Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Franczyzobiorca Jim’s Mowing zdobywa niewielką wygraną w walce o zamknięcie z rządem Vic

Firma Jim’s Mowing wygrała przetarg na rozpatrzenie jego odwołania w sprawie zamknięcia Victorii oddzielnie do sześciu innych firm.

Założyciel firmy Jim’s Mowing, Jim Penman, finansuje franczyzobiorcę Steve’a Thompsona w procesie o odszkodowanie przeciwko Departamentowi Zdrowia i Opieki Społecznej (DHHS) po stracie ponad 24 000 USD podczas zeszłorocznego przestoju.

Sprawa jest jedną z siedmiu przed wiktoriańskim sądem cywilnym i administracyjnym, który w środę wysłuchał wszystkich stron, czy wszystkie powinny zostać wysłuchane w sprawie początkowego pytania, czy dyrektor ds. zdrowia Brett Sutton ma wystarczające podstawy, aby zezwolić na użycie swoich uprawnień w nagłych wypadkach.

Phoebe Knowles, prawniczka z Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej, przekonywała, że ​​te siedem spraw powinno być rozpatrywanych wspólnie w kwestii tego progowego pytania, ponieważ dotyczyłyby one tych samych lub podobnych powodów.

Jednak Ben Petrie, w imieniu franczyzobiorcy Jima Mowinga, Steve’a Thompsona, sprzeciwił się wspólnemu rozpatrzeniu siedmiu spraw, argumentując, że nie ma gwarancji, że zaoszczędziłoby to sądowi lub stronom czasu lub pieniędzy.

Siedem spraw rozpoczęło postępowanie sądowe po tym, jak Sekretarz Zdrowia i Opieki Społecznej odrzucił ich oferty o odszkodowanie, który stwierdził, że dyrektor ds. zdrowia miał powody, aby pozwolić na wykorzystanie swoich uprawnień do nakazania zamknięcia.

Podczas kontrowersji prawnych pan Petrie przewidział próbę uzyskania „bardzo dużej ilości dokumentów” z Departamentu Zdrowia w celu ustalenia, jaki jest mandat.

„To pójdzie w moim liście na inną ścieżkę prawdopodobnie dla innych stron” – powiedział.

„Skupiając wszystko razem na moim stanowisku, nie poprawi to wydajności. Prawdopodobnie obciąży inne strony”.

Jednak pani Knowles oskarżyła Petriego o „bardzo rozległą wyprawę łowiecką” w poszukiwaniu dokumentów, mówiąc, że zgromadzi to tysiące stron, a jego wniosek prawdopodobnie zostanie zakwestionowany.

Po wysłuchaniu stron, wiceprezes VCAT Heather Lambrick orzekła, że ​​nie będzie odbierać spraw w tym momencie, ponieważ nie była przekonana, że ​​zaoszczędzi to czas i koszty.

READ  NRL 2021: Parramatta Eels, statystyki ataku, co jest nie tak z Parra? Liczby kryjące się za ich kształtem

Pani Lambrick dodała jednak, że w przyszłości istnieje możliwość wspólnego wysłuchania argumentów.

Powiedziała również, że jeśli Jim’s Mowing prowadzi swoją sprawę jako roszczenie testowe, inne strony mogą zdecydować się poczekać i zobaczyć wynik przed kontynuowaniem.

Sprawa została odroczona do wzmianki 9 lipca.