Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Drugi mężczyzna Imhoff odwiedza Auschwitz w ramach kampanii przeciwko antysemityzmowi

W Międzynarodowym Dniu Pamięci o Holokauście przedstawiciele władz z różnych krajów gromadzą się na terenie byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, aby upamiętnić ofiary i oddać hołd ocalałym.

Wśród nich jest po raz pierwszy pierwsza żydowska żona amerykańskiego prezydenta lub wiceprezydenta.

Numer dwa Doug Imhoff odwiedzi w tym tygodniu Kraków, Polskę i Berlin, aby promować świadomość Holokaustu i wysiłki administracji Bidena w walce z antysemityzmem.

Jego podróż obejmie przystanek o godz Oskara SchindleraFabryka, kolacje szabatowe z lokalną społecznością żydowską, spotkania z uchodźcami ukraińskimi, okrągłe stoły z przywódcami religijnymi oraz wizyty w wielu muzeach i innych miejscach historycznych.

Wyżsi urzędnicy administracji powiedzieli dziennikarzom podczas środowej rozmowy telefonicznej, że chodzi bardziej o słuchanie i dzielenie się pomysłami niż o przedstawianie konkretnych polityk. Imhoff – którego przodkowie uciekli przed prześladowaniami ze współczesnej Polski na początku XIX wieku – stał na czele administracji Bidena. Wysiłki mające na celu rozwiązanie problemu rosnącego antysemityzmu w ostatnich miesiącach.

„Wizyta z pewnością ma szczególne znaczenie… dla niego, naszej administracji, amerykańskich Żydów i, szczerze mówiąc, Żydów na całym świecie” – powiedział urzędnik. „I nie zapominamy, że to dla niego bardzo dobry moment, aby wrócić jako amerykański Żyd, jako pierwszy dżentelmen… i pracować nad tymi kwestiami”.

Administracja Bidena jest zaniepokojona rolą mediów społecznościowych

Antysemityzm coraz bardziej widoczne Obecnie w Stanach Zjednoczonych, gdzie prominentne postacie ze świata rozrywki, sportu i polityki otwarcie promują tropy i teorie spiskowe, liczba odnotowanych przypadków nienawiści skierowanej przeciwko Żydom w Stała wspinaczka.

Ponad 85% Amerykanów uważa, że ​​przynajmniej jeden trop jest antyżydowski, zgodnie z ustaleniami z a Ankieta Ligi Przeciwko Zniesławieniu Wydany na początku tego miesiąca. Dwadzieścia procent Amerykanów wierzy w sześć lub więcej z tych metafor, co jest najwyższym wskaźnikiem od dziesięcioleci.

„Nowoczesna technologia i Internet, w szczególności media społecznościowe, umożliwiają rozprzestrzenianie się idei z niespotykaną dotąd szybkością” – powiedział wysoki urzędnik administracji.

READ  Fani Rosji buczą z powodu kontuzji kolana Belgii, FA obawia się takiej samej reakcji na Wembley przed Anglią vs Chorwacją

Administracja Bidena chce walczyć z szerzącym się antysemityzmem, w tym wycofując zaprzeczanie Holokaustowi i dezinformację. Lot Emhoffa jest częścią tych wysiłków.

W grudniu Biden stworzył jednostka wojskowa Z przedstawicielami ponad 20 agencji federalnych zajmujących się zwalczaniem antysemityzmu, islamofobii i innych form uprzedzeń.

Urzędnicy powiedzieli, że grupa odbywa cotygodniowe spotkania, dokonuje przeglądu działań podjętych przez inne kraje i pracuje nad opracowaniem i wdrożeniem strategii krajowej.

Emhoff zorganizował w grudniu okrągły stół w Białym Domu na temat antysemityzmu z dziesiątkami przywódców społeczności żydowskiej, mówiąc, że to „dopiero początek tej rozmowy.

„Dopóki mam ten mikrofon, będę wypowiadał się przeciwko nienawiści, bigoterii i kłamstwom” – powiedział Imhoff przy okrągłym stole.

Od tego czasu spotykał się także z Izbą Reprezentantów Grupa Zadaniowa ds. Przeciwko Antysemityzmowi I Rozmawiałem z żydowskimi studentami na Arizona State University podczas wizyty państwowej.

W czwartek Biden wydał Pozwolić Pamiętajcie o Holokauście i przypominajcie ludziom o nienawiści, która istnieje dzisiaj.

„W całym naszym kraju widzimy swastyki na samochodach, antysemickie znaki na mostach, werbalne i fizyczne ataki na żydowskie firmy i żydowskich Amerykanów – a nawet zaprzeczanie Holokaustowi” – ​​powiedział. „To nikczemne. Jest sprzeczne ze wszystkim, co cenimy jako Amerykanie. I każdy z nas powinien wypowiedzieć się przeciwko tej truciźnie”.

W programie: spotkania i wspomnienia

Dzień po przybyciu do Krakowa Imhoff wyruszył w drogę Około 40 mil na zachód od Państwowego Miejsca Pamięci Auschwitz-Birkenau na wycieczkę, która obejmowała ceremonie składania wieńców i zapalania świec.

Potem uczęszczał Obchody 78. rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego wraz z niektórymi ocalałymi i kilkoma urzędnikami rządowymi, w tym Deborah Lipstadt, specjalną wysłanniczką USA do monitorowania i zwalczania antysemityzmu.

W piątek wieczorem Imhoff weźmie udział w kolacji szabatowej w Krakowie z członkami społeczności żydowskiej.

W sobotę zaplanowano m.in. wizytę w Muzeum Fabryki Emalia Oskara Schindlera (Schindler Sławny uratowany ponad 1200 polskich Żydów poprzez zatrudnienie w jego fabryce w czasie II wojny światowej), Okrągły Stół Antysemityzmu oraz Spotkanie z Uchodźcami Ukraińskimi.

READ  Oglądaj Mistrzostwa Świata 2022 na FOX: godziny, kanały i pełny harmonogram meczów

W niedzielę Imhoff zwiedzi krakowskie getto i odwiedzi historyczne miejsca w południowych Gorlicach, po czym uda się do Berlina.

W poniedziałek weźmie udział w spotkaniu z innymi antysemickimi wysłannikami w Muzeum Topografii Terroru i zwiedzi to muzeum oraz Muzeum Życia Żydowskiego. Później spotkał się z przywódcami społeczności niemieckiej i urzędnikami państwowymi na kolacji wydanej przez ambasador Stanów Zjednoczonych w Niemczech, Amy Guttmann (która zmarła późno Ojciec uciekł z nazistowskich Niemiec).

Imhoff kończy swoją podróż we wtorek spotkaniem przy okrągłym stole z żydowskimi, muzułmańskimi i chrześcijańskimi przywódcami religijnymi, a następnie spotyka się z uchodźcami ukraińskimi w synagodze Oranien Burgerstraße. A także odwiedzanie miejsc pamięci poświęconych ofiarom nazistowskich prześladowań i spotkania z ocalałymi z Holokaustu.

Prawa autorskie 2023 NPR. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę https://www.npr.org.