Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Akcje spadają w związku z obawami o pułap długu USA

Akcje spadają w związku z obawami o pułap długu USA

Handlowcy analizowali również dane o inflacji oraz protokół Fed, który wskazywał na oczekiwania „umiarkowanej recesji”.

Wall Street odnotowała dalsze straty, podczas gdy europejskie akcje odnotowały największą jednodniową stratę od marca, po tym jak Azja również zamknęła się na minusie.

Optymizm, który dominował na parkietach giełdowych na początku tygodnia, ustąpił miejsca obawom w miarę kontynuowania rozmów.

Prezydent Joe Biden i przewodniczący Izby Reprezentantów Kevin McCarthy odbyli szereg spotkań, aby znaleźć sposób na podniesienie limitu pożyczek z obecnych 31,8 bilionów dolarów.

Republikanie wyznaczyli cięcia wydatków w przyszłym roku do poziomu z 2022 r. jako „czerwoną linię”, ale Demokraci jak dotąd odmówili zaangażowania.

„Żadna ze stron nie chce ustąpić do ostatniej chwili, nerwy rynku są wystawiane na próbę i dlatego obserwujemy niechęć inwestorów do angażowania się w ryzykowne aktywa” — zauważył Tim Waterer, analityk handlowy KCM.

Sekretarz skarbu Janet Yellen powiedziała, że ​​porozumienie musi zostać osiągnięte do 1 czerwca, w przeciwnym razie Stany Zjednoczone ryzykują niewywiązanie się ze swoich długów, co, jak ostrzega większość ekonomistów, może doprowadzić do zamieszania w światowej gospodarce i na rynkach.

– Przebojowość –

„Chociaż istnieje silne przekonanie, że amerykańscy politycy nie są głupcami, by sprowokować kryzys gospodarczy z własnej winy i że dojdą do porozumienia tuż przed czasem, apetyt na ryzykowne aktywa wydaje się słaby” – powiedział Ipek Ozkardeskaya, analityk w Swissquote Bank. .

Stephen Innes z SPI Asset Management ostrzegł, że „powtarzające się przechwałki mogą ponownie przyciągnąć uwagę agencji ratingowych” po tym, jak S&P obniżył rating kredytowy Stanów Zjednoczonych podczas podobnego impasu w 2011 roku.

W centrum uwagi pozostawała również inflacja i polityka pieniężna banku centralnego.

Niska inflacja w USA i obawy o sektor bankowy zwiększyły szanse na wstrzymanie kampanii podwyżek stóp procentowych przez Rezerwę Federalną.

READ  Wirusowy TikTok ujawnia kontrowersje dotyczące używania hamulca ręcznego

Jednak ostatnie dane wskazujące, że rynek pracy w USA pozostaje silny, a także komentarze wyższych urzędników, powodują, że handlowcy obawiają się kolejnego wzrostu.

Na ostatnim spotkaniu w sprawie podwyższenia stóp procentowych na początku tego miesiąca ekonomiści stwierdzili, że „zaostrzenie warunków finansowych” doprowadzi do umiarkowanej recesji, która rozpocznie się jeszcze w tym roku, po której nastąpi umiarkowane ożywienie” – czytamy w protokole ze spotkania.

W Wielkiej Brytanii dane pokazały, że inflacja spadła poniżej kilkudziesięciu do najniższego poziomu od ponad roku, ale pozostała wysoka na poziomie 8,7 procent, ponieważ rosnące ceny żywności zrekompensowały niskie koszty energii.

Analitycy powiedzieli, że spodziewają się, że Bank Anglii ponownie podniesie swoją główną stopę procentową, ponieważ Bank Anglii i rynki spodziewają się dalszego spadku cen konsumpcyjnych.

„BoE walczy ze stabilną inflacją, a nie z nagłówkami. Dzisiejszy raport nie może być postrzegany jako krok we właściwym kierunku, ale raczej ogromny krok wstecz” – powiedział Craig Erlam z platformy transakcyjnej OANDA.

Gdzie indziej ceny ropy były wspierane przez niedawne aluzje Arabii Saudyjskiej, że mogą ograniczyć produkcję, aby podnieść ceny.

– Kluczowe liczby około 2030 GMT –

Nowy Jork – Dow: spadek o 0,8 procent, do 32 799,92 (blisko)

Nowy Jork – S&P 500: spadek o 0,7 procent, do 4115,24 (blisko)

Nowy Jork – Nasdaq: spadek o 0,6 procent, do 12 484,16 (blisko)

Londyn – FTSE 100: spadek o 1,8 procent, do 7627,10 (zamknij)

Frankfurt – DAX: spadek o 1,9 procent do 15 842,13 (zamknij)

Paryż – CAC40: spadek o -1,7% do 7253,46 (zamknięty)

EURO STOXX 50: spadek o 1,8% do 4263,74 (zamknięcie)

Tokio – Nikkei 225: spadek o 0,9 procent do 30 682,68 (zamknij)

Hongkong – Indeks Hang Seng: spadek o 1,6 procent do 19 115,93 (zamknięcie)

READ  „Koszmar”: pierwszy na świecie trzyletni rejs

Szanghaj — Composite: spadek o 1,3 procent, do 3204,75 (zamknięcie).

EUR/USD: spadł do 1,0754 USD z 1,0774 USD we wtorek

Kurs funta/dolara: spadł do 1,2365 USD z 1,2415 USD

USD/JPY: wzrósł do 139,43 jena z 138,57 jena

Euro/funt: do 86,94 pensów z 86,74 pensów

West Texas Intermediate: wzrost o 2,0%, do 74,34 USD za baryłkę

Ropa Brent z Morza Północnego: wzrost o 2,0 procent, do 78,36 USD za baryłkę

torebka-jmb/bgs