Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Dotacja w wysokości 4,8 miliona dolarów na pomoc w rozpoznawaniu i zapobieganiu powikłaniom cukrzycy

Ogłoszona dzisiaj główna dotacja pomoże ponad milionowi Australijczyków cierpiących na cukrzycę typu 2 i około 500 000 osób z niezdiagnozowaną, cichą cukrzycą.

Badacze z Baker Heart and Diabetes Institute otrzymali kluczowy grant w wysokości 4,8 miliona dolarów na wypełnienie niezwykle ważnej luki w naszym zrozumieniu powikłań cukrzycy.

badanie przewidywaniaFinansowany przez pięć lat przez badania kliniczne NHMRC 2020 i badania kohortowe, przyjrzy się rozwojowi powikłań cukrzycy u ponad 3000 osób z cukrzycą typu 2 w ciągu następnej dekady.

Badanie w dużej mierze wiktoriańskie, prowadzone przez Profesor Jonathan Shaw który kieruje Programem Powikłań Cukrzycy w Instytucie Bakera z Pani Diana MaglianoObejmie on Northern Health i Western Health, które mają wysoki wskaźnik zachorowań na cukrzycę typu 2 w społeczności, a także Monash University, Deakin University, Australian Eye Research Center (CERA), University of New South Wales i University of Melbourne.

Badanie, które już trwa i zostanie rozszerzone, pozwoli zidentyfikować ulepszone metody identyfikacji osób z cukrzycą, u których wystąpią jej wyniszczające powikłania.

Profesor Shaw, który pracuje w jednej z największych klinik diabetologicznych w kraju, twierdzi, że pozwoli to na skierowanie intensywnego leczenia do najbardziej potrzebujących. Zapewni również ważną drogę do identyfikacji potencjalnych nowych sposobów leczenia i wspierania osób z cukrzycą typu 2.

Cukrzyca jest uznawana za najszybciej rozwijającą się chorobę przewlekłą na świecie. Liczba osób z cukrzycą typu 2 rośnie w każdym kraju, aw 2013 r. cukrzyca spowodowała 1,5 miliona zgonów na całym świecie.

„Większość zgonów, niepełnosprawności i kosztów finansowych związanych z cukrzycą wynika z jej powikłań” – mówi profesor Shaw.

„Oprócz tradycyjnych i dobrze znanych powikłań, takich jak choroby oczu i nerek, obserwujemy teraz szereg innych powikłań, takich jak niewydolność serca, demencja i niektóre rodzaje raka.

„Kluczowym narzędziem w kontrolowaniu powikłań cukrzycy jest opracowanie dobrych predykcyjnych czynników ryzyka, które ułatwiają przydzielanie i ukierunkowanie odpowiednich terapii, a także opracowywanie nowych interwencji” – dodaje.

READ  Psychiczny: 1 rok do premiery

„To niezwykłe, że na świecie jest bardzo niewiele badań, które zostały odpowiednio zaprojektowane, aby zrozumieć powikłania cukrzycy” – mówi profesor Shaw.

Badanie zapewni szczegółowe fenotypowanie i biobankowanie próbek od ponad 3000 osób z cukrzycą typu 2. Wykorzysta również bezpośrednie kontrole i kompleksowe łącza danych do śledzenia szerokiego zakresu wyników w czasie. Co ważne, zintegruje biomedyczne i psychologiczne/behawioralne czynniki ryzyka w kompleksowe podejście do opracowania ulepszonych metod szacowania i zmniejszania ryzyka powikłań w cukrzycy typu 2.

Stypendium opiera się na dziesięcioleciach przełomowych badań nad cukrzycą prowadzonych przez Baker Institute i International Institute of Diabetes, które połączyły się z Instytutem w 2008 roku.

/ Oświadczenie publiczne Instytutu Bakera. Ten materiał pochodzi z oryginalnej instytucji i może mieć charakter czasowy i jest zredagowany dla jasności, stylu i długości. Pełny widok Tutaj.