwycięstwa w Pucharze Świata w Lake Placid i Whistler, powiedział, że nie może się doczekać rozpoczęcia sezonu w Lake Placid.

READ  Canfield i Polska przygotowują się do 76. spotkania Wiadomości, sport, praca

„(Mój poprzedni sukces tutaj) dodaje pewnej presji, ale jestem podekscytowany możliwością startu i wspaniale jest móc działać” – dodał. Powiedział.

Singiel kobiet

Wśród kobiet zwyciężyła Łotyszka Sigitta Pierzina z notą 8,01 po dwóch rundach. Drugie i trzecie miejsce dzieli zaledwie 0,01 sekundy. Drugie miejsce zajęła Elena Leiva Vitula z Łotwy z czasem 8,04, a trzecie miejsce zajęła Julia Taubitz z Niemiec z czasem 8,05.

Summer Preacher z Glen Rock w Pensylwanii o mało nie stanął na podium, zajmując czwarte miejsce z czasem 8,11, podczas gdy jego koleżanka z drużyny Ashley Farquharson z Park City w stanie Utah była 10. Emily Sweeney z Lake Placid nie startowała.

Ludzie mojego męża

Pierwsze miejsce zajęli Niemcy Tobias Wendel i Tobias Arlt, którzy trzykrotnie uczestniczyli w igrzyskach olimpijskich, z czasem 7,64 sekundy, drugie miejsce zajęli Włosi Emanuele Rieder i Simone Kainzwaldner z czasem 7,67 sekundy oraz duet Martins Potts i Roberts Blom z Łotwy uplasowali się na trzecim miejscu z czasem 7,69 sekundy.

Amerykański duet Zach DiGregorio z Midway w stanie Massachusetts i Sean Hollander z Lake Placid zajął siódme miejsce z czasem 7,76, a koledzy z drużyny Dana Kellogg z Chesterfield w stanie Massachusetts i Frank Icke z Lake Placid zajęli 15. miejsce.

Gra podwójna kobiet

Żeńskie drużyny drużyny USA w grze podwójnej miały osobiste rekordy startu, a jednocześnie dwukrotnie stawały na podium. Pierwsze miejsce zajęły Niemki Jessica Degenhardt i Shianne Rosenthal z czasem 8,22 sekundy. Amerykański duet Shevon Forgan i Sophie Kirkby zajął drugie miejsce z czasem 8,31 sekundy, a trzecie miejsce z czasem 8,36 sekundy zajęły ich koleżanki Maya Chan i Rennen Weiler.

Srebrni medaliści Pucharu Świata Forgan z Chelmsford w stanie Massachusetts i Kirkby z Rye Brook ustanowili swój rekord życiowy w pierwszej serii z czasem 3,60.

„Mieliśmy dzisiaj świetny występ, co jest naprawdę imponujące w tych pierwszych międzynarodowych zawodach”. – powiedział Kirkby. „Dzisiaj wyrównaliśmy nasz zwykły poziom na rampie startowej, więc miło było to zobaczyć”.

READ  Tarajak, South Range rozdają pierwszą porażkę Polski | Wiadomości, sport, praca

Dodał: „Dzięki dzisiejszemu wynikowi zdecydowanie chcemy kontynuować ten wynik w przyszłym tygodniu w pierwszym Pucharze Świata w sezonie”. – powiedział Forgan.

Chan z Chicago i Wheeler z Whitesboro mieli rekordy życiowe w czasie reakcji.

„Nie ćwiczyliśmy zbyt wiele reakcji, zwłaszcza że po raz pierwszy w sztafecie drużynowej kobiet rozgrywana będzie gra podwójna kobiet”. powiedział Chan. „Naprawdę dobrze było dzisiaj dać z siebie wszystko”.

Jeśli chodzi o udział w sztafetach drużynowych w tym sezonie, Weiler powiedział, że są gotowi.

„Mieliśmy okazję zrobić to na Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży i był to bardzo fajny wyścig”. Powiedziała. „Myślę, że gra podwójna kobiet [in the team relay) will be a little more competitive, a little more intense, but I think we are ready for that challenge and excited to race for the first time in Whistler.”