Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Estońscy politycy wolą niższe ceny CO2 | Aktualności

Minister Gospodarki i Infrastruktury Rina Sekut (SDE) powiedziała, że ​​ceny uprawnień do emisji powinny zostać skorygowane, a propozycja Polski może być jednym z rozwiązań.

„Rząd nie dyskutował i nie zajął konkretnego stanowiska w sprawie tego planu, ale jego czas i charakter są w pełni zrozumiałe. W przyszłym tygodniu ministrowie energetyki odbędą specjalną sesję, aby omówić rynek energii elektrycznej ogólnie, a być może osobno, kurs akcji. – powiedział Sekott.

„Istnieją niezaprzeczalne oczekiwania w sektorach energetycznym i gospodarczym, że ceny CO2 staną się bardziej przewidywalne i rozsądne i nie wzrosną gwałtownie. Niezależnie od tego, czy jest to polska propozycja, czy jakakolwiek inna opcja na stole, przeciwna strona chce zamiast tego skupić się na budowaniu większej ilości moc Energia odnawialna” – wyjaśniła przewodnicząca Komisji Gospodarczej Riigikogu Kristen Michal (Reforma).

Były minister gospodarki i infrastruktury Taavi As (w środku), który jest obecnie w opozycji, wysłał wcześniej list do Komisji Europejskiej z podobną propozycją.

„Estonia rozpoczęła tę inicjatywę rok temu, kiedy wystosowała pismo do Komisji ds. Energii i Środowiska, że ​​system kwot jest nieskuteczny i wymaga rewizji. Teraz w Europie rośnie poparcie dla tej propozycji i bardzo się cieszę, że tak samo jak inne kraje europejskie zaczęły myśleć w tym kierunku, to znaczy system kwot musi zostać zrestrukturyzowany, a to daje nam nadzieję, że uda się wprowadzić dostosowania do systemu kwot”.

Wprowadzono system uprawnień do emisji, aby zachęcić do rozwoju energetyki odnawialnej.

„Kiedy po raz pierwszy wdrożono kwoty CO2, sytuacja była zupełnie inna niż jest teraz. Nie odwołujemy się już do faktu, że paliwa kopalne są tanie i łatwo dostępne, ani do faktu, że rozwiązania w zakresie energii odnawialnej są drogie i źle dostosowane do rynku, a więc „nie da się go rozwinąć” – wyjaśnił Sekott.

READ  Ponad połowa Australijczyków twierdzi, że nigdy nie rozłoży się na fotelach w samolocie

Śledź wiadomości ERR na Facebook A Świergot I nie przegap aktualizacji!