Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Dyrektor generalny Optus, Kelly Baer Rosmarin, staje w obliczu sporów Senatu w sprawie przerw w świadczeniu usług i „symbolicznych” odszkodowań |  Optus

Dyrektor generalny Optus, Kelly Baer Rosmarin, staje w obliczu sporów Senatu w sprawie przerw w świadczeniu usług i „symbolicznych” odszkodowań | Optus

Dyrektor generalna Optus, Kelly Baer-Rosmarin, stanie w piątek przed przesłuchaniem w Senacie w związku z tym, jak firma telekomunikacyjna poradziła sobie z 14-godzinną awarią usług w całym kraju w zeszłym tygodniu oraz czy oferowanie klientom danych stanowi wystarczającą rekompensatę.

W piątek rano Baer-Rosmarin stanie przed komisją Senatu, której przewodniczy rzeczniczka ds. komunikacji Partii Zielonych Sarah Hanson-Young, w ramach dochodzenia, które rozpoczęło się wkrótce po awarii Optus w zeszłym tygodniu.

W poniedziałek firma twierdziła, że ​​awaria była spowodowana zmianami w informacjach o routingu dostarczonych przez międzynarodową sieć równorzędną po rutynowej aktualizacji oprogramowania.

„Te zmiany informacji o routingu zostały rozprzestrzenione na wiele warstw naszej sieci i pominęły wstępnie ustawione poziomy bezpieczeństwa na routerach nadrzędnych, które nie były w stanie ich obsłużyć. To spowodowało, że routery te odłączyły się od sieci Optus IP Core, aby się chronić.

Dopiero późną środą firma ujawniła, że ​​siecią peeringową, o której mowa, była spółka-matka Optusa, Singtel Internet Exchange (STiX).

Jednak wczoraj Singtel zdystansował się od odpowiedzialności za przerwę w dostawie prądu.

Singtel potwierdził teraz, że Optus został wcześniej poinformowany o aktualizacji i że nie było to wynikiem aktualizacji.

„Aktualizacja STiX została zakończona w ciągu 20 minut, a wszystkie podłączone do niej routery jej klientów, w tym Optus, działały” – stwierdziła firma w oświadczeniu.

„Wiemy, że Optus doświadczył awarii sieci po aktualizacji, gdy znaczny wzrost liczby adresów publikowanych w jego sieci uruchomił wstępnie ustawione procesy bezpieczeństwa. Jednak aktualizacja nie była główną przyczyną. Singtel będzie wspierać Optus, o ile wyciągnie wnioski z tego, co się wydarzyło i nadal się poprawia.

Bayer Rosmarin stał na czele firmy telekomunikacyjnej podczas jednej z najgorszych przestojów w kraju i jednego z najgorszych naruszeń danych we współczesnej historii.

Hanson-Young powiedział, że w piątek komisja zwróci się do dyrektora generalnego Optus o „uczciwe odpowiedzi”, w tym na temat liczby osób, które nie mogły zadzwonić pod numer 000, złej komunikacji publicznej firmy na temat awarii oraz „tokena” rekompensaty w wysokości 200 GB oferta Dla 000. klientów.

READ  EXTA Belfrage Przepis Wegetariański na Sałatkę Miso "Cezar" z Grzankami Sezamowymi I Klonowy | Wegetariańskie jedzenie i napoje?

„W jaki sposób symboliczna oferta 200 GB danych może stanowić godziwą rekompensatę dla tych, którzy nie mogą pracować, kontaktować się z bliskimi, zajmować się codziennymi sprawami? Czy Optus przedłożył swoje zyski ponad interes publiczny?

„Zapytam, co się stało i co robi Optus, aby tego typu katastrofalna awaria nigdy się nie powtórzyła” – powiedział Hanson-Young.

Pomiń poprzednią promocję newslettera

Optus powiedział, że awaria trwała tak długo, ponieważ wymagała od inżynierów podróżowania do lokalizacji w całym kraju w celu ponownego podłączenia lub fizycznego ponownego uruchomienia routerów.

Oprócz zaoferowania klientom 200 GB danych firma zachęcała także właścicieli małych firm do bezpośredniego kontaktowania się z nią w sprawie potencjalnego odszkodowania.

Jednak opublikowany w tym tygodniu zapis odprawy analityków Singtel na temat wyników firmy, która odbyła się tuż po przestoju, sugeruje, że Optus nie będzie oferował żadnych znaczących rabatów, aby uszczęśliwić klientów.

„Myślę, że tak naprawdę pytacie, czy oczekujecie, że porzucimy rozsądek i zaczniemy znacznie ograniczać… Nadal, jak zawsze, pozostajemy bardzo zaangażowani w zapewnianie rentownego i zrównoważonego wzrostu oraz zapewnianie dużej wartości naszym klientom” – Bayer – Powiedziała Rosmarin.

Powtórzono poprzednie komentarze, że przeciętny klient korzystający z planu 49 USD miesięcznie otrzyma jedynie około 1,60 USD zwrotu za czas, gdy sieć będzie offline.

„Nie mówimy o bezpośredniej wynagrodzeniu. Zastanawiamy się, co możemy zrobić, aby nasi klienci poczuli, że zostali wysłuchani, że wiedzą, że nam zależy, że rozumiemy, że ich zawiedliśmy, i staramy się dać z siebie wszystko im coś cenniejszego.”

Rzecznik branży telekomunikacyjnej poradził klientom niezadowolonym z oferty Optus, aby przed złożeniem skargi do firmy telekomunikacyjnej skontaktowali się bezpośrednio z firmą telekomunikacyjną w celu zapoznania się z dostępnymi opcjami.

Optus nie udzielał wywiadów ani nie wydawał żadnych oświadczeń wstępnych ze strony Bayer Rosmarin przed przesłuchaniem, rzecznik powiedział Guardian Australia. Jednak firma już wcześniej zapewniała, że ​​będzie w pełni współpracować z rządem i Senatem podczas przeglądu przestoju.