Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Emerging Markets- FX rozpoczyna tydzień pełną parą ze spółkami dolarowymi, węgierski forint pozostaje w tyle za rywalami z Europy Środkowo-Wschodniej

Emerging Markets- FX rozpoczyna tydzień pełną parą ze spółkami dolarowymi, węgierski forint pozostaje w tyle za rywalami z Europy Środkowo-Wschodniej

*

Węgierski forint spadł o 0,2% przed posiedzeniem banku centralnego

*

Chiny i Hongkong popadają w wątpliwości dotyczące ożywienia gospodarczego

*

Rubel rosyjski z naciskiem na dochody podatkowe

Przez Bansariego Mayura Kamdara

24 kwietnia (Reuters) – Waluty rynków wschodzących spadły w poniedziałek, dolar utrzymał się stabilnie przed serią posiedzeń politycznych banku centralnego, podczas gdy węgierski forint nieco się osłabił przed niecierpliwie oczekiwaną decyzją Węgierskiego Banku Narodowego w tym tygodniu.

Forint spadł o 0,2% w stosunku do euro, po trudnym tygodniu, gdy wiceprezes banku centralnego zapowiedział obniżkę stóp procentowych na szczycie korytarza.

Oczekuje się, że Narodowy Bank Węgier pozostawi stopę bazową na stałym poziomie 13% na wtorkowym posiedzeniu politycznym.

powiedział Piotr Matys, starszy analityk walutowy w In Touch Capital Markets.

Inne waluty Europy Środkowej i Wschodniej wzrosły, a polski złoty zyskał 0,1% w stosunku do euro.

Dane pokazały, że ceny polskiego producenta spadły w marcu bardziej niż oczekiwano, ale osobne dane pokazujące większy niż oczekiwano spadek produkcji przemysłowej i słabszą niż oczekiwano sprzedaż detaliczną w ubiegłym miesiącu zaważyły ​​na nastrojach.

„Większość członków RPP może skupić się na słabej sprzedaży detalicznej, aby argumentować przeciwko podnoszeniu stóp” – powiedział Mattis.

„Gwałtowne spowolnienie wskaźnika cen producentów jest również argumentem za ustabilizowaniem stopy procentowej na poziomie 6,75%”.

Ogólnie rzecz biorąc, indeks walutowy rynków wschodzących MSCI spadł o 0,1%, podczas gdy dolar amerykański utrzymywał się na stabilnym poziomie, a rynki koncentrowały się na spotkaniu politycznym Banku Japonii w tym tygodniu oraz decyzjach Rezerwy Federalnej i Europejskiego Banku Centralnego w sprawie stóp procentowych w przyszłym tygodniu.

Południowoafrykański rand spadł o 0,2 procent w stosunku do dolara, podczas gdy lira turecka była stabilna.

Rubel rosyjski wzrósł do 81,32 w stosunku do dolara, ponieważ perspektywa korzystnych płatności podatkowych w tym tygodniu przeważyła nad obawami o niższe ceny ropy i ogólne negatywne perspektywy przed piątkową decyzją banku centralnego w sprawie stóp procentowych.

READ  Ryanair szuka wsparcia polskiego rządu w celu osiągnięcia ambitnego wzrostu

Akcje rynków wschodzących spadły o 0,4%, spadając piątą sesję z rzędu.

Chiński CSI300 Super Index spadł o 1,2%, przebijając gwałtowne spadki wśród akcji Chin i Hongkongu w związku z utrzymującymi się obawami o niestabilne ożywienie gospodarcze w drugiej co do wielkości gospodarce świata.

W Ameryce Łacińskiej prezydent Argentyny Alberto Fernandez ogłosił, że nie wystartuje w październikowych wyborach parlamentarnych w tym kraju, otwierając wyścig o przewodzenie koalicji peronistów w głosowaniu.

Standard & Poor’s zmienił perspektywę Egiptu na negatywną w zakresie ryzyka związanego z finansowaniem zewnętrznym i potwierdził rating „B/B”.

Fitch Ratings obniżył długoterminowy rating emitenta waluty lokalnej (LTLC) Ghany do „RD” z „CCC”.

(Reportaż Bansari Mayur Kamdar w Bengaluru; montaż przez Sonia Cheema)