Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Tylko miejscowi: jak powrót do domu pomógł Ernie Bell odnaleźć swój cel

Tylko miejscowi: jak powrót do domu pomógł Ernie Bell odnaleźć swój cel

Artysta znany jako Erniego Bella „Nie miałam pojęcia”, że ostatecznie zajmie się tworzeniem muzyki.

„Nigdy nie myślałam, że to muzyka, bo nie należałam do tych dzieciaków, które mówiły: «Śpiewam od dzieciństwa» albo miały jakiś szalony talent” – mówi Emi Renata (Ngapuhi ).

Wypowiada się przed wydaniem swojej drugiej płyty Nie twój kupidyn 10 listopada przypomniała sobie, że jej pierwszą miłością było „filmowanie i kręcenie krótkich filmów”.

Prawdziwe imię Emmy Renata. Ernie Bell w swojej muzyce porusza tematykę domu.  Fotografia: Matt Hunter
Prawdziwe imię Emmy Renata. Ernie Bell w swojej muzyce porusza tematykę domu. Fotografia: Matt Hunter

„To zaczęło się, zanim zaczął pisać i tworzyć muzykę”.

Dopiero jako nastolatka zdała sobie sprawę, że być może znalazła cel dla swojej twórczości.

„W tamtym czasie było to naprawdę trudne, ponieważ nie miałem doświadczenia lub wydawało mi się to naciąganym pomysłem, ale musiałem się na to zdecydować i ciężko nad tym pracować” – powiedział 29-latek . – mówi letnia Renata.

Podróż powrotna z K Road w Auckland do rodzinnego domu w Maungatoroto w Northland pomogła jej odkryć ten cel – i doprowadziła do powstania jej debiutanckiego albumu. Wenus jest w domuwydany w 2022 roku.

„Cały proces zbiegł się z tym, że próbowałam w pewnym sensie odkryć swój cel, co chcę robić twórczo i w ogóle zawodowo” – wspomina artystka.

Tytuł albumu, będący jednocześnie tytułem ostatniego utworu, stał się hołdem złożonym jej ukochanej Nanie Venus i jej wychowaniu.

„To historia rozgrywająca się w mieście, ale zanim skończyłem tę piosenkę, moja babcia Venus zmarła.

„Wszystko się połączyło i miało sens, że piosenka sama w sobie opowiada o mojej babci i tym, co ona dla mnie znaczy, oraz o tematyce związanej z tym miastem.

„Kiedy doszedłem do tego wniosku, w pewnym sensie miało to sens, że album jako całość opowiada o powrocie do Maungatūroto”.

READ  No More Blue Tomorrow: Inland Empire Davida Lyncha powraca do kin | Cechy

Renata dorastała w Auckland i rozpoczęła naukę w Kohanga Ryu, ale straciła język po przejściu do angielskiego systemu szkolnego. Jako dorosła osoba musi jeszcze odzyskać ryu, ale muzyka może jej w tym pomóc.

Ernie Bell właśnie wydała swój drugi album „Not Your Cupid”.  Zdjęcia: Finn Bowman
Ernie Bell właśnie wydała swój drugi album „Not Your Cupid”. Zdjęcia: Finn Bowman

„Nie rozpoczęłam swojej ponownej nauki, ponieważ przez pierwsze dwa lata, gdy próbowałam zaistnieć jako artystka, życie było bardzo zajęte” – wyjaśnia.

„Ale zdecydowanie sądzę, że temat bycia muzykiem i podążania tą ścieżką życia na pewno będzie ze sobą powiązane. Niezależnie od tego, czy będzie to spotkanie z innymi maoryskimi artystami i ponowne rozpoczęcie prawdziwej podróży przez muzykę, zdecydowanie uważam, że to wszystko jest ze sobą powiązane”.

Wśród tych artystów są nazwiska Marlon Williams i Polly Fuemana. „Myślę, że może wszyscy mamy podobne nastroje – ten rodzaj wpływów Pacyfiku lub muzyki maoryskiej”.

Podczas premiery jej drugiego albumu, na którym znajdują się utwory Zostań złoty I Pit stopy – występowano tutaj wyłącznie dla mieszkańców – i wspomina proces tworzenia tego spektaklu, który był „niesamowity”.

Renata przyznaje, że proces nagrywania różnił się od tego, kiedy po raz pierwszy weszła do studia.

„To był zabawny, oparty na współpracy proces i znacznie lżejszy niż proces nagrywania Wenus jest w domu„, tak jak mówisz.

Zawartość albumu może odzwierciedlać ten rozwój, jak stwierdziła: „Myślę, że jest nieco bardziej optymistyczny”.

„Może narracja jest trochę mniejsza, może trochę prosta i niejasna, co jest dla mnie bardzo jasne i zabawne. Jest trochę mniej mroczne”.

Daty tras koncertowych Erniego Bella

Piątek 24 listopada – Wielka Sala, Towarzystwo Polskie w Wellington

Sobota 25 listopada – Wielka Sala, Towarzystwo Polskie w Wellington

Piątek, 8 grudnia – Ogród Zimowy, Auckland

Bilety są już w sprzedaży od moshtix.co.nz

Bethany Reitsma to starsza pisarka z Auckland pisząca historie o stylu życia i rozrywce, która dołączyła Ogłaszać W 2019 r. specjalizuje się w powieściach Prawdziwe historie o kiwi, Czasami konto królewskie I Wszystko, co choć trochę ma związek z kawą.