Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Dzień Dziedzictwa Polskiego powraca w Gloucester w 2023 roku – wszystko, co musisz wiedzieć

Dzień Dziedzictwa Polskiego powraca w Gloucester w 2023 roku – wszystko, co musisz wiedzieć

Polonia z Gloucestershire już kolejny rok obchodzi Dzień Dziedzictwa Polskiego na King’s Square w Gloucester.

Ludzi z całego miasta i powiatu zapraszamy na występy na żywo, takie jak śpiew i taniec, a także tradycyjną kuchnię i muzykę, w najbliższą sobotę 13 maja.

Wydarzenie to, zorganizowane przez Towarzystwo Polskie Gloucestershire i Akademię Polską, odbyło się w 2017 roku i odbywa się na początku maja z okazji Dnia Flagi Narodowej oraz przypadającego 2 maja Dnia Polaków i Polonii za Granicą. Bezpłatne wydarzenie rozpocznie się w południe.

Czytaj dalej: Gloucester Street, która zostanie przekształcona dzięki planom właściciela miasta, aby rozprzestrzenić magię tęczy

Odbywają się polskie tancerki folklorystyczne, pokazy sztuk walki, zabawy dla dzieci i koncerty, w tym słynna polska piosenkarka Elena Flint, która śpiewa od ponad 20 lat.

Tegoroczny Dzień Dziedzictwa podkreśla osiągnięcia polskich kryptografów w walce z niemiecką maszyną szyfrującą Enigma przed i podczas II wojny światowej.

Gloucester Excelsior Band występujący w Dzień Dziedzictwa(fot. Andrzej Nitecki)

Wystawa Laguna’s Spitfire Legacy zachwyci miłośników lotnictwa i tradycyjnych polskich potraw, takich jak pierogi i kiełbaski, będzie dostępna wśród wielu innych stoisk prezentujących organizacje, artystów i firmy z Gloucestershire.

READ  David Beckham dziko patrzy na śpiew swojej żony Victorii podczas pieczenia kasztanów