Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ford Ranger Raptor otrzymał duże wsparcie od amerykańskiej firmy tuningowej Hennessey

Amerykańska firma tuningowa Hennessey dokonała znacznej modernizacji Forda Ranger Raptor – zwiększając moc o prawie 25 procent w stosunku do „standardowego” modelu.


Jeśli wierzysz, że Forda Rangera Raptora To hardkorowy samochód terenowy, amerykańskiej firmy tuningowej Hennessy Podbijasz stawkę, a podwójna kabina zmienia się w bestię z polnych dróg — i jest sprzedawana z pełną gwarancją.

Po zaprezentowaniu nowego Forda Rangera na rynek amerykański na początku tego miesiąca, firma z Hennessey w Teksasie, która wcześniej produkowała pickupy F-150 o dużej mocy, SUV-y Bronco i bijący rekordy supersamochód, zaprezentowała zmodyfikowany . Wersja motocykla Ranger Raptor przeznaczona do jazdy terenowej.

Nazywa się Hennessey VelociRaptor 500 Ranger i chociaż wygląda podobnie do Rangera Raptora, na którym jest oparty, drobne ulepszenia prowadzą do dużych zmian w podwójnej kabinie, która w Stanach Zjednoczonych jest klasyfikowana jako „średniej wielkości pickup”.Hennessey Veloce Raptor 500

Według Hennessy’ego, sześciocylindrowy, podwójnie turbodoładowany silnik benzynowy V6 Forda Rangera Raptora, który ze względu na różne wskaźniki rozwija moc 292 kW w Australii i 302 kW w USA, został zmodyfikowany za pomocą „układu dolotowego powietrza o wysokim przepływie, większy intercooler zamontowany w Forward, aktualizacja oprogramowania do zarządzania silnikiem.

W rezultacie VelociRaptor 500 wytwarza 373 kW (lub 500 KM) i 746 Nm – to wzrost o 71 kW i 163 Nm w porównaniu z Fordem Ranger Raptors dostarczanym w Ameryce Północnej.10-biegowa automatyczna skrzynia biegów Rangera Raptora pozostała niezmieniona, podobnie jak stały napęd na wszystkie koła — z niskim zakresem — z blokadą mechanizmu różnicowego z przodu iz tyłu.

Standardowy Ford Ranger Raptor na rynku amerykańskim

Wewnątrz Ranger Raptor ma teraz zagłówki z wyhaftowanym napisem „Hennessey”, dywaniki na każdą pogodę i unikalną płytę montażową, na której widnieje jego numer produkcyjny.Hennessey twierdzi, że pakiet VelociRaptor 500 Ranger kosztuje 24 950 dolarów (38 200 dolarów australijskich) — choć nie obejmuje to ceny samochodu dawcy Forda Rangera Raptora, która zaczyna się od 56 960 dolarów (87 250 dolarów australijskich), w tym opłaty za dostawę dealera.

W Australii Ford Ranger Raptor kosztuje 87 990 USD plus koszty drogowe.

Ford Ranger Raptor ze specyfikacjami rynku amerykańskiego

Według Hennessey, produkcja VelociRaptor 500 Ranger ma się rozpocząć w czwartym kwartale 2023 r. (październik-grudzień), a „międzynarodowa wysyłka” rozpocznie się wkrótce potem.Pakiet High Performance Off-Road jest również sprzedawany z trzyletnią gwarancją na 36 000 mil (58 000 km) – odzwierciedlającą ofertę gwarancyjną Forda w USA, ale brakuje jej pięciu lat i nieograniczonego przebiegu w Australii.

Nie jest jasne, czy VelociRaptor 500 Ranger będzie dostępny w Australii, chociaż pakiety wydajności Hennessey były wcześniej sprzedawane lokalnie w niektórych niezależnych sklepach prędkości.

Jordan Mulash

Jordan Mulash pochodzi z Canberry/Ngunawal, a obecnie mieszka w Brisbane/Turbal. Dołączając do Team Drive w 2022 roku, Jordan pracował wcześniej w Auto Action, MotorsportM8, The Supercars Collective, TouringCarTimes, whatCar, Wheels, Motor i Street Machine. Jordan jest ćpunem iRacing iw weekendy można go znaleźć za kierownicą Octavii RS lub zaprzysiężonego w ZH Fairlane.

Przeczytaj więcej o Jordanie MulashuIkona łącza