Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Harlan Coben opowiada o swojej wyjątkowej umowie z Netflix, kiedy widział swoje książki zaadaptowane do programów telewizyjnych w Hiszpanii, Francji, Polsce i nie tylko.

Z 75 milionami kopii jego powieści krążących po całym świecie, jest amerykańskim pisarzem. Harlan Cobain Podbił świat druku swoją kultową marką thrillerów kryminalnych, w tym serią Myron Bolitar.

Obecnie robi wielkie postępy w kierunku nowych horyzontów dla nadawania dzięki wyjątkowej umowie z Netflix. Umowa została podpisana po raz pierwszy w 2018 roku i jest to pięcioletnia, warta wiele milionów dolarów umowa na warunkach, w których 14 książek Cobaina zostanie zaadaptowanych na seriale lub filmy na platformę internetową, ponieważ nadzoruje on projekty o różnej jakości.

Długoterminowy

Oprócz ogromnego zasięgu, umowa jest również wyjątkowa, ponieważ została zaprojektowana tak, aby od pierwszego dnia tętnić życiem, ponieważ powieści anglojęzyczne są adaptowane na różne języki obce w wielu centrach produkcyjnych Netflix w Europie. Do tej pory w Polsce zaszły zmiany (Las(Hiszpania)Niewinny(Wydano 30 kwietnia) i Francji (To odeszło na zawsze, Ukaże się jeszcze w tym roku), wraz z projektami anglojęzycznymi, w tym nieznajomy Następna Zostań blisko.

Czasami Cobain sam redukuje poprawki, innym razem przejmuje kontrolę, zwłaszcza gdy język się zmienia i zachowuje się jak EP. Ale jak wyjaśnia poniżej, zawsze ma kreatywne podejście do materiałów. Jakby nie był wystarczająco zajęty, Cobain niedawno zaadaptował swoją powieść YA Schronienie W Amazon Prime Video i inne projekty biznesowe w Apple i MGM International.

Limit Siedział z płodnym autorem i twórcą, aby omówić zawarcie umowy z Netflix, dlaczego chciałby, aby jego praca dostosowała się do języków świata i czym się zajmuje.

Limit: Jesteś w trasie pełnej własnych seriali telewizyjnych.Poza tym nadal piszesz nowe powieści, skąd bierze się twoja energia?

Harlan Cobain: To miłość do opowiadania historii. Uwielbiam to robić, to jedyna rzecz, w której jestem dobry. Nie mam innego życia. Zapytali mnie kiedyś: „Gdybyś nie był pisarzem, kim byś był?” Mój przyjaciel powiedział mi: „Amerykański senator”. A ja na to: „Och, proszę, będę narzutą”. Nie mam nic innego.

Limit: Jak zaczęła się Twoja umowa z Netflixem?

Dwie szklanki: Zrobił kilka programów telewizyjnych we Francji dla TF1 i spisali się bardzo dobrze i trafili na radar Netflix. My robimy bezpieczeństwo razem [Coben and his producers at Red Production Company] Dzięki międzynarodowemu oddziałowi Netflixa chcieli zrobić program we Francji, w Wielkiej Brytanii, a potem wpadli na pomysł. [for the overall deal]. Chcą robić wiele międzynarodowych rzeczy, a moje książki dobrze się sprzedają za granicą. Sprzedaję więcej za granicą niż w Stanach Zjednoczonych. Pomyślałem, że to świetna okazja, aby zrobić program w Netflix w Hiszpanii, Netflix we Francji, Netflix w Wielkiej Brytanii i Netflix w USA. To było dla mnie atrakcyjne.

READ  Twórcy piosenek nazywają Eda Sheerana „sroką”, która „pożycza pomysły” w walce o prawa autorskie

Chodziło o to, aby mieć interesujący talent, którego normalnie nie miałbyś w serialach telewizyjnych. Niewinny Reżyser Oriol Paulo jest znakomitym reżyserem filmowym w SPAN. [Lead actor] Prawdopodobnie Mario Casas będzie wielką gwiazdą, tak samo jak w Hiszpanii. Dołączyłem do Netflix i była to ogromna współpraca. Bardzo lubię z nimi pracować, co jest niezwykłe w przypadku sieci lub urządzenia do przesyłania strumieniowego. Nienawidzę tego określenia, ale mieliśmy wspólną wizję tego, co chcieliśmy zrobić. Nie będą na mnie naciskać w sezonie 2, sezonie 3, sezonie 4 lub sezonie 5. Potrafię zrobić sześć, osiem lub dziesięć zwojów. Wszystko, czego potrzeba, aby historia zadziałała.

