Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Dramat bokserski Parkland Entertainment Board – ostateczny termin

Dramat bokserski Parkland Entertainment Board – ostateczny termin

Ekskluzywny: Parkland Entertainment rzuciła się na prawa Wielkiej Brytanii i Irlandii Bohater Oświęcimiadramat Macieja Barczewskiego o bokserze walczącym o życie w hitlerowskim obozie zagłady podczas II wojny światowej.

Urodzony w Warszawie w 1917 roku Tadeusz „Teddy” Pietrzykowski zainteresował się boksem wcześnie, trenując pod okiem słynnego trenera Feliksa Stama, uznawanego za ojca polskiego boksu. Po tym, jak został mistrzem bokserskim, Pietrzykowski został zabrany do okrytego złą sławą obozu koncentracyjnego, gdzie zmuszony był walczyć o życie.

Film wyprodukowali Leszek Starzyński i Krzysztof Spetmański. W rolach głównych: Piotr Głowacki, Jan Szydłowski i Grzegorz Malki. Wielka Brytania ma dużą populację polską, a filmy z tego kraju regularnie odnoszą sukcesy kasowe w regionie.

Parkland sfinalizował umowę z francuską firmą Loco Films. Zdjęcie ukaże się 3 września, co zbiegnie się z lokalną premierą w Polsce.

„Jesteśmy podekscytowani możliwością przedstawienia we wrześniu tej poruszającej, prawdziwej historii o niesamowitym ludzkim duchu brytyjskiej i irlandzkiej publiczności oraz możliwością współpracy z niesamowitym zespołem Loco Films we Francji” – stwierdził Parkland Entertainment w oświadczeniu.

„Jesteśmy podekscytowani możliwością podzielenia się z Parkland Entertainment tym samym natychmiastowym entuzjazmem dla tej potężnej funkcji i współpracą z tak silnym dystrybutorem, który przyniesie Bohater Oświęcimia „Dla widzów w Wielkiej Brytanii i Irlandii” – dodało Loco Films.

READ  UBISOFT zmienia harmonogram wydań Skull and Bones™,