Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Firma elektroenergetyczna Elysian Energy upada po podwyżce cen

Dostawca energii został zawieszony na krajowym rynku energii elektrycznej i po umieszczeniu w administracji dobrowolnej zostanie pozbawiony obrotu.

Australijski operator rynku energii potwierdził, że Elysian Energy, której większość klientów znajduje się w Wiktorii, od piątku wyjdzie z rynku.

Eksperci ds. niewypłacalności Adrian Hunter i Robyn Erskine z Brooke Bird zostali powołani na członków zarządu firmy.

Oczekuje się, że klienci dostawcy zostaną przeniesieni do innego dostawcy.

„Klienci Elysian Energy nie muszą się martwić o przerwy w dostawie prądu w tym okresie przejściowym” – powiedział Hunter w oświadczeniu.

„Współpracujemy z Essential Services Commission, Australijską Organizacją Energetyczną i AEMO, aby zapewnić bezproblemowy proces dla wszystkich klientów”.

Elysian dostarcza energię słoneczną do prawie 7500 domów.

Zamknięcie nastąpiło trzy miesiące po tym, jak Elysian wezwał swoich klientów do znalezienia nowego dostawcy, ponieważ rosnące koszty hurtowe zmuszają ich do podwojenia cen.

Klienci otrzymali wiadomość od serwisu, że absorbuje ogromne wzrosty hurtowych cen energii i że dodatkowe koszty ponoszone przez konsumentów wkrótce wzrosną o co najmniej 100 procent.

ReAmped Energy zastosował podobną procedurę i powiedział klientom, że w ich najlepszym interesie jest zmiana dostawcy za niższą stawkę.

W tym czasie Australijski Urząd Energetyczny podniósł ceny referencyjne dla detalistów, co spowodowało, że od 1 lipca gospodarstwa domowe otrzymywały wyższe rachunki.

Dyrektor generalny ReAmped Energy, Luke Blincoe, powiedział, że był to „niesamowicie niestabilny czas” dla rynku energii ze względu na rosnące koszty.

„Wielu detalistów już zaczęło wycofywać most zwodzony, więc klienci muszą działać szybko, aby uzyskać lepszą ofertę, zanim będzie za późno” – powiedział w oświadczeniu.

Na rynku jest jeszcze kilka konkurencyjnych ofert. Nikt tak naprawdę nie wie, jak jest źle, dlatego chcemy, aby ludzie działali teraz”.

ReAmped Energy ma 70 000 klientów w stanach Nowa Południowa Walia, Queensland, Wiktoria, Australia Południowa i ACT.

Przeczytaj powiązane tematy:Melbourne