Jest to również bardzo ekscytujące dla mnie, a dla tych talentów serial pewnego dnia ukazał się we wszystkich ośmiu odcinkach w 190 krajach. Ponad 200 milionów subskrybentów, ilu ich jest? Wszystko na raz. To świetna przestrzeń do przebywania w pobliżu.

Mając możliwość pracy z Netflix, z wieloma różnymi ludźmi, w wielu różnych krajach i w wielu różnych kulturach, jeśli ci to nie przeszkadza, możesz być w złym interesie.

Limit: Czy jesteś gotowy, aby rozpocząć serię? Jak możesz to kontrolować?

Dwie szklanki: Majster [The Innocent] Już na moim Netflixie. Moja żona i ja obejrzeliśmy osiem odcinków, aby zobaczyć, jak wygląda dubbing. Obudzę się następnego dnia i zostanę zalany komentarzami, co nie ma miejsca w przypadku książki. Myślę, że w ciągu dwóch lub trzech dni miliony ludzi obejrzały wszystkie osiem.

Limit: Ciekawie jest powiedzieć „Chyba”, ponieważ Netflix nie podaje liczb, ale czy nadal możesz zmierzyć odpowiedź?

Dwie szklanki: Zdecydowanie możesz to poczuć. Dają mi kilka liczb, ale przysięgam zachować je w tajemnicy. nieznajomy, Na przykład eksplodował, ale trochę powoli i nadal rozbrzmiewał. Wśród moich partnerów w Anglii było uczucie, że zaczynasz odczuwać to pragnienie. Ile połączeń odbiera i ile hałasu wydobywa. Przez większość czasu staram się spuszczać głowę.

Limit: Oryginalna umowa z Netflix była poważnym zobowiązaniem, co dało Ci pewność, że ją podpisałeś?

Dwie szklanki: Widziałem, czym one są bezpieczeństwoNadal pracuję z wieloma takimi samymi ludźmi. Gdybym próbował zrobić serial telewizyjny 20 lat temu, czego nie zrobiłem, odcinki muszą trwać 40 minut, zaczynając od przestępstwa, a kończąc na zbrodni, a sezony 22 odcinków, które nie pasują do tego, kim jestem jestem. Teraz robię. Dokładnie to robi Netflix. Mój następny program odbędzie się we Francji [Gone For Good] Pięć pętli Niewinny Osiem, niektóre odcinki trwają 40 minut, a inne 50 minut. W przypadku mojego gatunku opowiadania historii sprawdza się w przypadku transmisji.

READ  Kobieta z Queensland nie została zaproszona na przyjęcie weselne po weekendowym wieczorze panieńskim na wyspie Hamilton

Nie chcę tutaj brzmieć jak bardzo, ale oni też robią naprawdę fajne rzeczy ze swoim marketingiem. Zmienili plakat, który widzisz na platformie, aby przyciągnąć nowe osoby do obejrzenia go. Jestem facetem, który chce, żeby ludzie oglądali moje programy. Wydaje się to oczywiste, ale wielu pisarzy udaje, że ich to nie obchodzi, mnie to obchodzi. Netflix ma ogromną globalną platformę i to świetnie.

Limit: Czy masz absolutne upoważnienie do cytowanych powieści?

Dwie szklanki: Tak i nie. Nigdy mnie nie zaatakowali. Na Niewinny, Poznałem wiele drużyn, Brazylię, Niemcy itd. Szef hiszpańskiej drużyny powiedział, że naprawdę wierzy Niewinny Byłoby idealnie dla nich i dla Paulo Oriol. Spotkałem Oriol w Nowym Jorku i nacisnąłem, jesteśmy jak bracia od pierwszego dnia. Potem zrobiliśmy następny krok. To nie tak, że mówię: „Chcę zrobić X w Niemczech”. Jest kooperatywny.

Byłem w Wielkiej Brytanii na premierze filmu. nieznajomy, Potem pojechałem do Barcelony, żeby zobaczyć ich film Niewinny. Potem pojechałem do Paryża, żeby spotkać się z zespołem. Jakie to zabawne?

Limit: Czy zawsze byłeś zainteresowany pracą na arenie międzynarodowej?

Dwie szklanki: Zanim zostałem pisarzem, zajmowałem się podróżami międzynarodowymi. To była firma rodzinna, a moja praca polegała na podróżowaniu do różnych krajów i pomaganiu w organizacji wyjazdów. Zawsze pasjonowałem się podróżowaniem.

