Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Firma Hamtramck jest dostosowana do zróżnicowanej populacji

Firma Hamtramck jest dostosowana do zróżnicowanej populacji

Wśród najpopularniejszych firm nowej generacji jest Yemen Café przy 8740 Jos Campau Avenue. Menedżer Tarek Morshed powiedział, że osiem lat temu kawiarnia musiała zostać zmodernizowana do większego budynku, ponieważ miała do czynienia z większym popytem, ​​niż mogła utrzymać kontakt.

Murshid powiedział, że od czasu przeprowadzki menu również rozszerzyło się, w tym skrzydełka z kurczaka i polędwiczki z jemeńskich i bliskowschodnich ulubionych dań – chociaż „fashr”, tradycyjne danie zupy, pozostaje jedną z najpopularniejszych opcji.

„To jedna z najpopularniejszych potraw tutaj” – powiedział Murshid. „Wiele osób będzie to miało, więc (przygotowując) dwie lub trzy jagnięciny dziennie… musimy przygotować dużo jagnięciny tylko dlatego, że wiemy, że będzie się sprzedawać”.

Murshid powiedział, że klienci Cafe Yemen to mieszkańcy Hamtramck i ludzie, którzy podróżują tam, aby zjeść w restauracji.

„To tak, jakbyś miał mieszankę wszystkich” – powiedział Murshid. „Masz Jemeńczyków, masz czarnych, masz białych, masz Pakistańczyków, masz wszystkie typy… więc dobrze jest obsługiwać klientów i rozmawiać z nimi o ich dniu lub życiu”.

Wietrzykowski, właściciel Polish Village Café przy ul. Yemans 2990. Niewielki rozmiar Hamtramck i Stowarzyszenia Współdzielenia Żywności pomaga szerzyć świadomość wśród ludzi z różnych kultur.

„Kiedy mieszkasz blisko kogoś, zaczynasz doceniać to, co lubisz w jego jedzeniu lub kulturze” – powiedział Wietrzykowski. „Myślę więc, że pod tym względem wszystkie kultury przetrwają… rzecz, która kiedyś była taka dziwna, już nie jest dziwna i jest taka fajna i pyszna i myślę, że to jest jeden z powodów, dla których restauracje są jedną z[ biznes]który kwitnie (bo tak bardzo łączymy się z jedzeniem).

Ponieważ Hamtramck odbiega od swojego wyróżnienia jako polskiego miasta, powiedziała, to, co sprawia, że ​​ludzie do niego wracają i do niego żyją, to jego różnorodność.

READ  Założyciel Mastodon mówi, że inwestorzy ustawili się w kolejce od czasu przejęcia Twittera przez Elona Muska | mastodont

„(Hamtramck) to w zasadzie doświadczenie imigracyjne, które moim zdaniem jest ważne dla ludzi do zapamiętania” – powiedział Wietrzykowski. „Byli tu ludzie przed Polakami i są ludzie po Polakach”.