Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Eksperci ostrzegają, że fala COVID w Azji Południowo-Wschodniej będzie się rozwijać bez szczepionek

Potem są obawy przed infekcją Dużo wyższy niż w Indonezji, kraj najbardziej dotknięty w regionie podczas pandemii Ceny testów spadają w Birmie po zamachu stanu i Alarmujący wzrost przypadków na Filipinach Za Metro Manila.

Testy na COVID na Sumatrze w Indonezji. przypisane mu:AP

W regionie Kudus na Jawie Środkowej w Indonezji, liczba nowych codziennych zachorowań wzrosła z 26 do 929 w ciągu tygodnia po działaniach religijnych po zakończeniu Ramadanu przez Eid al-Fitr.

„Sytuacja jest bardzo niepokojąca” – powiedział w piątek wieczorem profesor Wiko Adisamito, rzecznik indonezyjskiej grupy zadaniowej COVID-19, zauważając, że 189 pracowników służby zdrowia w okolicy również było narażonych na wirusa.

Podczas gdy znaczna część Azji Południowo-Wschodniej radziła sobie dobrze w pierwszym roku pandemii, podczas gdy Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Europa ucierpiały większość bólu, pojawienie się wysoce zaraźliwych wariantów, a w niektórych przypadkach samozadowolenie osłabiło ich obronę przed pandemią. Wirus jest już drugi rok.

„Wciąż jesteśmy w ostrej fazie [the] Dr Poonam Khetrapal Singh, dyrektor regionalny WHO na Azję Południowo-Wschodnią, powiedział.

Niedobory szczepionek w tym zakątku świata sprawiają, że wskaźniki szczepień na całym świecie są niskie, z wyjątkiem Singapuru i, w mniejszym stopniu, Kambodży, ale jak długo te kraje powinny się uśmiechać i trzymać z dala od rąk, jest na wiele sposobów.

„Sądzę, że ilość bólu, jaki będzie odczuwać w Azji Południowo-Wschodniej, będzie wynikiem tego, co dzieje się w Ameryce Północnej i Europie, a dokładniej w krajach produkujących szczepionki” – powiedział Jeremy Lim, profesor nadzwyczajny na Uniwersytecie Narodowym. Z Wyższej Szkoły Zdrowia Publicznego Su Soi Hock w Singapurze.

„Oczywiście, jak wyraźnie stwierdziła Światowa Organizacja Zdrowia, szczepionki nie trafiają do krajów lub regionów najbardziej potrzebujących i istnieje przepaść między bogatym i biednym światem.

„Ale nic nie jest warte, aby każdy kraj w Azji Południowo-Wschodniej, być może inny niż Brunei, przechodził blokady. Wiemy, jak to zrobić. To bardzo bolesne, ale wiemy, jak to zrobić”.

READ  Liczba ofiar śmiertelnych zawalenia się bloku mieszkalnego w Miami wzrasta do dziewięciu to

Ładowanie

W Malezji, gdzie wirus rozprzestrzenił się szeroko w regionie w ciągu ostatniego miesiąca, z 126 zgonami w ciągu jednego dnia w środę, a łączna liczba przypadków wzrosła do ponad 600 000, wzrost nie wykazał oznak spowolnienia przez pięć dni. Surowe zamknięcie w całym kraju.

„Nie mogę zmienić tej sytuacji w ciągu dwóch tygodni” – powiedział profesor Adiba Qamaruzzaman, czołowy malezyjski ekspert ds. chorób zakaźnych, który nadzoruje również Centrum Medyczne Uniwersytetu Malaya w Kuala Lumpur.

Okres inkubacji musi wynosić co najmniej dwa okresy inkubacji, co niestety wyniesie cztery tygodnie. Ale myślę, że naprawdę powinniśmy porozmawiać o dotarciu do liczby takiej jak pięć [new cases] na 100 000 mieszkańców średnio w ciągu siedmiu dni, a nie na spotkanie”.

Adiba, który jest również członkiem Rady Naukowej Światowej Organizacji Zdrowia i grupy zadaniowej COVID-19 w stanie Selangor, skrytykował prowadzone przez rząd Malezji ćwiczenia dezynfekcji na dużą skalę w całym kraju, mówiąc, że pieniądze na to wydane będą lepiej skierowane gdzie indziej.

Ale mimo rządowych gaf wie, że z kryzysu jest tylko jedno wyjście.

„Myślę, że nasza podaż szczepionek wzrośnie do lipca” – powiedziała. „Wszyscy żyjemy w nadziei, że na końcu tunelu będzie światło. Do tego czasu będziemy musieli zmagać się z tymi liczbami.”

Z Karonie Rumpes

Uzyskaj bezpośrednią notatkę od naszego obcokrajowca korespondenci O tym, co trafia na pierwsze strony gazet na całym świecie. Zapisz się do cotygodniowego biuletynu What in the World tutaj.