Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Dom w Sydney sprzedany za 3,5 miliona dolarów w 90 sekund

Dom w Sydney sprzedany za 3,5 miliona dolarów w 90 sekund

W jednej minucie na rynku pojawił się dom z trzema sypialniami w dolnej części Sydney North Shore, a niecałe dwie minuty później znów był wyłączony.

XVIII-wieczna londyńska posiadłość legendarnego brytyjskiego reżysera Ridleya Scotta jest wystawiona na sprzedaż za 35,9 miliona dolarów. Posiadłość była domem dla nagrodzonego Oscarem reżysera przez ponad 15 lat, kiedy to pracował nad wieloma swoimi hitami filmowymi, w tym „Thelma i Louise” oraz „Hannibal”.

Narożny blok o powierzchni 796 mkw. przy 1 Dulwich Road w Chatswood, w dolnej części miasta North Shore, trafił na aukcję w zeszły weekend iw zaledwie 90 sekund był wystawiony na sprzedaż za 3,45 mln USD.

Dom rodzinny od 15 lat przyciągnął 3 czerwca siedmiu chętnych zarejestrowanych nabywców.

Patrick Lang z Belle Property, który sprzedał dom wraz z Moniką Carollo, uznał warunki rynkowe za niewiarygodnie szybką sprzedaż.

Ten dom rodzinny został sprzedany w mniej niż 2 minuty. Zdjęcie: realestate.com.au/BelleProperty

„Były naprawdę mocne oferty i ludzie pokochali dom” – powiedział Lang dla news.com.au.

„Kiedy rynek spada, ludzie próbują licytować w krokach po 1000 USD, ale kiedy wiedzą, że ceny znów wzrosły, tak jak teraz, będą licytować z pewnością”.

Powiedział, że kupujący licytowali Chatswood po 50 000 dolarów na raz.

„Pierwsza oferta opiewała na 2,7 miliona dolarów i bardzo szybko osiągnęła poziom 3,45 miliona dolarów” – powiedział Lang.

„Nawet w ostatniej chwili ktoś zalicytował 10 000 $, a pani, która to kupiła, wróciła z 50 000 $”.

Pan Lang opisał ogromny spadek dostępnych nieruchomości w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

„Jest bardzo mało zapasów, a obecnie na rynku powinno być od 30 do 35 domów, a my mamy 17 w naszej okolicy” – powiedział.

Dom sprzedany za 700 000 $ powyżej ceny minimalnej. Zdjęcie: realestate.com.au/BelleProperty

„Więc nasze zapasy spadły o około 50 procent. W każdy weekend w Sydney powinno być wystawianych na aukcjach 1000 domów, ale w ostatni weekend było ich 509. To napędza ceny, a ludzie po prostu chcą coś dostać, ale tego nie mają. ” do wybrania z.”

READ  Elektryczny automatyczny ekspres Rivian nosedives

Lang powiedział, że nastąpiła również zmiana w typach nabywców nieruchomości, zwłaszcza biorąc pod uwagę duże opóźnienia w budowie nowych budynków.

„W ciągu ostatnich kilku lat, ze względu na wysokie koszty budowy, trendem stały się większe domy z czterema i pięcioma sypialniami” – powiedział.

„A teraz istnieje trend z powrotem w kierunku domów, które można zbudować, do których ludzie mogą wprowadzać się bezpośrednio, ale także w przyszłości mogą je rozbudować”.

Tendencja ta oznacza, że ​​domy, które jeszcze 12 miesięcy temu byłyby uważane za „brzydkie kaczątka”, są kupowane za duże pieniądze, niemal z dnia na dzień.