Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Dwa z najgorzej działających funduszy ETF związanych z kryptowalutami były w Australii w 2022 r

Dwa z najgorzej działających funduszy ETF związanych z kryptowalutami były w Australii w 2022 r

Fundusze wymiany kryptowalut (Fundusze giełdowe) zajął dwa pierwsze miejsca wśród najgorszych australijskich ETF-ów roku, z tą samą historią rozgrywającą się w USA.

BetaShares Crypto Innovators ETF (CRYP) i Cosmos Global Digital Miners Access ETF (DIGA) zapewniły inwestorom ujemne zwroty w wysokości około 82% i 72% od początku roku do grudnia. 30.

BetaUdziały uruchomił własny ETF na Australijskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (ASX) w październiku 2021 r., zaledwie kilka tygodni przed tym, jak większość kryptowalut osiągnęła szczyty, których jeszcze nie odzyskały.

CRYP spadł o nieco ponad 81,8% od początku roku. Obraz: Google finanse

CRYP zapewnia ekspozycję między innymi na giełdowe firmy blockchain i kryptowaluty, takie jak Coinbase i firma wydobywcza Riot Blockchain. Największy obecnie holding z 12,3% udziałem plik Firmą inwestycyjną Mike’a Novogratza jest Galaxy Digital.

ETF DIGA firmy Cosmos śledził wyniki grupy firm skupionych na wydobywaniu bitcoinów (BTC) lub inne kryptowaluty według Global Digital Miners Index.

DIGA podobnie notowana była w złym momencie w październiku 2021 r. na Cboe Australia Stock Exchange.

Zaledwie rok później Cosmos zamówił ETF wraz z dwoma innymi śledzącymi BTC i Ether (ETH), być odpisane od Cboe Zmniejszone zainteresowanie kryptowalutą spowodowało spadek wartości aktywów netto funduszy poniżej 1 miliona USD.

Według ETF.com amerykańskie fundusze ETF doświadczyły podobnego wzorca, z czterema najgorzej działającymi funduszami ETF związanymi z kryptowalutami. dane. Nie obejmuje to jednak funduszy odwrotnych i lewarowanych.

Najgorzej wypadł Viridi Bitcoin Miners ETF (RIGZ), którego celem jest zapewnienie ekspozycji na giełdowych kopaczy kryptowalut, takich jak Riot i CleanSpark. Zapewnił inwestorom ujemny zwrot w wysokości 87% od początku roku.

RIGZ spadł o nieco ponad 87% w ciągu roku. Obraz: Google finanse

Za nim uplasował się VanEck Digital Transformation ETF (DAPP), Bitwise Crypto Industry Innovators ETF (BITQ) oraz First Trust SkyBridge Crypto Industry and Digital Economy ETF (CRPT). Wszyscy śledzą branżę kryptograficzną za pomocą udziałów w firmach kryptograficznych, takich jak Jack Dorsey’s Block Inc. Coinbase, Riot, Galaxy i inne.

READ  „Dzięki Facebookowi zaoszczędziliśmy 14 000 dolarów”.

DAPP i BITQ dały inwestorom ujemny zwrot od początku roku wynoszący odpowiednio około 86% i 84,5%, podczas gdy CRPT spadł o prawie 81,5% w tym samym okresie.

Związane z: Czego można oczekiwać od kryptowaluty w roku po FTX

Jednak tegoroczne straty nie ograniczały się tylko do branży kryptowalut. W ciągu ostatniego roku amerykańskie obligacje, akcje, a nawet nieruchomości osiągnęły najgorsze wyniki od dziesięcioleci, a w niektórych przypadkach od stuleci.

Tradycyjny portfel składający się z akcji i obligacji w proporcji 60/40 odnotował najgorsze wyniki od tamtej pory Środek Wielkiego Kryzysu w 1932 roku

Akcje MAMAA, zbiorczej nazwy operatorów Big Tech Meta, Apple, Microsoft, Amazon i Alphabet (Google), odnotowały spadek cen akcji aż o 70% w ciągu roku. Tymczasem kapitalizacja rynkowa kryptowaluty spadła o około 64,5% w ciągu roku.