Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Franczyza Hobart LV zbudowana i powiązana z GJ Gardner Homes zbankrutowała

Franczyza Hobart LV zbudowana i powiązana z GJ Gardner Homes zbankrutowała

Myśleli, że budują domy swoich marzeń.

Wybrana przez nich firma w swoich broszurach zapewniała „spokój ducha” i wysoki standard wykonania, więc wydawała się bezpiecznym wyborem.

Jednak wkrótce klienci franczyzy Hobart prowadzonej przez LV Build, powiązaną z głównym krajowym przedsiębiorstwem budowlanym GJ Gardner Homes, zaczęli domagać się działań.

Oferta interwencji pojawiła się po doniesieniach o problemach z szybkością budowy i problemami z przepływem środków pieniężnych. Zdarzały się także przestoje, usterki i zarzuty nieprzestrzegania zatwierdzonych planów.

Niektóre domy wymagały napraw, a wykonawcy również twierdzili, że są im winni pieniądze.

Franczyzobiorca działał jednak przez rok, aż do jego likwidacji w tym tygodniu, co potwierdził Trent Gardner, dyrektor generalny GJ Gardner Homes.

Gardner powiedział portalowi news.com.au w oświadczeniu: „GJ Gardner Homes może z żalem potwierdzić, że niezależna firma budowlana LV Build Pty Ltd, działająca pod nazwą GJ Gardner Homes Hobart West, weszła w stan likwidacji i została zamknięta ze skutkiem od 2 kwietnia 2024 r. .” .

„Sytuacja byłej franczyzy GJ Gardner Hobart West jest wyjątkowo niefortunna dla wszystkich zaangażowanych.

„W tej chwili skupiamy się przede wszystkim na dotkniętych klientach i ich domach. Rozpoczęliśmy współpracę z wyznaczonym likwidatorem i rozmawiamy z każdym klientem, aby lepiej ocenić sytuację i jego indywidualne okoliczności.

Nastąpiło to po upadku dwóch innych franczyz GJ Gardnera w zeszłym roku. Franczyzobiorca w Springfield w stanie Queensland ogłosił upadłość, a Perth West ogłosiło upadłość.

Klienci podzielili się swoimi doświadczeniami z firmą ABC. Akinola Ekundayo powiedział, że skontaktował się z biurem GJ Gardner Homes w Sydney i został przeniesiony do biura w Hobart.

„Myśleliśmy, że JJ Gardner to JJ Gardner” – powiedział Ekundayo.

Rodzina podpisała kontrakt w sierpniu 2021 roku z LV Build, wierząc, że to GJ Gardner.

Prace nad ich domem na Tasmanii rozpoczęły się w lipcu 2023 r. i zostały zatrzymane wraz z ulewnymi deszczami, które w październiku spowodowały częściowe zawalenie się ściany oporowej. Podczas gdy firma LV Build podjęła próbę naprawy ściany, inspektor budowlany wydał władzom wezwanie do wstrzymania prac.

READ  Woodside, związki zawodowe spotkają się w celu kluczowych rozmów w związku z groźbą strajku nad australijskimi instalacjami LNG

„Wygląda na opuszczoną, moja witryna jest pusta. Nic się tutaj nie dzieje” – powiedział pan Ekundayo.

Pomimo skarg skierowanych do GJ Gardner Australia, od tego czasu nie było żadnej pracy.

„Handluj w LV Build, ponieważ Twoim konstruktorem jest GJ Gardner Hobart, a nie GJ Gardner Australia. „Nie możemy budować dla Ciebie ani przejąć budowy od Ludka… w LV Build” – podobno GJ Gardner powiedział Ekundayos w wiadomości e-mailem .

Tymczasem inny klient, Owen Knight, powiedział, że natychmiast odkrył problemy ze swoją wersją Huon Valley i stwierdził, że „brakuje części płyty”.

Twierdził, że to dopiero początek problemów konstrukcyjnych, do których zalicza się między innymi nieprawidłowe nachylenie dachu, pęknięty pierścień wilgoci w garażu i zatkane odpływy podłogowe.

„Zauważyłem wszystkie te wady, niektóre z nich to poważne wady konstrukcyjne, wbudowane w dom” – powiedział Knight.

Trzeci klient, który chciał pozostać anonimowy, również miał złe doświadczenia.

„Naroża płyty były w pewnym sensie połamane i odpadły, więc nie była już kwadratowa. Powiedziano nam: «Nie martwcie się tym».

„To było bardzo podobne do: «To normalne, nie spowoduje żadnych problemów»”.

Był zszokowany, gdy powiedziano mu, że jego dom został ukończony, najwyraźniej przedwcześnie.

„Kiedy byłem w łazienkach, na ścianach nie było kranów, w łazience nie było w ogóle kanalizacji. Była tylko dziura w podłodze.”

„To nie był dom gotowy.”

Niezależny inspektor budowlany znalazł prawie 50 stron prac niespełniających norm i niekompletnych – powiedział.

„To nasz pierwszy dom. To miała być ekscytująca podróż, aby tak się stało. Całość była całkowicie stresująca.

Franczyza Hobart ma nadal 30 domów w budowie. Likwidator Rodgers Reidy kontaktuje się z każdym klientem i podwykonawcą.

Gardner powiedział, że jego firma zapewni wsparcie osobom dotkniętym chorobą.

READ  CPK ujawnia ogromny plan inwestycyjny zakładający zakup ponad 100 pociągów dużych prędkości

„GJ Gardner Homes wykorzysta wszystkie dostępne nam środki, aby pomóc klientom znaleźć alternatywnych lokalnych firm budowlanych, które wykończą domy w budowie i umożliwią płynne przejście”.

GJ Gardener jako powód powolnego ruchu podał „trudne warunki handlowe”.

„Gdy tylko dowiedzieliśmy się o pogarszającej się sytuacji franczyzy Hobart West w wyniku tych okoliczności, zapewniliśmy wskazówki i wsparcie w celu skorygowania jej działalności i finansów” – stwierdziła firma w oświadczeniu.

„Niedawno zrobiliśmy sobie przerwę od franczyzy i podjęliśmy dalsze kroki, aby pomóc jej ulepszyć”.

GJ Gardener nie przedłuży kontraktu z LV Build po jego wygaśnięciu z końcem roku.

„Chcielibyśmy podkreślić, że zamknięcie to dotyczy tylko jednego biura franczyzowego w Hobart West i w żaden sposób nie odzwierciedla szerszej sieci franczyzowej GJ Gardner Homes, składającej się z około 100 lokalnych firm budowlanych, które z sukcesem budują domy dla rodzin w całej Australii”.