Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Europejska Agencja Kosmiczna: W kierunku wysłania drewnianego satelity w kosmos

Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) planuje do końca roku wysłać w kosmos drewnianego satelitę „Woodsat Wisa”.

świetny pierwszy

L ’Europejska Agencja Kosmiczna Zapowiedź nowej premiery Drewniany satelita na orbicie okołoziemskiej do końca roku. Według gazety będzie to pierwsze urządzenie wykonane z tego materiału 20 minut. fiński pisarz i założycielAstronautyka w Arktycei Gary McKinninWyobraź sobie ten nowy typ statku kosmicznego, którego używakto kto Zamierza sprawdzić, czy w kosmosie drewno będzie silniejsze niż metal.

nanosatelita

Aby wykonać ten test, specjaliści wykonali Woodsat i Alwasa kto będzie Cubesat. nanosatelita Tylko 10 cm kwadratowy, zbudowany z desek ze sklejki brzozowej. Dlatego nie będzie to wielkość konwencjonalnego satelity. Zastosowane materiały zostały specjalnie poddane obróbce, aby lepiej wytrzymać trudne warunki środowiskowe panujące w przestrzeni.
Drewniany satelita Zdecydowanie musi odnieść obrażenia, gdy zostanie umieszczony na orbicie. W rzeczywistości zespół Woodsata spodziewa się, że będzie ciemniej, ale kluczem jest sprawdzenie, czy na panelach nie tworzą się pęknięcia.

Kilka czujników opracowanych przez Europejską Agencję Kosmiczną

Gazeta podaje, że urządzenie będzie zawierało wiele opracowanych przez nią czujnikówkto kto. Pozwolą one określić lokalne ciśnienie we wnękach samolotu w godzinach i dniach po wejściu na orbitę.
W komunikacie prasowymkto kto Zauważył, że jest to ważny czynnik w działaniu systemów dużej mocy i anten częstotliwości radiowych, ponieważ niewielkie ilości cząstek we wnęce mogą je uszkodzić.

metaliczny

Drewniany satelita Będziesz musiał oprzeć się wrogiemu środowiskuPrzestrzeń, ale także potencjalnych wstrząsów spowodowanych przez śmieci kosmiczne. Ponadto pozwala na znaczne oszczędności, ponieważ drewno jest materiałem tańszym niż metal. Dzięki temu możliwe będzie wysyłanie w kosmos większej liczby urządzeń.
Ponadto drewniane satelity Zredukuje kosmiczne śmieci, ponieważ pod koniec życia może łatwiej ulegać degradacji.

READ  Modelowanie ludzkiego mózgu za pomocą uczenia maszynowego