Euro 2020: Słowacja szokuje Polskę 2-1 w meczu otwarcia grupy E

Obrońca Interu Mediolan Milan Skriniar poprowadził Słowację do zwycięstwa 2:1 nad sąsiadami Polski w poniedziałek w meczu otwarcia Mistrzostw Europy 2020 w Sankt Petersburgu. Polski bramkarz Wojciech Szczęsny strzelił samobójczego gola, który dał Słowacji prowadzenie w 18. minucie, ale Karol Linetti wyrównał dla Polski na początku drugiej połowy. Polacy zostali zmniejszeni do 10 piłkarzy w ciągu godziny, w której pomocnik Grzegorz Krychowiak otrzymał drugą żółtą kartkę, a Słowacja liczyła na swoją przewagę, gdy Skriniar poprowadził zwycięską bramkę z rzutu rożnego.

Słowacja, która pięć lat temu dotarła do ostatniej szesnastki w swoim pierwszym występie na Mistrzostwach Europy, zagra w piątek w grupie E ze Szwecją, a Polska pojedzie do Sewilli, aby następnego dnia zmierzyć się z Hiszpanią.

Trener reprezentacji Polski Paulo Sousa wybrał Roberta Lewandowskiego jako jedynego napastnika, a jego możliwości ataku były ograniczone przez kontuzje, które wykluczyły Arkadiusza Milika i Krzysztofa Piątka z turnieju.

Marek Hamsik, który prowadził Słowację w Mistrzostwach Świata 2010 i Euro 2016, osiągnął swój 127. mecz międzynarodowy ze swoim krajem po kontuzji łydki.

Słowacja zaczęła dobrze od strzału po strzale Ondreja Dudy i wkrótce wyszła na prowadzenie.

Robert Mack tańczył blisko dwóch obrońców, dryfując do środka z lewej flanki, gdzie jego niski strzał zboczył lekko i trafił w słupek, po czym odbił się od Szczęsnego i faulował nad linią.

Szczęsny, który został wyrzucony z boiska w meczu otwarcia Euro 2012, gdy gospodarzami byli Polacy, został pierwszym bramkarzem w historii rozgrywek, któremu przypisano gola samobójczego.

Wysiłek słowackiego pomocnika Juraja Kocy osłabł z dystansu, a Polska wyrównała 32 sekundy po pierwszej połowie, gdy Lennetti zakończył ostre posunięcie zespołu niedbałym strzałem w róg.

Awans

Następnie Linetti dośrodkował prosto w Martina Dubravkę, ale czerwona kartka Krechowiaka była kosztowna, gdy Skriniar kontrolował rzut rożny i delikatnie wbijał piłkę w siatkę, by ponownie objąć prowadzenie Słowacji.

READ  Omicron został zidentyfikowany w Portugalii, 13 członków portugalskiej drużyny piłkarskiej Belenenses ma pozytywny wynik testu, w jakich krajach jest Omicron, Covid News

Jan Bednarek w doliczonym czasie gry zagrał daleko w doliczonym czasie gry, a Polacy bezskutecznie starali się o wyrównanie, ale strzelili gola więcej niż raz w 12 meczach Mistrzostw Europy.