Dyskwalifikacja z dramatu w sztafecie pływackiej

Ellie Cole była w szoku po dyskwalifikacji w USA. Zdjęcie: Kanał 7

tam było Dramat na paraolimpiadzie w niedzielę wieczorem Kiedy Australia wspięła się na srebro po tym, jak Stany Zjednoczone zostały zdyskwalifikowane w 34-punktowej sztafecie 4 x 100 m stylem dowolnym.

Drużyna Australii składająca się z Eli Cole’a, Isabelli Vincent, Emily Beecroft i Ashley McConnell początkowo zdobyła brąz, ale zakończyła na srebrze po początkowej dyskwalifikacji Amerykanów.

Po żałobie: Igrzyskami olimpijskimi wstrząsnęła śmierć byłego prezydenta MKOl

’haniebny’: Australijscy sportowcy tracą „piętno” na Paraolimpiadzie

Drużyna z USA dotknęła ściany jako pierwsza z dużą przewagą nad Włochami i Australią, ale Włosi awansowali do złota, gdy Amerykanie byli chwilę od wyścigu.

Przedstawiciele reprezentacji USA złożyli apelację, ale protest został odrzucony.

Ceremonia wręczenia medali musiała zostać przełożona na poniedziałek z powodu protestu.

Australijska gwiazda Cole podsumowała dramatyczne sceny z wyrazem szoku po odkryciu jej dyskwalifikacji.

Włoscy pływacy szaleńczo świętowali, gdy zdali sobie sprawę, że zdobyli złoto, podczas gdy Amerykanie wyglądali na kompletnie oszołomionych.

Amerykańscy pływacy, którzy są na zdjęciu i są szanowani po dyskwalifikacji.

Amerykańscy pływacy zostali zniszczeni po dyskwalifikacji. Zdjęcie: Kanał 7

„O mój Boże, właśnie słyszeliśmy, że Stany Zjednoczone zostały zdyskwalifikowane” – powiedział jeden z komentatorów Channel Seven.

„W niektórych zespołach pojawiają się smugi szoku, przerażenia i rozczarowania”.

Zdyskwalifikowana została również Wielka Brytania, a w rezultacie Kanada awansowała do brązowego medalu.

Fani wyrazili również swoje niedowierzanie w dramatyczne sceny w mediach społecznościowych.

Madison De Rosario kończy srebrną passę złotym medalem

Gdzie indziej w niedzielny wieczór Madison De Rosario zdobyła pierwszy złoty medal Australii w lekkoatletyce na Igrzyskach w Tokio i zakończyła długie dążenie do tytułu paraolimpijskiego, kiedy zdominowała finał T53 na 800m.

Australia jest ósma w rankingu medalowym po piątym dniu Osiem złotych, 15 srebrnych i 13 brązowych.

W zeszłym roku Di Rosario była jedną z wielu znanych zawodniczek, które zaprojektowały na nich lalkę Barbie.

READ  Finał Euro 2020: analizy, filmy, prognozy, podsumowania

Zapytany, czy mogłaby zostać ponownie zwolniona ze złotym medalem, Di Rosario odpowiedziała: „Nie odmówiłabym tego.

„To jeden z największych komplementów, jakie kiedykolwiek otrzymałem.

„Czuję, że masz listę rzeczy, które chcesz robić w swoim życiu, a bycia lalką Barbie nie ma nawet na liście, to śmieszne”.

Czterokrotny paraolimpijczyk zdobył trzy srebrne medale i dwa dni temu zajął piąte miejsce w biegu na 5000 metrów T54.

Madison De Rosario, na zdjęciu po zdobyciu złotego medalu w biegu na 800 m - finał T53.

Madison De Rosario świętuje zdobycie złotego medalu w finale 800 m – T53 na Igrzyskach Paraolimpijskich. (Zdjęcie: Adam Peretti/Getty Images)

Tym razem 27-latek pobiegł perfekcyjnie sprintem i osiągnął 1 minutę 45,99 sekundy, bijąc rekord Igrzysk Paraolimpijskich.

Również w niedzielny wieczór sprinterka Isis Holt zdobyła swoje drugie srebro w Tokio na dystansie T35 na 200 metrów, a Chinka Zhou Xia pobiła swój własny rekord świata w złocie.

Zhou osiągnął 27,17 sekundy, a Holt ustanowił rekord 27,94 sekundy.

Czołowy rozstawiony Dylan Alcott i Heath Davidson obronią czterokrotny tytuł olimpijski po pokonaniu w półfinale Japończyków Mitsutero Morichi i Kojiego Sugino 6:2 6:4.

Przy basenie, Jake Michel zadebiutował niemal perfekcyjnie, kiedy został ledwo pobity w finale 100 m stylem klasycznym na SB14.

Sam von Einem zdobył swoje drugie z rzędu srebro w grach w tenisa stołowego, przegrywając 3-2 z numerem jeden na świecie Węgrów Peterem Palosem w meczu o złoty medal w klasie 11.

ale Kampania Steelersa o trzeci z rzędu złoty medal na Igrzyskach Paraolimpijskich Medal zakończył się klęską podpaleniem Japonii w meczu o brązowy medal 60-52.