Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Film dokumentalny o życiu krowy podbija serca na Festiwalu Filmowym w Cannes

NEW DELHI, 11 lipca (UNI) Ponieważ świat koncentruje się na ratowaniu ludzkiego życia przed katastrofalną pandemią, ujmujący obraz codziennego życia krowy i jej służby ludziom podbił serca na trwającym Festiwalu Filmowym w Cannes.

Wśród niespodzianek na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Cannes jest dokument „Krowa” w reżyserii angielskiej reżyserki Andrei Arnold. Część nowo wprowadzonej sekcji premier w Cannes, która rozpoczęła się 6 lipca, zawierała 94-minutowy film Arnolda, najbardziej znanego z reżyserii drugiego sezonu popularnego serialu telewizyjnego „Big Little Lies”. Za skromność i szczerość opowiadania.

Film, który powstaje od ośmiu lat, zachwycił publiczność w Cannes swoją szczerością w podkreślaniu związku między naturą a społeczeństwem, co podczas pandemii stało się jeszcze ważniejsze. Ekipa filmowa śledziła przez cztery lata Two Cows, aby wyprodukować film, hołd złożony naturze.

„Wszyscy dorastaliśmy z całkowicie romantycznymi wersjami natury. Mamy wspaniałe książki z opowiadaniami i obrazy o pięknej przyrodzie. Ale zaczynam się zastanawiać, czym jest rzeczywistość. jest także przewodniczącym jury oddziału Un Certain Regard w Cannes w tym roku.

„To prawdziwa historia, historia krowy mlecznej i hołd dla ogromnej służby, jaką nam dajesz. Kiedy patrzę na Lumę, naszą krowę, widzę przez nią cały świat”, mówi Arnold, który wyreżyserował takie filmy jako Red Road (2006) i Fish Tank (2009) oraz American Honey (2016).

Brytyjska producentka Kat Mansour mówi, że osiem lat temu Arnold przyszedł do niej z prostym listem: „Chciałabym opowiedzieć historię o krowie”.

„Powiedziała, że ​​chciałbym, żeby ludzie wiedzieli tylko (krowę)” – wspomina Mansour, weteran filmów dokumentalnych od dwóch dekad, który natychmiast zgodził się nakręcić film.

„Mieliśmy dwie krowy, na wypadek gdyby jedna z nich zginęła podczas strzelaniny”, mówi Mansour. W rzeczywistości jeden z nich zmarł podczas kręcenia filmu, co doprowadziło do tego, że zespół produkcyjny wybrał Lamę, którego życie przedstawiła w filmie. Zespół produkcyjny znalazł również odpowiednią farmę do filmowania po wielogodzinnej jeździe po polach dla krów. Sześć miesięcy zajęło zespołowi ostateczne podjęcie decyzji o wyborze farmy, na której będzie kręcić.

READ  Zwiastun PS Plus Video Pass zawiera bonusy dla polskich członków

„To nie jest twój normalny projekt”, mówi Mansour, który w 2008 roku wyprodukował dokument „Here’s Johnny” o życiu legendarnego brytyjskiego artysty Johnny’ego Hicklintona, najbardziej znanego z roli „Sędziego Dredda”. Film śledzi różne procesy w życiu krowy. „Andrea miała jasną wizję filmu” – dodaje.

Ekipa produkcyjna spotkała się też z kilkoma operatorami „w kawiarniach przy farmach”. „Poprosiliśmy tylko operatorów, aby obserwowali krowy” – mówi Mansour. Ostatecznie wybrali Magdę Kowalczyk, młodą polską operatorkę. „Ona bardzo szanowała zwierzę” – dodaje Mansour.

Festiwal Filmowy w Cannes potrwa do 17 lipca.

UNI XC GK 1305