Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Duże firmy są gotowe, aby pomóc w uruchomieniu szczepionki, aby wkrótce otworzyć granice

Ines Willux, dyrektor generalny Ai Group, organu najwyższych pracodawców, powiedziała, że ​​przywódcy stanów i terytoriów muszą dostosować swoje podejście do ryzyka, aby w naturalny sposób zacząć powracać do COVID.

„Jako środek przejściowy logiczne jest, aby podróżni powracający, którzy zostali zaszczepieni, mogli poddać się kwarantannie w domu” – powiedział.

„Praktycznie mówiąc, nikt nie będzie chciał wyjeżdżać za granicę, jeśli po powrocie zostanie zmuszony do poddania się kwarantannie hotelowej”.

Wprowadzenie szczepionki jest kluczem do ponownego otwarcia Australii.Przypisuj mu:Eddie Jim

Powiedziała premier Nowej Południowej Walii Gladys Prejiklian Dzisiaj Wykazanie wznowienia podróży międzynarodowych lub przeniesienia do kwarantanny domowej zależy od zaszczepienia większości.

Powiedziała: „Szczepionka jest kluczem do prowadzenia bardziej normalnego życia z COVID”.

Rzecznik rządu wiktoriańskiego powiedział, że jest za wcześnie, aby rozważać kwarantannę domową.

„Musimy skupić się na szczepieniu większej liczby Australijczyków, zanim pomyślimy o takiej propozycji” – powiedział rzecznik.

Do tej pory w całym kraju dostarczono ponad 1,42 miliona dawek szczepionek, w tym 61 000 w czwartek.

Jednak główny oficer medyczny profesor Paul Kelly powiedział, że Australia nieuchronnie będzie miała więcej transmisji ze społeczności.

Będziemy mieć problemy w Australii. Powiedział, że szanse infekcji wzrosną. „Tak więc szczepienia chronią nie tylko Ciebie, ale także osoby, na których Ci zależy”.

McEwan z NAB powiedział, że istnieją trzy główne priorytety dla firm: posiadanie krajowego planu życia z wirusem i zakończenie nagłych zamknięć, ponowne otwarcie granic międzynarodowych, ale co najważniejsze, rozpoczęcie programu szczepień.

Dyrektor generalny NAB, Ross McEwan na przesłuchaniu w komisji parlamentarnej w piątek.

Dyrektor generalny NAB, Ross McEwan na przesłuchaniu w komisji parlamentarnej w piątek.Przypisuj mu:Alex Ellinghausen

„W zeszłym tygodniu, kiedy dostałem szczepionkę przeciw grypie w pracy, zastanawiałem się, jak pomóc dużym pracodawcom, takim jak NAB, wprowadzić szczepionkę. Z przyjemnością zrobimy to na czas” – powiedział.

READ  Ujawniono pięć najgorszych Super Funduszy w Australii

Prezes Rady Małych Organizacji Biznesowych w Australii, Peter Strong, powiedział, że jej członkowie spodziewali się przeszkód w wprowadzeniu gry w kraju.

„Powiedzieli, że uważają, że pierwotny plan był zbyt optymistyczny, więc nie byli zaskoczeni” – powiedział.

Ładowanie

Powiedział, że właściciele firm chcą zobaczyć plan ponownego otwarcia granicy, który zmniejszy ryzyko zepchnięcia kraju z powrotem do zamknięcia.

Lider Partii Pracy Anthony Albanese powiedział, że wprowadzenie szczepionek było bałaganem, a ponad 40 000 Australijczyków wciąż pozostawało za granicą, mimo że rząd obiecał przywieźć ich do domu przed Bożym Narodzeniem w zeszłym roku.

„Wraz z wprowadzeniem szczepionki mamy pracowników służb ratunkowych i ludzi opiekujących się sektorami, takimi jak opieka nad osobami starszymi, którzy nie mogą nawet otrzymać szczepionki i nie wiedzą, kiedy otrzymają szczepionkę” – powiedział w Brisbane.

„Mamy lekarzy ogólnych w tej społeczności, którzy nie wiedzą, kiedy otrzymają szczepionki, ile je dostaną i jaki jest harmonogram”.

Ładowanie

Pan Dutton powiedział, że rząd federalny jest chętny do pomocy przy sprowadzeniu większej liczby Australijczyków do domu tak szybko, jak to możliwe, ale należy to zrobić w bezpieczny sposób.

„Jeśli dojdzie do sytuacji, w której ludzie wrócą i zwrócą ze sobą wirusa, zobaczymy transmisję społeczności” – powiedział.

„Ale jeśli uda nam się odepchnąć ludzi od kwarantanny hotelowej do domowej, a ludzie postępują właściwie, to oczywiście można zwiększyć liczbę znacznie bardziej, niż gdybyśmy polegali tylko na hotelach”.

Z Michaelem Fowlerem i Sarah McVeigh

Najczęściej oglądany w polityce

Ładowanie