Geelong Cats przeciwko Port Adelaide Power;  Fremantle Dockers vs Sydney Swans wyniki, rezultaty, terminarze, drużyny, typy, terminarze, jak oglądać

Geelong Cats przeciwko Port Adelaide Power; Fremantle Dockers vs Sydney Swans wyniki, rezultaty, terminarze, drużyny, typy, terminarze, jak oglądać

Port Adelajda 15,11 (101) D Geelong 14,11 (95)

Aller Aller (po lewej) i Todd Marshall z zespołu Power świętują przy finałowej syrenie.kredyt: Zdjęcia AFL

główne punkty

Wczesny atak Mocy niszczy Koty
Żaden przeciwnik nie był w stanie stworzyć pierwszej kwarty na stadionie GMHBA z taką samą skutecznością i wydajnością, jak ta, którą udało się Port Adelaide, gdy wyskoczył z bloków, kopiąc 8,2 (50) do Cats 3,3 (21). Był to najwyższy wynik w pierwszej kwarcie meczu przeciwko Cats na Kardinia Park od czasu, gdy Essendon zdobył 8,4 (52) w pierwszej kwarcie 21 rundy 1983. Był to także pierwszy raz, kiedy Cats stracili osiem goli w kwarcie na stadionie GMHBA od tego czasu. W 1986 roku Hawthorn uzyskał 8,0 punktów. Był to także najwyższy kwartalny wynik przeciwko Cats w jakimkolwiek kwartale od 2012 roku. Innymi słowy, był to atak na niesamowite rozmiary, w którym Jason Horn-Francis i Zach Butters prowadzili atak środkiem. Dlatego wynik był nieunikniony. Koty bardzo starały się wrócić do gry i prawie odniosły wspaniałe zwycięstwo, ale nigdy nie objęły prowadzenia. Port Adelaide zasłużyło na pierwsze zwycięstwo na stadionie od 2007 roku.

Tak blisko, a jednak daleko
Jak to często bywa, Koty odważnie powróciły, ale miały dużo pracy do wykonania, aby odrobić 41-punktowy deficyt. Ich szanse zostały zrujnowane dwie minuty przed końcem, kiedy sędzia oddał rzut wolny Ollie'mu Henry'emu po tym, jak Jeremy Cameron strzelił gola, który zapewnił drużynie Cats jeden punkt. Decyzja o utrzymaniu piłki była rzadką i Henry mógł zdobyć tylko punkt po rzucie wolnym. To była wielka szkoda dla fanów Cats, ponieważ po trzech czwartych do przerwy udało im się zremisować na dystansie ataku, kiedy Willie Rioli był załamany psychicznie i stracił 100-metrowy rzut karny, który dał Zacowi Guthrie'emu bramkę. Następnie Ollie Dempsey strzelił zaledwie trzy gole przed ostatnią przerwą. Rioli strzelił cztery gole, podobnie jak Tyson Stengel, który sam zdobył cztery. Ta zmiana została spowodowana zwiększonym ciśnieniem, ale było to również spowodowane przejściem Jeremy'ego Camerona na skrzydło i duszeniem Horn-Francisa przez Oisina Mullena. Do gry wraca także Tom Stewart. Port Adelaide kontrolował jednak posiadanie piłki i utrzymało ją dobrze w ostatniej kwarcie, gdy Mitch Georgiades zdobył ogromną notę ​​i strzelił jedynego znaczącego gola, jakiego potrzebowali.

READ  Odliczanie do Śląska! 50 dni do Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce

Wczesny następca Stanleya
Dominacja Port Adelaide w środku boiska w pierwszej kwarcie była tak duża, że ​​trener Geelong, Chris Scott, dokonał radykalnej zmiany, usuwając z gry rezerwowego Rhysa Stanleya przed przerwą ze względów taktycznych. Kapitan Premiership został przyćmiony przez Dantego Visentiniego, który rozgrywał swój czwarty mecz. Jego trafienia wyniosły 4:1 dla Visentiniego, a Port Adelaide strzelił cztery gole w doliczonym czasie gry, gdy obaj zrównali się w grze. Tom Hawkins również nie strzelił gola w meczu, zdobywając tylko jednego gola, co przełamało suszę, ale ma przed sobą jeszcze jeden mecz, aby pobić klubowy rekord wszechczasów występów.