Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Elon Musk zapowiedział następną generację Tesli podczas Investor Day

Elon Musk zapowiedział następną generację Tesli podczas Investor Day

Dyrektor finansowy Zach Kirkhorn oszacował, że Tesla będzie musiała zainwestować sześć razy więcej niż do tej pory, aby osiągnąć swój długoterminowy cel, jakim jest zwiększenie produkcji do 20 milionów pojazdów rocznie, co stanowi 10-krotny wzrost w stosunku do obecnych mocy produkcyjnych. Powiedział, że rachunek może osiągnąć 175 miliardów dolarów (259 miliardów dolarów).

Musk rozpoczął sekcję pytań i odpowiedzi, ogłaszając budowę nowej fabryki Tesli w północnym Meksyku. Meksykańscy urzędnicy ogłosili we wtorek, że Tesla zbuduje fabrykę w północnym stanie Nuevo Leon. Będzie to pierwsza fabryka firmy poza Stanami Zjednoczonymi, Niemcami i Chinami.

Akcje Tesli spadły o około połowę w stosunku do szczytu z listopada 2021 r., ale w tym roku odbiły się o ponad 60 procent.

rynek hurtowy

Zdobycie rynku masowego ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia celu Tesli, jakim jest produkcja 20 milionów pojazdów rocznie do 2030 roku.

Tesla ma już ogromną przewagę nad swoimi konkurentami w produkcji pojazdów elektrycznych z zyskiem. Główny inżynier Lars Moravi powiedział, że firma spodziewa się budować pojazdy nowej generacji za połowę kosztów obecnego Modelu 3 lub Modelu Y.

Muravi opisał proces produkcyjny przyszłych pojazdów elektrycznych, który nazwał modelem „bezpudełkowym”, który pozwoliłby zaoszczędzić koszty dzięki grupowaniu podzespołów i skróceniu złożoności i czasu montażu.

Dyrektor generalny Tesli, Peter Bannon, podał przykład, w jaki sposób firma wykorzystuje dane do obniżania kosztów. Dane klientów pokazały, że właściciele Tesli nie korzystali z szyberdachu, powiedział, „więc go usunęliśmy”.

Starszy inwestor Tesli, Ross Gerber, napisał na Twitterze, że prezentacja była „wielką złośliwością” dla samochodu nowej generacji.

Tesla otwiera również swoje stacje ładowania dla innych marek pojazdów elektrycznych, z pierwszymi 10 lokalizacjami doładowania w Stanach Zjednoczonych, które zostaną otwarte we wtorek. Firma koncentruje się również na rozwoju infrastruktury ładowania na parkingach komercyjnych, poza siecią superładowarek, powiedzieli kierownictwo.

READ  W związku z pozwem przeciwko Grupie Volkswagen obwiniono Porsche o spowodowanie niszczycielskiego pożaru frachtowca elektrycznego

Tesla wyprzedziła branżę w ostatnich latach, szybko zwiększając dostawy pomimo pandemii i zakłóceń w łańcuchu dostaw.

Ale Tesla obniżyła ceny w ostatnich miesiącach, aby zwiększyć sprzedaż, na którą naciskała słaba gospodarka i rosnące zagrożenia ze strony konkurentów w Stanach Zjednoczonych i Chinach.

Producent samochodów ma tylko cztery modele i wszystkie są wycenione w kierunku wyższej półki na rynku. Kierownictwo powiedziało, że Cybertruck pojawi się w tym roku.

Tesla będzie również musiała ulepszyć technologię akumulatorów, którą Musk nazwał „kluczowym wyznacznikiem” przejścia na zrównoważoną energię.

W 2020 roku Musk przedstawił wewnętrzny plan rozwoju baterii, który, jak powiedział, umożliwiłby samojezdne samochody elektryczne o wartości 25 000 USD do 2023 roku, ale Tesla stara się zwiększyć produkcję tzw. 4680 baterii.

Tesla planuje rozpocząć w tym roku produkcję fabryk materiałów akumulatorowych z rafinerią litu i zakładem katodowym w Teksasie, poinformowali kierownictwo w środę. Nie dostarczyli aktualizacji wielkości produkcji wynoszącej 4680 ogniw.

agencji Reutera