Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

French Open: Tenis zabija ballikidy po dramacie Mio Kato, pisze John Millman

French Open: Tenis zabija ballikidy po dramacie Mio Kato, pisze John Millman

Rozpoczynając drugi tydzień French Open, wyobrażałam sobie, że nagłówki gazet będą zdominowane przez błyskotliwość Alcaraza, dowód Novaka, że ​​wiek to tylko liczba i odmowę Igi przegrywania meczów. Trzeba przyznać, że historia niewypłacalności w meczu deblowym kobiet na odkrytym korcie nie była czymś na karcie bingo.

Wszystko zaczęło się, gdy Miu Kato najwyraźniej oddał piłkę dziewczynie od podawania piłek, która nie patrzyła na nią i ze smutkiem ją uderzyła.

Dość już powiedziano o ich przeciwnikach, których zawstydzające zachowanie było w pełni widoczne, gdy kibicowali sędziemu, gdy naciskali na przegraną. Kato odbijał piłkę nie złośliwie, dlatego decyzja była tak błędna.

Transmituj ponad 50 wydarzeń sportowych na żywo i na żądanie dzięki Kayo. Nowy w Kayo? Rozpocznij bezpłatny okres próbny teraz>

Potrzeba szacunku i bezpieczeństwa dzieci do podawania piłek jest niezbędna, ale ta ostatnia drama każe mi się zastanowić… jaki jest sens posiadania dzieci do podawania piłek i czy przy ich obecnych możliwościach powinniśmy je mieć?

W 1920 roku Wimbledon był pierwszym turniejem, który zapoczątkował tradycję rekrutacji dzieci do gry w piłkę. Od tego czasu w prawie każdym transmitowanym przez telewizję meczu tenisowym widzieliśmy ludzi od piłki pomagających graczom na korcie. Jeszcze kilka lat temu dzieci z piłkami wykonywały różne zadania, aby zapewnić szybką grę i spełniać określone potrzeby gracza — czy to pobieranie piłek dla serwującego, dostarczanie ręcznika między punktami, czy pomoc w zmianie stron z wodą.

Przed głównymi turniejami przeprowadzany jest rygorystyczny proces selekcji, aby wyłonić tylko najlepszych graczy. Podczas turnieju będą moderatorzy, którzy będą oceniać występy zawodnika, im lepszy wynik, tym większe mecze.

Wielkie nazwiska w naszej grze służyły jako dzieciaki do podawania piłek. Lendl w wieku 9 lat w Ostrawie, McEnroe na US Open w 1974 roku i Federer na Basel Open w 1993 roku to tylko niektóre z nazwisk. Te legendy dołączyły do ​​niezliczonych innych, którzy wraz ze swoimi przyjaciółmi mieli jedyne w swoim rodzaju doświadczenie dzielenia dworu i pełnienia niezbędnej służby ze swoimi idolami.

READ  Wolna od bólu finalistka Aus Open „żyje swoim najlepszym życiem” | Wiadomości tenisowe

Jednak w ciągu ostatnich kilku lat widzieliśmy, jak rola dziecka do podawania piłek maleje, po części z powodu oburzenia mediów i rodziców.

Zauważysz, że dzieciom przy piłce nie wolno już dotykać ręczników graczy ani przynosić butelki z wodą podczas zmiany stron. Strach przed zarazkami okazał się bardzo dużym środkiem odstraszającym.

Na trasie padły również sugestie wprowadzenia godziny policyjnej dla dzieci balowych i ich udziału w zbyt późnych meczach.

Następnym przystankiem będzie prawdopodobnie zaopatrzenie ich w elektryczne hulajnogi, żeby nie musiały biegać po piłki! Spocony sport, możesz się ubrudzić. Wydaje się, że sterylizujemy rolę dzieci balu do tego stopnia, że ​​staną się one zbędne, a wszystko dlatego, że rządzący nie zadali sobie trudu, by zapytać ich, czego chcą.

Wszystkie dzieci, z którymi rozmawiałem, wykonują zadanie zbliżenia się do graczy! Wydaje się, że mamy zamiar odebrać im to szczęście.

Wciąż jest wielu młodych ludzi, którzy nie chcą dokonywać łatwego wyboru. Ci, którzy są gotowi zmierzyć się z trudnymi przestrzeniami iz tej grupy będą naszymi kolejnymi mistrzami.

John Millman to australijski weteran tenisa, który ma na swoim koncie jeden tytuł ATP Tour i zwycięstwo nad Rogerem Federerem w czwartej rundzie US Open 2018.

Możesz Śledź go na Twitterze tutaj.