Żyjemy w złotym wieku telewizji. Pięć lat temu żaden Amerykanin nie widział oferty w języku obcym. Po prostu tego nie zrobią. Teraz na międzynarodowej scenie jest dużo talentów, a najlepsze rzeczy robi się w kieszeniach, które jeszcze nie doczekały się amerykańskiego nasycenia. Amerykanie pochodzą z Ameryki Środkowej, ale się uczymy.

Oferty są mieszane. Nadal możesz czuć się Amerykaninem, co ja czuję, ale oni też mogą czuć się Hiszpanem [with The Innocent].

Limit: TTreści w języku hiszpańskim są tutaj bardzo popularne, zwłaszcza że poza Hiszpanią jest wielu mówiących po hiszpańsku. Jest też spora społeczność polonijna, ale mało doświadczenia. Las?

Dwie szklanki: to było niesamowite. Nie mogę dzielić się z ludźmi, którzy mówią w obcym języku, bardzo polegam na tamtejszym zespole. Naprawdę myślałem, że wykonali świetną robotę. Następnym razem zmusiłbym ją, żeby była trochę bardziej amerykańska, może szybsza, ale myślę, że była nastrojowa, klimatyczna i naprawdę interesująca. Uwielbiał obsadę, reżyserię i pomysł na dwa sloty. Nie zawiodłem się jeszcze na żadnym z ustawień.

READ  David Gale, Beverly Hills, 90210, aktor i gwiazda opery mydlanej, umiera w wieku 58 lat

Z niektórymi pracuję więcej niż z innymi. W każdym z nich aktywnie uczestniczę, zwłaszcza na początku. Dla tego [The Innocent]Uriol i ja rozmawialiśmy o tym od początku. Dałem dużo notatek na temat tekstów. Codziennie szybko wysyłają do mnie e-maile, ale nie mam żadnych komentarzy. Ponownie zaangażowałem się w montaż.

Limit: Czy celem jest nadal 14 korekt w ciągu pięciu lat?

Dwie szklanki: Nie wiem. Niewinny Zostanie wydany 30 kwietnia, a następnie. To odeszło na zawsze Potem we Francji Zostań blisko w UK. Więc nie jestem pewien. Będziemy chcieli tworzyć przyszłe serie w różnych krajach, a obecnie pracujemy nad trzema kolejnymi seriami, o których nie mogę mówić, jedna z nich jest w nowym regionie. Może to być bardziej kreatywne pomysły i mniej powieści. [Safe was based on an original idea by Coben]. Porozmawiam o tym z Netflixem i wspólnie zdecydujemy.

Limit: Albo zadzwonią do Ciebie na trzy miesiące przed zakończeniem umowy i powiedzą: „Wciąż jesteś nam winien sześć korekt”.

Dwie szklanki: Była taka zabawna [laughs].

Limit: Niedawno zawarł umowę z Amazon w zakresie krótkiej narracji. SchronieniePoza tym masz również projekty z Apple i MGM International, jak to działa w przypadku umowy z Netflix?

Dwie szklanki: Umowa z Netflixem nie obejmuje serii Myron Bolitar ani spin-offów YA Mickey Bolitar. Amazon zamienia książki dla młodzieży w serię. Na koniec powiem ci, z którą pralką najlepiej się pracuje [laughs].

Limit: Piszesz teraz więcej powieści?

Dwie szklanki: Wygrać Wyszło w zeszłym miesiącu. Mając na uwadze następujące kwestie – w nieznajomy„Nieznajomy” się odwraca, nigdy nie myślałem o tym, co się z nim stanie, kiedy to się skończy. Teraz piszę ten sequel Chłopiec z dżungli Właśnie się pojawiła dziwna rzecz. Może to być kontynuacja obu książek, co nie było moim zamiarem. Zobaczymy, jak wszystko się potoczy.

Limit: Jakieś pomysły na przerwę?

Dwie szklanki: Nie radzę sobie z przerwami. W życiu chodzi o równowagę. Zawsze lubię pisać rano, nie jestem w równowadze, jeśli nie piszę lub nie myślę o pisaniu lub tworzeniu. Nie sądzę, żeby to się wkrótce skończyło, ale facet konspiruje, Bóg się śmieje.

Najlepszy termin

Podpisany przez Termin newslettera. Aby uzyskać najnowsze informacje, śledź nas na stronie Serwis społecznościowy FacebookI Świergot, I Instagram.