Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Dyrektor Akademii Filmowej widzi „duży potencjał” we współpracy Camerimage – The Hollywood Reporter

Dyrektor Akademii Filmowej widzi „duży potencjał” we współpracy Camerimage – The Hollywood Reporter

Bill Kramer, dyrektor generalny Akademii Sztuki i Nauki Filmowej, widzi „niewątpliwie duży potencjał” we współpracy Akademii i Muzeum Akademii z Camerimage, która niedawno rozpoczęła budowę nowego Centrum Kina Europejskiego w mieście gospodarzu polskiego festiwalu Biegać.

W środę Kramer wziął udział w dyskusji panelowej na temat budowy ośrodków kultury, takich jak Muzeum Akademii i Europejskie Centrum Filmowe, podczas 31. Festiwalu Filmowego EnergaCamerimage. Podkreślił, że akademia jest właścicielem jedynego w Stanach Zjednoczonych muzeum poświęconego wyłącznie kinu, wyjaśniając jego specyfikę, w tym sale wystawowe i wystawy. Dodał, że ma nadzieję, że muzeum będzie miało wpływ na „przeformułowanie” filmu jako formy sztuki oraz narzędzia kulturalnego i edukacyjnego.

Podczas sympozjum wspomniał, że otwarte w 2021 roku Muzeum Akademii już pracuje nad przeniesieniem swoich wystaw na cały świat poprzez sieć ośrodków. Dodał, że niedawna instalacja Pedro Almodovara w Muzeum Akademii może zostać przeniesiona w nieznane jeszcze miejsce w Europie, „więc jeśli nie jesteś w Los Angeles, możesz wziąć udział w pracy, którą wykonujemy. Ma ona charakter globalny To jest dla wszystkich.” Przyszłe centrum w Toruniu widzi jako kolejną szansę na „współprogramowanie”.

Planowanie Centrum Camerimage rozpoczęło się w 2019 roku wraz z podpisaniem przez dyrektora festiwalu Marka Šidowicza umowy z państwem polskim i rządem Torunia. Inwestycja kosztuje około 144 mln dolarów (600 mln zł), a budowa już trwa.

Po ukończeniu centrum będzie obejmować główną salę wystawową, która może pomieścić około 1500 osób, a także trzy sale wystawowe, które mogą pomieścić 200–300 osób. Zapewni przestrzeń wystawienniczą, scenę dźwiękową dla produkcji o powierzchni 500 metrów kwadratowych (w tym ścianę LED dla produkcji wirtualnych) oraz zaplecze postprodukcyjne.

Kierownik projektu Kazek Suala zamierza ukończyć część centrum na czas, aby można było go używać na Camerimage w 2025 r. i oczekuje, że cały kompleks zostanie otwarty do 2028 r. Kramer podczas rozmowy zauważył, że 100. ceremonia wręczenia Oscarów zostanie wręczona w 2028 r., Jak Swala zażartował: „Zdobądź to tutaj”.

READ  Cztery filmy dla miłośników wolności

Podczas sesji pytań i odpowiedzi członek Akademii na widowni skrytykował Muzeum Akademii, przyznając, że jest nim „rozczarowany” i dodając, że aby przyciągnąć ludzi do kin, może być potrzebny silniejszy program. „W tej chwili ludzie nie chodzą już do kina” – powiedział.

„Mam wrażenie, że muzea i centra kultury mogą być częścią rozwiązania” – odpowiedział Kramer, odnotowując wzrost sprzedaży biletów na przedstawienia muzealne. „Widzimy powrót stałej frekwencji. Mam nadzieję, że zainspiruje to ludzi do przychodzenia do teatrów po raz pierwszy.”

Inny członek publiczności zapytał, czy byłoby miejsce na branżę kaskaderów. „Aby akademia przetrwała i prosperowała” – odpowiedział Kramer – „badamy również, jak ewoluować. …Być może”.